КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Сім громад отримали очільників

Kruhovskii-51«Західний кур’єр» поспілкувався з новообраним головою однієї з найбільших ОТГ – Тлумацької – «укропівцем» Романом Круховським
Минулої неділі у семи новоутворених об’єднаних територіальних громадах відбулися перші вибори керівників та депутатів відповідних рад. Попри відносно невисоку явку виборців волевиявлення громад відбулося, а нові керманичі приступлять до виконання своїх обов’язків вже з наступного року. Із семи громад однією із найбільших є Тлумацька міська ОТГ. За посаду керманича тут змагалося де-в’ять кандидатів. За попередніми підрахунками, переможцем перегонів став висуванець від партії «УКРОП» Роман Круховський. Його відрив від найближчого конкурента і поки що чинного міського голови складає понад 840 голосів. Разом із ним до ради проходять ще сім депутатів-однопартійців.

Отже, найчисельнішу фракцію в раді Тлумацької ОТГ сформує політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». «Самопоміч» та «Народний контроль» отримали чотири місця в раді, три – «Народний фронт», по два «Батьківщина», «Громадська позиція», БПП «Солідарність» і ВО «Свобода».
Також, за паралельним підрахунком голосів, на виборах голови Витвицької об'єднаної територіальної громади, що на Долинщині, впевнену перемогу отримав «укропівець» Микола Шикор. Він набрав 42,4% голосів виборців.
Водночас на виборах голів об‘єднаних територіальних громад перемогли три самовисуванці, двох з яких теж підтримувала партія УКРОП. Це Дмитро Бербеничук, кандидат на голову Космацької ОТГ Косівського району та Роман Шуп’як, кандидат на голову П’ядицької ОТГ Коломийського району.
Ще в двох ОТГ пермогли представники ВО «Батьківщина»: в Матеївській громаді Петро Книшук та Нижньовербізькій Ярослав Мякущак.
Чого чекати громаді від нової влади, ми розпитали у новообраного голови однієї з найбільших ОТГ – Тлумацької – Романа Круховського.
– Пане Романе, з яким настроєм ви, як людина, котра дотепер не була при владі, будете приступати до роботи?
– Якщо я дотепер не був у владі, то значить, що ще нічим не зіпсутий. Я двічі був депутатом районної ради, є членом бюджетної комісії. Це вважаю позитивом, бо знаю, як формується бюджет, яким чином його витрачати ефективно. Перед початком роботи на посаді керівника ОТГ не боюся. Зараз головне, аби була сформована сильна команда і щоб була відчутна підтримка. До обов’язків я приступлю з 1 січня, а бюджетний рік громади розпочнеться аж із березня. Тому буду мати можливості до літа впровадити перші кроки на користь громади, котрі були анонсовані у передвиборчій програмі. Почну із громадських туалетів у місті, бо це насправді проблема.
– Чи привітали вас із перемогою конкуренти у боротьбі за крісло?
– Майже всі.
– Наскільки ви знайомі із проблемами громади, котрі треба негайно вирішувати, адже до складу ОТГ увійшов не тільки Тлумач, але і 11 сіл?
– Тут можуть говорити за мене результати виборів. Якщо у самому Тлумачі я вибори програв, то у всіх селах, крім Королівки, перемога – за мною. Я знаю проблеми, котрі турбують мешканців сіл. На порядку денному там завжди питання дороги, автобусної зупинки, реалізації сільськогосподарської продукції, а також проблема нестачі робочих місць.
– Пересічних людей тепер обіцянками не нагодуєш. Вони прагнуть бачити реальні кроки. Що із запланованого буде реалізовуватися в першу чергу?
– За мого клопотання вже майже у кожному селі зроблено вуличне освітлення. Для прикладу, у Бортниках за роки незалежності вуличного освітлення не було, а завтра (20 грудня. – авт.) ми його запускаємо. Є у людей проблеми із централізованим водопостачанням. Тут я говорю не тільки про села, адже навіть у частині Тлумача немає водогону. Зрозуміло, що паралельно будуть робитися дороги. У моїй команді є спеціаліст Петро Радовець, котрий питання доріг знає від «А» до «Я» і буде мені допомагати. На жаль, маємо на території ОТГ проблеми із закладами соціальної сфери. Є такі ФАПи, в котрих падає дах. У садочку в Пужниках треба міняти вікна, бо з обох сторін забиті клейонкою, а в приміщенні холодно. Тобто на початках будемо виходити із того, що можна зробити негайно, аби належним чином перезимувати. А далі будемо чекати на державну субвенцію, яку обіцяють у 2017 році. Роботи вистачить і в навчальних закладах, і навіть у спортзалах.
– Жартома кажуть, що тепер тлумацька громада претендує стати більш спортивною, оскільки ОТГ очолила людина, пов’язана зі спортом.
– Це був один із важелів чи навіть компроматів не на мою користь, мовляв, що може зробити фізрук. Але скажу вам, що в мене серйозна підтримка. Виграв не тільки я – «УКРОП» набрав 25 відсотків голосів виборців. Маю добру команду, а при хорошому фінансистові та економістові, думаю, проблем не буде. У громаді діяльність повинна бути спрямована не на спорт, а більше на господарку.
– Якою бачите співпрацю із представниками інших політичних сил, котрі пройшли у раду?
– Звичайно, співпраця мусить бути. Ми готові співпрацювати із усіма депутатами так само, як це відбувається і в районній раді. Проблем із цим немає.
– Якщо зануритися більше у фінансові питання, то яким може бути бюджет громади? З чого він би мав формуватися?
– Для прикладу можемо взяти село Остриня, бюджет якого становить півтора мільйона гривень. Дотепер 70 відсотків земельного податку вони віддавали до області, а решту – в район. Потім з району їм щось перепадало. За новим законом, 60 відсотків залишається у громади.
Зараз ми дивимося, що робиться у громадах не так. Вчимося на прикладі тих ОТГ, котрі почали свою роботу першими. Маємо всі шанси вчитися на чужих помилках. Будемо підходити до вирішення проблем у комплексі, а не так, як це зробила Старобогородчанська ОТГ, коли розділили кошти на всі села громади і зробили всім по 200 метрів дороги.
– Ви допускаєте втручання пар-тійних лідерів у питання роботи громади?
–  У нас в партії усе доволі демократично. Команду на місці формував я. Мені допомагали тільки з агітпродукцією. Але у роботі на першому місці обов’язково мусять бути інтереси громади, котра мені довірилася.
Розмовляв Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники