КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

«Що там у хохлів?»

pressa-1Російські ЗМІ активно використовують  Івано-Франківськ для антиукраїнської пропаганди
«В Івано-Франківській області почалася кампанія за федералізацію України. Місцеві активісти вимагають від влади Києва перестати грабувати бюджет країни і зробити столицею України Івано-Франківськ. Львів вирішено залишити в складі Новоросії». На такого змісту новину можна було наткнутися на російських новинних сайтах десь рік тому. Повідомлення тиражувалося на всю котушку, незважаючи на абсурдність викладеного. Відтоді наше місто періодично ставало мішенню для всеможливих імпровізацій креативних російських журналістів, фантазії яких часом і справді можна лише позаздрити.

У квітні минулого року в ефірі каналу «РЕН TV» вийшла програма «Військова таємниця» з окремим сюжетом, присвяченим Івано-Франківську. Голос за кадром із почуттям розповідає про економічний і політичний хаос у країні на прикладі столиці Прикарпаття. До цього франківці й не здогадувались, як погано їм живеться…
На початку цього року розгорівся скандал з арештом франківського журналіста Руслана  Коцаби, що закликав співвітчизників не мобілізуватися до війська. Що забезпечило нашому місту систематичну присутність у російському інформпросторі. «Справа Коцаби» досі, де треба і де не треба, піднімається російськими журналістами у прямих ефірах.
«Бомбою», закладеною у Франківську, що підірвала рунет, стало відео із випускного вечора у нашому фізико-математичному ліцеї. Випускники заспівали пісню «Ми бандерівці», чим, на думку московських журналістів, «заклали міну сповільненої дії під майбутнє України, сіючи насіння ворожнечі та ненависті між дітьми заходу і сходу України». Цей ролик, як і десятки уміло вихоплених із контексту та  вдало обструганих «сенсацій» про Івано-Франківськ, обертається у просторах російської мережі.
Зі свіжішого, на передовицях ЗМІ Російської Федерації опинився «перебіжчик» Ярослав Ободянський – екс-радник голови Івано-Франківської облдержадміністрації з питань освіти і науки. Біглий франківець пояснив свою позицію небажанням повторити долю Руслана Коцаби, про що детально розповів в ефірі телеканалу «Росія-1».  Ободянський змусив виправдовуватись голову ІФОДА Олега Гончарука, що через цей прецедент звільнив усіх до ноги позаштатних радників. Цю ініціативу російські ЗМІ теж оцінили.
«За кількістю згадок українських міст Франківськ може зрівнятися хіба що зі Львовом, – поділилася з кореспондентом «ЗК» знайома франківчанка Ольга М., яка вже 7 років проживає у Ростові-на-Дону (але не втратила адекватність). – Раніше регулярно «спалювали  беркутівців» та «вбивали російськомовних громадян» у Львові. Тепер складається враження, що переключилися на Франківськ».
Яка роль відведена Івано-Франківську російською пропагандою, «ЗК» запитав також у авторитетних респондентів.

Чи можна, на вашу думку, стверджувати, що саме Івано-Франківськ (а не Львів, Тернопіль, Луцьк чи інше місто Західної України) цілеспрямовано використовується Росією як об’єкт антиукраїнської пропаганди та створення провокацій? Чому?

Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська:
– Я не думаю, що Івано-Франківськ використовується цілеспрямовано. Загалом атаки російських ЗМІ спрямовуються на всю Західну Україну. І колишньому Радянському Союзу, і теперішній Росії, Західна Україна як кістка в горлі. Адже тут живуть свідомі, вільні, демократичні патріоти своєї держави, які добре пам’ятають історію і все те «добро», яке за багато років зробила їм Росія. Тому, безумовно, Росія і надалі не полишатиме спроб дискредитувати місто Івано-Франківськ і всю Західну Україну.
Що ж до ґрунту, до таких закидів, то, я думаю, він почав формуватись в ті часи, коли Івано-Франківськ під час Другої світової війни був визволений від фашистських окупантів. Саме після цього тодішнє КГБ, МГБ почало формувати для цього фундамент.

Марія Римар, речник управління СБУ в Івано-Франківській області:
– Країна-агресор чинить військові провокації на сході України, а інформаційні провокації – стосовно всієї нашої держави. При цьому, неважливо, який регіон російські ЗМІ обирають своєю мішенню, адже Україна – єдина держава. Івано-Франківськ – не виключення, однак говорити про те, що саме наше місто, область чи Західна Україна є мішенню, було б некоректно. Основні свої сили ворог спрямував на Одеський регіон, міста Харків, Запоріжжя, також Херсонщину, Миколаївщину. Важливо розуміти: російські ЗМІ намагаються вбити клин між українцями, підкреслюючи відмінності і заперечуючи існування всього, що нас об’єднує. Метою спеціальних інформаційних операцій, які проводять підконтрольні спецслужбам РФ ЗМІ, є розсварити регіони України між собою, щоб послабити нашу державу.
Яскравим і обурливим прикладом такої інформаційної операції є запущений свого часу на сайті російського видання «Вести.ru» фейк про те, що причиною трагедії з українським літаком Іл-76, збитим бандитами з так званої ЛНР у червні 2014 року, став конфлікт між солдатами зі Львова та Дніпропетровська. Останні нібито побилися у Луганському аеропорту, після чого військові зі Львова збили літак з Дніпропетровськими десантниками, аби не допустити прибуття підмоги. Ця російська брехня була спростована самими ж терористами ЛНР.

Іван Вовк, медіаексперт:
– Ця інформаційна війна спрямована проти України в цілому. Чому так часто згадується саме Івано-Франківськ? Так виходить, що у нас для цього виникає більше інформаційних приводів. Вина у цьому не малою мірою і наших, франківських засобів масової інформації. Висвітлення і розкручення будь-яких «проїздів» влади, чи місцевої, чи центральної, заяви журналістів типу Коцаби – все це в кінцевому результаті використовується проти України. Я не знімаю ні з кого, тим більше із влади, відповідальність, але іноді журналісти біжать за сенсацією і оприлюднюють все, що треба і не треба. Владу треба критикувати, але у такий складний для країни час можна робити це на закритих планірках.

Тарас Возняк, політолог, редактор культурологічного журналу «Ї»:
– Франківськ у цьому плані не є унікальним. Ті самі матеріали збирають і про Львів, і про Луцьк, і про всі міста Західної України. У Івано-Франківську є кілька «визначних» осіб, які дискредитують місто. І якраз за рахунок них Франківськ такий помітний. Вони найактивніше використовуються російськими ЗМІ. Тут можна говорити різне. Але я думаю, що ці люди у тому мають або матеріальну зацікавленість, або ще з часів СРСР підв’язані на російські спецслужби. Їх слід тихо саджати туди, де їм місце – у тюрму.

Тарас Зень, пластун, громадський діяч, відповідальний секретар радіо «Вежа-107 FM»:   
– Не впевнений, що цілеспрямовано російські спецслужби обрали наше місто. Дещо організовано справді феесбешниками, дещо природно. От, наприклад, випадок з піснею франківських ліцеїстів «Я бандерівець». Це було абсолютно щиро і не награно. Знаю цей ліцей, де роками ставиться акцент на патріотичному вихованні. Просто ця картинка добре підійшла російським медіатехнологам для нагнітання антиукраїнських настроїв. Словом, інформаційні приводи створюються ситуативно. Часто в інтернеті переглядаю сюжети російських ЗМІ щодо України. У них  і далі традиційно фігурує Львів, а останнім часом все частіше «зрадикалізований» Київ. А Франківськ з’являється там тому, що він зручний по російських міфах: «Галичина», «Західна Україна», «Край Бандери» і т.д.
Грунт для антиукраїнських провокацій сформувався, напевно, ще в Першій світовій, коли січові стрільці боролись з російськими військами, а то й і раніше. Оскільки на Франківщині, та й врешті на Галичині був постійний опір до проросійської влади, то ця територія зручна для висвітлення у вигляді «екстремістської», «антилюдської», «нацистської», чи які там ще модні терміни у їхніх новинах?

– Чи може це призвести до погіршення іміджу нашого міста в очах європейців, зокрема інвесторів, які теж, швидше за все, переглядають російські новинні ролики?

Віктор Анушкевичус:
– Я не думаю, що це може призвести до погіршення іміджу міста Івано-Франківська в очах інвесторів, в очах Європи. Я нещодавно був з кількома візитами закордоном – в Польщі, Латвії – і не можу сказати що російська пропаганда особливо шкодить іміджу України, іміджу нашого міста.

Марія Римар:
– Сьогодні ангажованість російських ЗМІ стала очевидною для урядів країн всього світу.  Навряд чи людина, котра живе у відкритому інформаційному просторі, повірить бодай слову тих, хто вигадав цинічну брехню про розіп’ятого в Слов’янську хлопчика чи канібалізм у одеському Будинку профспілок. Це, звісно ж, не означає, що російські спецслужби та підконтрольні керівництву РФ ЗМІ припинять інформаційну війну проти України.

Іван Вовк:
– Саме так і є. Будь-яка негативна інформація, що подається, нехай навіть російськими ЗМІ, впливає на формування думки про нас, тобто сприймається проти України та Івано-Франківська.

Тарас Возняк:
– Впевнений, інвестори ті випуски новин не переглядають. А якщо говорити про закордонну громадськість, то вона за півтора року вже достатньо розібралася із доброчесністю російських ЗМІ. І ніякого погіршення іміджу від згадок у російських новинах Івано-Франківськ не очікує.

Тарас Зень:  
– Сумнівно. По-перше, весь світ розуміє, що таке Росія. Європейські інвестори ж, в основному, грамотні, освічені люди. Хіба ці інвестори будуть з самої Росії, Білорусії чи, наприклад, з Казахстану. А щодо європейців, то не впевнений, що вони так відслідковують та моніторять новини російських ЗМІ.

– Чи варто нам, мешканцям Франківська, з цим боротися і як?

Віктор Анушкевичус:
– Вважаю, що всім мешканцям Івано-Франківська не варто надто сильно цим перейматись. Нам усім зараз потрібно працювати і бути самими собою, тими щирими, працьовитими і патріотичними людьми, які споконвіку жили в Івано-Франківську.

Марія Римар:
– Протистояти розв’язаній проти України гібридній війні може кожен. Для цього потрібно, як мінімум, не поширювати неперевіреної інформації, особливо такої, що може викликати паніку чи масові заворушення. Можна долучитися до тих активістів, котрі викривають брехню російських ЗМІ в мережі інтернет, поширюють правдиві перевірені новини, перекладають їх на інші мови світу, аби донести до читачів за кордоном.

Іван Вовк:
– Мешканці Франківська не можуть з цим боротися. Ті, хто перед екраном, це завжди споживачі цієї інформації. Боротися із пропагандою можуть тільки журналісти.
Мешканці мають право сказати свою думку. Журналіст в праві цю думку публікувати чи не публікувати у своєму ЗМІ. Демократія і свобода слова під час війни, я вважаю, мають трактуватися трохи інакше. На першому місці повинні бути інтереси держави. Журналіст повинен розуміти, що будь-яка інформація, яка спрямована проти держави, не повинна принаймні «розкручуватися». Влада, своєю чергою, має працювати не створюючи інформаційні приводи.

Тарас Возняк:
– Ситуація наступна: щоб ти не сказав, це буде перекручено і використано проти тебе. Це засада діяльності російських ЗМІ, яку змінити, очевидно неможливо. Тому найкращий спосіб відношення до подібних провокацій – їх ігнорувати.

Тарас Зень:
– Не варто. Проти такої медіамашини не встоїш. Будь-що, будь-кого можна інформаційно знівелювати. Виправдовування, спростування тільки посіє сумніви і вкотре нагадає про російський медіапривід. Просто треба жити своїм життям і робити якісний український телепродукт у вигляді серіалів, шоу та іншого на противагу російському.

Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники