КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Щоб не торгували на дорозі

bazarНа вулиці Дністровській хочуть відновити двосторонній рух транспорту
З такою ініціативою на черговому засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради виступив член міськвиконкому Вадим Войтик. Він каже, що біля ринку вже торгують прямо на проїжджій частині Дністровської.  І якщо зараз не вжити заходів, стихійна торгівля витіснить звідтіля транспорт.
«Вулиця Дністровська – одна з найширших в центрі Івано-Франківська. Її недавно відремонтували. Але зараз там торгують віниками і помідорами. Якщо не припинимо базарну діяльність на дорозі, то вже незабаром вона витіснить транспорт на узбіччя», — вважає В.Войтик.

Натомість заступник міського голови Богдан Білик зауважив, що перед універмагом і ринком на вулиці Дністровській, відповідно до рішення міської ради, наразі діє одна з найбільших зон для паркування автомобілів. Хоча, за його словами, міська рада може змінити своє рішення, конфігурацію чи межі парковок. Тому, принципово схваливши відновлення двостороннього руху вулицею Дністровською на засіданні міськвиконкому, відповідний проект рішення вирішили винести на розгляд сесії міськради.
Однак навіть у разі схвалення міською радою реалізувати рішення про відновлення двостороннього руху вулицею Дністровською буде нелегко. Це визнає навіть сам В.Войтик. Але, водночас, стверджує, що, за умов розроблення грамотного проекту організації дорожнього руху вул.  Дністровською і його дотримання всіма учасниками дорожнього руху, там вистачить місця і для двостороннього руху, і для паралельного паркування транспорту.
А ось старший інспектор з організації дорожнього руху відділу ДАІ з обслуговування міста Івано-Франківська Віталій Царьов зовсім протилежної думки. За його словами, у місцях масового відвідування (якими є універмаг, супермаркет «Сільпо» у його підвалі та центральний ринок) мають бути облаштовані майданчики для паркування з відповідною кількістю паркомісць.  Тож перед тим, як на Дністровській відновлювати двосторонній рух, треба вирішити, що робити з існуючими там парковками і де створити нові. Адже при двосторонньому русі кількість транспорту на вулиці збільшиться, в тому числі й за рахунок тих машин, якими люди захочуть доїхати до універмагу й ринку з вулиці Тарнавського і Василіянок.
Водночас, В.Царьов наголосив, що ДАІ не погоджувала відновлення двостороннього руху вулицею Дністровською, а рішення міськвиконкому щодо цього назвав незаконним. «Ні підстав, ні обґрунтування, ні законності у ньому нема. Воно суперечить закону «Про дорожній рух», – каже В.Царьов.
Між іншим, це вже не перша спроба міської влади відновити Дністровською двосторонній рух. Попередню міськвиконком здійснив восени 2001 року, коли ухвалив рішення «Про організацію дорожнього руху в центральній частині міста». Тоді Дністровську якраз відкрили після капітального ремонту і аргументація, до речі, була схожою. Як казав колишній заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку Василь Мельничук, «не для того ми її ремонтували, щоб там торгували». А колишній начальник відділу транспорту Богдан Абрамович тоді заявив: «Життя показало, що рух на Дністровській має бути двостороннім». Згодом вулицею Дністровською у напрямку до універмагу навіть «пустили» автобус 63-го маршруту. Але поїздив він не довго. Та й Дністровська швидко стала знову «односторонньою»…
Зрештою, якщо відновлювати  двосторонній рух Дністровською, то логічно це було б робити в комплексі з одночасним відновленням двостороннього руху вулицями Новгородською й Тичини, на яких одна смуга руху теж відведена під паркування і де теж процвітає несанкціонована торгівля. Інакше, проїхавши Дністровською в напрямку до універмагу, все одно доведеться повертати… на Галицьку, впираючись у зупинку громадського транспорту  і «корок» аж до Північного бульвару. Ну, а ще краще – сполучити нарешті Північний та Південний бульвари, що й справді суттєво б розвантажило від транспорту центральну частину міста.

Хвалимир ВЛАДІВ
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники