КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Що буде, якщо…

MedycynaЗ 1 січня 2018 року мають розпочатися зміни у наданні медичної допомоги. Проте самих медиків реформа насторожує, адже виникає чимало запитань, із якими вони стикнулися відразу після прийняття реформаторських законів. Про це говорили і на виїзній сесії Івано-Франківської обласної ради минулої п’ятниці у Тлумачі.

З прицілом на сімейну медицину
У тому, що медична галузь потребує реформи, переконані не лише високопосадовці, але й медики. Відчувати результат своєї роботи та отримувати від неї як матеріальне, так і моральне задоволення готові у Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги Тлумацької ОТГ. Минулого тижня там відбулося урочисте відкриття Центру ПМСД. Нам вдалося поспілкуватися із медперсоналом медичного закладу. Тут переконують, що до реформи готові. Але для нормальної роботи ще не вистачає повноцінної підтримки влади та деяких матеріально-технічних благ. Зазначимо, що районна влада погодилася передати у відання міської ОТГ як приміщення, так і деяке матеріально-технічне обладнання. Крім того, частина лікарів із Тлумацької центральної районної лікарні погодилися розпочати роботу у новоствореному Центрі. Кажуть, що до змін на краще готові, принаймні налаштовані. Дитяча поліклініка стала центром первинної медико-санітарної допомоги в максимально короткий термін.

Позитивом для цього закладу первинного рівня медичної допомоги називають вдале розташування на території районної лікарні, котра автоматично переходить на другий рівень надання допомоги. А сумісність лікарень двох рівнів, як переконують медики, дозволить швидко та ефективно надавати медичну допомогу.
«Як тільки люди почули, що треба укладати угоди із сімейними лікарями, то вже почали приходити і записуватися. Є такі, що навіть залишають паспортні дані, аби заносити їх в електронну базу даних. Але ми ще не маємо комп’ютера», – розповідає головна медсестра Мирослава Дволятик. До речі, під час сесії медики наголошували, що вже з другої половини наступного року електронний реєстр пацієнтів має бути повністю сформований.
І хоча до офіційного старту медичної реформи ще два місяці, медперсонал Центру ПМСД у Тлумачі вже набирає собі потенційних пацієнтів. Кожен сімейний лікар може мати до 2 тисяч пацієнтів. У терапевта Михайла Гринюка вже назбиралося понад півсотні охочих.
«Я довший час працював завідувачем поліклініки, тому роботу сімейного лікаря знаю. Вона непроста. Якщо треба зробити, попросту кажучи, лад із 2 тисячами пацієнтів, то це серйозний об’єм. Але є стимул і бажання допомагати людям. Зараз до мене зголосилося вже майже 540 пацієнтів. Мені і фельдшери допомагають, бо я обслуговую два села. Облік пацієнтів не залежить від місця проживання. В мене є люди із Тлумача, а також із сіл Грушка та Королівка. 670 гривень, котрі будуть виділятися на амбулаторне обстеження та деякі медикаменти одного пацієнта, це вже щось означає для людини», – ділиться першим досвідом роботи у первинці лікар-терапевт Михайло Гринюк. Крім нього, до роботи приступили ще декілька сімейних лікарів, терапевтів та педіатри.
Попереду лише невідомість
Головний лікар Тлумацької ЦРЛ Іван Бойчук зазначає, що медики ще самі не орієнтуються, як буде далі. «Розуміємо, що якісь зміни у системі охорони здоров’я мусять бути, адже бачимо, в якому стані вона сьогодні функціонує, – зауважує лікар. – З прийняттям закону 6327 і в майбутньому із прийняттям закону 7117 ми сподіваємося отримати відповіді на всі питання, котрі нас сьогодні хвилюють. Єдине, за що ми переживаємо, це те, що має бути збережений єдиний медичний простір. Ми нічого не втрачаємо. Якщо буде можливість, що ця допомога стане більш якісною і кращою, то ми цим тільки тішимося. У кадровому потенціалі та матеріально-технічній базі район не втрачає нічого. Лікарня залишається лікарнею вторинного рівня».
Не так спокійно на це питання реагує депутат обласної ради Манолій Піцуряк. На думку депутата, такий вимушений розкол у медицині приведе до того, що, наприклад, Тлумацька районна лікарня однією із перших може залишитися без фактичного власника.
«Наші районні лікарні – це комунальна власність районних рад. Якщо із створенням ОТГ не залишиться району як такого, то автоматично ліквідовується і районна рада. А хто буде власником районної лікарні? Згідно із законом про місцеве самоврядування місцеві громади можуть об’єднуватися і створювати якусь координаційну раду. Але це законодавчо не врегульовано», – ділиться своїми застереженнями Манолій Піцуряк.
Проблеми запровадження медичної реформи депутати обласної ради розглянули під час засідання сесії.
«Виїзні сесії – хороший метод акцентування уваги на тій чи іншій проблемі. Ми усвідомлюємо, наскільки важливою є проблема об’єднання територіальних громад і наскільки важливо, аби у цих громадах на високому рівні було організовано життя і надання послуг у різних галузях. Коли буде здоров’я, тоді будуть і гроші, і освіта, і культура, – зауважив голова обласної ради Олександр Сич. – Пріоритетним для нас є питання організації охорони здоров’я в об’єднаних територіальних громадах. Сьогодні ми готові почути про проблеми, вирішення котрих залежить від обласної влади».
А голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук пообіцяв медикам, що до кінця року не буде проблем із заборгованістю зарплати у медичній галузі.
Тим часом голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк розкритикував медичну реформу. Він категорично виступив проти впровадження так званих платних послуг, оскільки вони ідуть врозріз із Конституцією України. Про це він говорив і під час засідання сесії.
«Я не хочу лише критикувати, а хочу, щоби ми цивілізовано переходили на кращий етап розвитку, не руйнуючи нічого старого, а тільки додаючи. Будь-який документ має бути настільки продуманим, що не має виникати питань. Якщо ми прийняли закон про фінансові гарантії, міністр мала би розказати, як це буде. Мова йде про три пакети послуг. Не змінивши статтю 49 Конституції України, ми не можемо впроваджувати такі послуги. Конституційний Суд завжди буде мати до чого причепитися.
Ми розглядаємо два ключові питання – проблему реформування охорони здоров’я і створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, які утворюються в територіальних громадах. Лабораторної, фізіотерапевтичної та стоматологічної служби у закладах первинної допомоги не передбачено. Мені важко сказати, що і як буде».
Від так званої платної медицини, принаймні офіційно, медики відхрещуються. Кажуть, станом на сьогодні про введення платних послуг мови немає, адже немає ніякого законодавчого акта. А все, що буде стосуватися цін, буде впроваджуватися поступово з 1 січня 2018 року.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники