КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Шукали відповідей на земельні питання

У вівторок завершила свою роботу 54 сесія Івано-Франківської міської ради. За відсутності міського голови на другому пленарному засіданні головував секретар міськради Микола Вітенко, а основу порядку денного склали так звані земельні питання, які за результатами засідання міськвиконкому на розгляд міськради винесли управління земельних відносин та відділ Держземагентства. Під час обговорення запропонованих проектів рішень депутати задавали чимало питань від мікрофонів, бо відповідей на них у матеріалах сесії не знайшли.
Найактивнішу участь в обговоренні земельних питань брали представники «Батьківщини» Василь Бойчук і Ярослав Бачкур та Ростислав Кукурудз і Сергій Борзов від фракції «За зміни у Івано-Франківську». Гостру дискусію викликало питання надання в оренду частини земельної ділянки колишньої школи №9 на вул. Мельничука, на території якої до того ж уже завершується незаконне будівництво чергової висотки, до якого вкотре привернув увагу Р.Кукурудз. Однак, як пояснив перший заступник міського голови Зіновій Фітель, мова йде про іншу земельну ділянку, яку пропонувалося надати в оренду для обслуговування загальноосвітнього навчального закладу. Водночас він підтвердив, що новобудова поблизу будинку офіцерів дійсно не законна, бо місто виграло всі суди. Але якось вплинути на це міська влада зможе через три місяці, коли питання, які перебували в компетенції держархбудінспекції, перейдуть до компетенції органів місцевого самоврядування.

Депутат Василь Бойчук наголосив на тому, що згідно із законом, перш за все має бути затверджений план детального планування території. Мовляв, забудовник хоче заробити, а мав би враховувати думку громади і те, що вона хоче бачити на тому чи іншому місці. Тому ставити коней попереду воза не варто. Його колега Я.Бачкур вкотре гостро розкритикував якість підготовлених управлінням земельних відносин на розгляд депутатів матеріалів і проектів рішень, які, за його словами, не відображають реальний стан речей. Тому в підсумку з багатьох питань депутати просто не володіють ситуацією. Тож Я.Бачкур зажадав, щоб в подальшому депутатам надавали більше інформації по кожній земельній ділянці – скільки часу вона в оренді і скільки разів її уже продовжували, що за цей час там зроблено, чи є заборгованість з орендної плати, чи укладені угоди на пайову участь в розвитку соціальної інфраструктури тощо.
Загалом на другому пленарному засіданні депутати розглянули десяток питань. Зокрема, ухвалили рішення про земельні торги, про продаж земельних ділянок комунальної власності, про встановлення ставок земельного податку на 2016 рік і затвердили порядок продажу земельних ділянок комунальної власності територіальної громади Івано-Франківська, а також розглянули клопотання фізичних та юридичних осіб із земельних питань. В процесі обговорення депутати вирішили не продовжувати терміну оренди скандальної земельної ділянки поблизу міського озера в районі ВАТ «Плай» на вулиці Ленкавського, відвести частину земельної ділянки площею 0,0829 га у дворі будинку № 12 на вул. Шевченка під влаштування скверу і земельну ділянку площею 0, 3601 га біля  «Парк готелю» для влаштування тенісних кортів, а також зарезервувати земельну ділянку площею 0,20 га на вулицях Хіміків-Тролейбусній для будівництва житла соціального призначення та житла для учасників бойових дій в зоні АТО і дати дозвіл управлінню капітального будівництва на розроблення проекту її відведення у комунальну власність.
Під кінець засідання 54 сесії нищівної критики роботі міської влади завдав депутат фракції ВО «Свобода» Тарас Бережанський. Каже, що зараз не часто відвідує Івано-Франківськ і сесії міської ради, бо не має змоги. За його словами, не давши можливості працювати над науковою роботою, держава вигнала його у Лондон, де він і працює над дисертацією. Але кожне відвідання рідного міста його неприємно вражає, бо він тут «бачить те, чого не має бути». «Сьогоднішня сесія показала істинне лице. Наша робота не прозора, і ми далі йдем таким шляхом. За що стояли і вмирали люди на Майдані?» – задав риторичне питання депутатам міськради. Найбільше захоплення така його позиція і виступ викликали у колег з «Батьківщини», а Я.Бачкур навіть спеціально пішов потиснути йому руку…
Хвалимир ВЛАДІВ   

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники