КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Щоб не торгували на дорозі

bazarНа вулиці Дністровській хочуть відновити двосторонній рух транспорту
З такою ініціативою на черговому засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради виступив член міськвиконкому Вадим Войтик. Він каже, що біля ринку вже торгують прямо на проїжджій частині Дністровської.  І якщо зараз не вжити заходів, стихійна торгівля витіснить звідтіля транспорт.
«Вулиця Дністровська – одна з найширших в центрі Івано-Франківська. Її недавно відремонтували. Але зараз там торгують віниками і помідорами. Якщо не припинимо базарну діяльність на дорозі, то вже незабаром вона витіснить транспорт на узбіччя», — вважає В.Войтик.

Натомість заступник міського голови Богдан Білик зауважив, що перед універмагом і ринком на вулиці Дністровській, відповідно до рішення міської ради, наразі діє одна з найбільших зон для паркування автомобілів. Хоча, за його словами, міська рада може змінити своє рішення, конфігурацію чи межі парковок. Тому, принципово схваливши відновлення двостороннього руху вулицею Дністровською на засіданні міськвиконкому, відповідний проект рішення вирішили винести на розгляд сесії міськради.
Однак навіть у разі схвалення міською радою реалізувати рішення про відновлення двостороннього руху вулицею Дністровською буде нелегко. Це визнає навіть сам В.Войтик. Але, водночас, стверджує, що, за умов розроблення грамотного проекту організації дорожнього руху вул.  Дністровською і його дотримання всіма учасниками дорожнього руху, там вистачить місця і для двостороннього руху, і для паралельного паркування транспорту.
А ось старший інспектор з організації дорожнього руху відділу ДАІ з обслуговування міста Івано-Франківська Віталій Царьов зовсім протилежної думки. За його словами, у місцях масового відвідування (якими є універмаг, супермаркет «Сільпо» у його підвалі та центральний ринок) мають бути облаштовані майданчики для паркування з відповідною кількістю паркомісць.  Тож перед тим, як на Дністровській відновлювати двосторонній рух, треба вирішити, що робити з існуючими там парковками і де створити нові. Адже при двосторонньому русі кількість транспорту на вулиці збільшиться, в тому числі й за рахунок тих машин, якими люди захочуть доїхати до універмагу й ринку з вулиці Тарнавського і Василіянок.
Водночас, В.Царьов наголосив, що ДАІ не погоджувала відновлення двостороннього руху вулицею Дністровською, а рішення міськвиконкому щодо цього назвав незаконним. «Ні підстав, ні обґрунтування, ні законності у ньому нема. Воно суперечить закону «Про дорожній рух», – каже В.Царьов.
Між іншим, це вже не перша спроба міської влади відновити Дністровською двосторонній рух. Попередню міськвиконком здійснив восени 2001 року, коли ухвалив рішення «Про організацію дорожнього руху в центральній частині міста». Тоді Дністровську якраз відкрили після капітального ремонту і аргументація, до речі, була схожою. Як казав колишній заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку Василь Мельничук, «не для того ми її ремонтували, щоб там торгували». А колишній начальник відділу транспорту Богдан Абрамович тоді заявив: «Життя показало, що рух на Дністровській має бути двостороннім». Згодом вулицею Дністровською у напрямку до універмагу навіть «пустили» автобус 63-го маршруту. Але поїздив він не довго. Та й Дністровська швидко стала знову «односторонньою»…
Зрештою, якщо відновлювати  двосторонній рух Дністровською, то логічно це було б робити в комплексі з одночасним відновленням двостороннього руху вулицями Новгородською й Тичини, на яких одна смуга руху теж відведена під паркування і де теж процвітає несанкціонована торгівля. Інакше, проїхавши Дністровською в напрямку до універмагу, все одно доведеться повертати… на Галицьку, впираючись у зупинку громадського транспорту  і «корок» аж до Північного бульвару. Ну, а ще краще – сполучити нарешті Північний та Південний бульвари, що й справді суттєво б розвантажило від транспорту центральну частину міста.

Хвалимир ВЛАДІВ
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники