КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Що іванофранківці продають і купують в Інтернеті

InternetВсе більшої популярності в Україні набуває Інтернет-торгівля. До послуг користувачів торгові центри Prom.ua, Bigl.ua, Crafta.ua, Kabanchik.ua, Goodini.ua , Інтернет- платформи OLX, KidStaff, Клумба, Shafa та ін. Не залишилися осторонь онлайн-шопінгу й мешканці Івано-Франківська.
На одній із найбільших та найпопулярніших світових Інтернет-платформ безкоштовних оголошень OLX знаходимо інформацію про те, що  продають іванофранківці.      

Найбільше пропозицій розміщено у розділі «Мода і стиль». Так,  на початок квітня знайдено 44044 пропозиції одягу, взуття, аксесуарів, косметики, парфумерії, засобів гігієни, подарунків.

Друге місце у продажу займають товари для дітей – 33793 оголошень. Популярністю користується електроніка – 16853 пропозицій, транспортні засоби та запчастини до них – 13026, все, що вписується у розділ «Дім і сад», а саме: будівельні матеріали, меблі, посуд, інструменти, продукти харчування – 11105 лотів. Є пропозиції щодо бізнесу і послуг – 4942 оголошення. А найменше пропозицій у розділі «Нерухомість» – 5486.
Найдорожчі туфлі, які продають мешканці Івано-Франківська, коштують 4000 грн., найдешевші – 30 грн. Середня ціна, за яку можна купити нові шкіряні туфлі, становить 300 грн., можна знайти й дешевше.
За найдорожче демісезонне пальто правлять 600 грн., найдешевше можна придбати навіть за 100 грн. На жаль, у цій категорії пропонується тільки вживаний одяг.
Найдешевші жіночі колготки (нові) коштують 10 грн., а за 160 грн. можна придбати мрію усіх жінок – колготки, які не рвуться.
Плаття продаються за ціною від 30 до 14250 грн.
Кількість оголошень змінюється трохи не щохвилини. Те, що продалося, знімається, а нові товари докладаються. Проте простежується стійка тенденція – кількість пропозицій перевищує продаж, тобто продавців більше, ніж покупців.
За інформацією прес-служби OLX, за останні півроку мешканці Івано-Франківська та області опублікували понад 600 тисяч нових оголошень. Жителі обласного центру активніші за мешканців невеличких містечок та сіл – користувачі з Івано-Франківська залишили на сервісі понад 400 тисяч нових пропозицій. Найактивнішими завжди є мешканці столиці та міст-мільйонників. Частка користувачів з Києва складає 46%. Для порівняння: з Івано-Франківська сервісом користується в середньому 1% користувачів від загальної кількості. Найбільше продають одяг, взуття та товари для краси і здоров’я. Ця тенденція притаманна як івано-франківському регіону, так й іншим областям в Україні. 26% оголошень в Івано-Франківській області розміщено саме в категорії «Мода і стиль». 19% усіх пропозицій займають дитячі товари – категорія «Дитячий світ». На третьому місці – категорія «Електроніка». Тут продаються побутова техніка, гаджети та аксесуари (16% оголошень).
Традиційно найбільше купують те, що й продають – жіночі й чоловічі одяг та взуття, аксесуари, товари для краси та здоров’я. Більше 25% покупок стосувалися категорії «Мода і стиль». На другому місці – побутова техніка, електроніка. Третя за популярністю категорія серед покупців – «Дитячий світ».
А ось про безкорисність франківців говорити не доводиться. На сайті Дару-дар мешканці нашого міста станом на кінець березня пропонували в дар тільки 7 речей!
На сайті OLX знайдено 313 безкоштовних пропозицій, 81 з яких – пошук господарів для котиків та песиків, 94 дитячі товари, 79 пропозицій одягу та взуття, 40 предметів домашнього вжитку, 14 спортивних товарів і тільки 3 комплектуючі до електроніки.
Звичайно, безкоштовні товари здебільшого є вживаними. Та й ці пропозиції можна вважати безкоштовними тільки відносно, адже продавці за них часто просять символічну плату – шоколадку чи коробку цукерок. То чи варто спокушатися на такі «дари», коли за вартість солодощів можна вибрати кращий товар на цьому ж сайті.
На сайтах можна також обмінюватися товарами. Так, франківці на OLX виставили 675 пропозицій для  обміну: мода і стиль – 242 оголошення,  дитячий світ – 106, електроніка – 100, відпочинок і спорт – 101, дім і сад – 61, транспорт – 58, тварини – 2.  Товари пропонуються теж вживані. Продавці визначають грошовий еквівалент обміну або вказують,  який товар прагнуть отримати.
Інколи пропозиції відверто дивують. Так, франківчанка Оля виклала для обміну чи продажу 2 пусті банки від кави. В інших лотах запропоновано обміняти радянське посвідчення депутата сільської ради, прапори СРСР в хорошому стані, обгортки від жуйок, ґудзик (1 шт). Можна знайти й гідні речі: швейну машинку, велосипед, гарні книжки, стару вишивку та в’язані гачком мережки.
Також іванофранківці в соцмережах створюють групи для спільних покупок у закордонних Інтернет-магазинах. В основному купують одяг і взуття, у більшості випадків – дитячі.
Отже, при бажанні в Інтернеті можна купити необхідний товар на будь-який смак та гаманець.  Але слід пам’ятати, що придбаний товар може виявитися неякісним, не підійти за розміром та й від шахраїв ніхто не убезпечений.
Івано-Франківська обл.    
Закриті угоди
Мода і стиль                      26%
Електроніка                        21%
Дитячий світ                     19%
Транспорт                        15%
Дім і сад                             8%
Хобі, відпочинок і спорт 8%
Тварини                           3%

м.Івано-Франківськ
Закриті угоди
Мода і стиль                           28%
Електроніка                           23%
Дитячий світ                          22%
Транспорт                                9%
Дім і сад                                    8%
Хобі, відпочинок і спорт       7%
Тварини                                   3%
Наталя ХРАБАТИН
P.S. Не втрималася – купила через Інтернет туфлі за 150 грн + поштові послуги. Плюси: шкіряні, потрібної повноти, німецькі, нові. Мінус: набійка тріснула в перший же день експлуатації взуття. Але підбити каблуки – не проблема. Покупкою загалом задоволена.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники