КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Що буде, якщо…

MedycynaЗ 1 січня 2018 року мають розпочатися зміни у наданні медичної допомоги. Проте самих медиків реформа насторожує, адже виникає чимало запитань, із якими вони стикнулися відразу після прийняття реформаторських законів. Про це говорили і на виїзній сесії Івано-Франківської обласної ради минулої п’ятниці у Тлумачі.

З прицілом на сімейну медицину
У тому, що медична галузь потребує реформи, переконані не лише високопосадовці, але й медики. Відчувати результат своєї роботи та отримувати від неї як матеріальне, так і моральне задоволення готові у Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги Тлумацької ОТГ. Минулого тижня там відбулося урочисте відкриття Центру ПМСД. Нам вдалося поспілкуватися із медперсоналом медичного закладу. Тут переконують, що до реформи готові. Але для нормальної роботи ще не вистачає повноцінної підтримки влади та деяких матеріально-технічних благ. Зазначимо, що районна влада погодилася передати у відання міської ОТГ як приміщення, так і деяке матеріально-технічне обладнання. Крім того, частина лікарів із Тлумацької центральної районної лікарні погодилися розпочати роботу у новоствореному Центрі. Кажуть, що до змін на краще готові, принаймні налаштовані. Дитяча поліклініка стала центром первинної медико-санітарної допомоги в максимально короткий термін.

Позитивом для цього закладу первинного рівня медичної допомоги називають вдале розташування на території районної лікарні, котра автоматично переходить на другий рівень надання допомоги. А сумісність лікарень двох рівнів, як переконують медики, дозволить швидко та ефективно надавати медичну допомогу.
«Як тільки люди почули, що треба укладати угоди із сімейними лікарями, то вже почали приходити і записуватися. Є такі, що навіть залишають паспортні дані, аби заносити їх в електронну базу даних. Але ми ще не маємо комп’ютера», – розповідає головна медсестра Мирослава Дволятик. До речі, під час сесії медики наголошували, що вже з другої половини наступного року електронний реєстр пацієнтів має бути повністю сформований.
І хоча до офіційного старту медичної реформи ще два місяці, медперсонал Центру ПМСД у Тлумачі вже набирає собі потенційних пацієнтів. Кожен сімейний лікар може мати до 2 тисяч пацієнтів. У терапевта Михайла Гринюка вже назбиралося понад півсотні охочих.
«Я довший час працював завідувачем поліклініки, тому роботу сімейного лікаря знаю. Вона непроста. Якщо треба зробити, попросту кажучи, лад із 2 тисячами пацієнтів, то це серйозний об’єм. Але є стимул і бажання допомагати людям. Зараз до мене зголосилося вже майже 540 пацієнтів. Мені і фельдшери допомагають, бо я обслуговую два села. Облік пацієнтів не залежить від місця проживання. В мене є люди із Тлумача, а також із сіл Грушка та Королівка. 670 гривень, котрі будуть виділятися на амбулаторне обстеження та деякі медикаменти одного пацієнта, це вже щось означає для людини», – ділиться першим досвідом роботи у первинці лікар-терапевт Михайло Гринюк. Крім нього, до роботи приступили ще декілька сімейних лікарів, терапевтів та педіатри.
Попереду лише невідомість
Головний лікар Тлумацької ЦРЛ Іван Бойчук зазначає, що медики ще самі не орієнтуються, як буде далі. «Розуміємо, що якісь зміни у системі охорони здоров’я мусять бути, адже бачимо, в якому стані вона сьогодні функціонує, – зауважує лікар. – З прийняттям закону 6327 і в майбутньому із прийняттям закону 7117 ми сподіваємося отримати відповіді на всі питання, котрі нас сьогодні хвилюють. Єдине, за що ми переживаємо, це те, що має бути збережений єдиний медичний простір. Ми нічого не втрачаємо. Якщо буде можливість, що ця допомога стане більш якісною і кращою, то ми цим тільки тішимося. У кадровому потенціалі та матеріально-технічній базі район не втрачає нічого. Лікарня залишається лікарнею вторинного рівня».
Не так спокійно на це питання реагує депутат обласної ради Манолій Піцуряк. На думку депутата, такий вимушений розкол у медицині приведе до того, що, наприклад, Тлумацька районна лікарня однією із перших може залишитися без фактичного власника.
«Наші районні лікарні – це комунальна власність районних рад. Якщо із створенням ОТГ не залишиться району як такого, то автоматично ліквідовується і районна рада. А хто буде власником районної лікарні? Згідно із законом про місцеве самоврядування місцеві громади можуть об’єднуватися і створювати якусь координаційну раду. Але це законодавчо не врегульовано», – ділиться своїми застереженнями Манолій Піцуряк.
Проблеми запровадження медичної реформи депутати обласної ради розглянули під час засідання сесії.
«Виїзні сесії – хороший метод акцентування уваги на тій чи іншій проблемі. Ми усвідомлюємо, наскільки важливою є проблема об’єднання територіальних громад і наскільки важливо, аби у цих громадах на високому рівні було організовано життя і надання послуг у різних галузях. Коли буде здоров’я, тоді будуть і гроші, і освіта, і культура, – зауважив голова обласної ради Олександр Сич. – Пріоритетним для нас є питання організації охорони здоров’я в об’єднаних територіальних громадах. Сьогодні ми готові почути про проблеми, вирішення котрих залежить від обласної влади».
А голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук пообіцяв медикам, що до кінця року не буде проблем із заборгованістю зарплати у медичній галузі.
Тим часом голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк розкритикував медичну реформу. Він категорично виступив проти впровадження так званих платних послуг, оскільки вони ідуть врозріз із Конституцією України. Про це він говорив і під час засідання сесії.
«Я не хочу лише критикувати, а хочу, щоби ми цивілізовано переходили на кращий етап розвитку, не руйнуючи нічого старого, а тільки додаючи. Будь-який документ має бути настільки продуманим, що не має виникати питань. Якщо ми прийняли закон про фінансові гарантії, міністр мала би розказати, як це буде. Мова йде про три пакети послуг. Не змінивши статтю 49 Конституції України, ми не можемо впроваджувати такі послуги. Конституційний Суд завжди буде мати до чого причепитися.
Ми розглядаємо два ключові питання – проблему реформування охорони здоров’я і створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, які утворюються в територіальних громадах. Лабораторної, фізіотерапевтичної та стоматологічної служби у закладах первинної допомоги не передбачено. Мені важко сказати, що і як буде».
Від так званої платної медицини, принаймні офіційно, медики відхрещуються. Кажуть, станом на сьогодні про введення платних послуг мови немає, адже немає ніякого законодавчого акта. А все, що буде стосуватися цін, буде впроваджуватися поступово з 1 січня 2018 року.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники