КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Склали присягу і поділили посади

prisjga-49У Івано-Франківську нові мер, депутати та міськвиконком
У вівторок відбулася перша сесія Івано-Франківської міської ради нового сьомого скликання. Відповідно до законодавства, її скликала міська територіальна виборча комісія і на цьому урочистому установчому засіданні  новообрані міський голова та депутати мали всього лиш скласти присягу й обрати секретаря міськради. Але депутати від ВО «Свобода», які мали більшість у попередньому скликанні і чий представник переміг на виборах міського голови, так прагнули швидко почати  працювати, що одразу ж двома «пакетами» і без обговорення  вирішили створити комісії міськради та затвердили структуру, кількісний і персональний склад виконавчого комітету. Те, що більшість у них отримали «свободівці» або їхні прихильники, дало підстави представникам «УКРОПу» і «Самопомочі» заговорити про «узурпацію влади». Натомість представники «Свободи» кажуть, що, сформувавши таким чином команду і фактично отримавши всю повноту влади у місті, беруть на себе й повну відповідальність за майбутнє Івано-Франківська.

Урочистий момент
Після звучання Гімну та молитви голова міської територіальної виборчої комісії Олександра Петрик зачитує протоколи про реєстрацію обраних на місцевих виборах 25 жовтня депутатів міської ради та у другому турі 15 листопада міського голови. Слова присяги депутата зачитує обраний від «Самопомочі» 56-річний Петро Гречанюк, який виявився найстаршим за віком у міськраді сьомого скликання. Після нього присягу складає новообраний міський голова.
«Вірно служити громаді і народові України, неухильно дотримуватися Конституції та законів України, охороняти права, свободи і законні інтереси громади, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки», – присягає міський голова Руслан Марцінків. А згодом від себе додає, що має честь складати присягу і звертатися до іванофранківців у дуже символічний день – 24 роки тому, 1 грудня, відбувся референдум, на якому українці підтвердили Акт проголошення Незалежності. Далі він дякує за «кредит довіри» і зазначає, що «завдяки мудрості виборців» Івано-Франківськ «не став розмінною монетою», а результати голосування показали, що «люди хочуть змін, хочуть бачити своє місто оновленим».
Новий мер наголошує, що тепер у міськраді «нема сил, які б тягнули місто у прірву» (маючи на увазі Партію регіонів та її місцевих сателітів), що «готовий співпрацювати з усіма, які сповідують демократичні принципи» та що «це партнерство має бути прозорим, відкритим та ефективним». «Ми йшли до людей з чітким планом розвитку міста «Івано-Франківськ 2020» і будемо його реалізовувати», – запевняє Р. Марцінків.
Новообраних міського голову та депутатів міськради на перше урочисте установче засідання сьомого скликання прийшли привітати і благословити місцеві владики традиційних українських церков. Митрополит УГКЦ Володимир Війтишин подякував попередній міській владі, з якою вдалося зробити багато гарних і потрібних справ, а новообрану владу закликав до тіснішої співпраці з церквою і подарував міському голові ікону Пресвятої Богородиці. Митрополит УПЦ КП Іоасаф подарував «вічну книгу» – Біблію. «Там багато сказано, як жити людині і співпрацювати з владою, а не тільки як молитися. Хто ще не читав – почитайте, рекомендую», – сказав владика і закликав мера з депутатами «працювати для громади, незалежно від кон’юнктурних інтересів, бо громада того потребує». А Митрополит УАПЦ Андрій у своєму письмовому привітанні міському голові і депутатам, яке виголосив отець Роман, висловив впевненість, що їхня плідна праця зробить місто ще кращим.
Далі головуючий запросив до слова свого попередника – четвертого міського голову і депутата міськради нового скликання Віктора Анушкевичуса. Найперше він подякував своїй команді та депутатам п’ятого і шостого скликань за спільну роботу і здобуті перемоги, а новообраним депутатам і міському голові побажав «завжди пам’ятати, хто ми є і чиї ми діти». «Ми є мешканцями найкращого міста в світі. І з усвідомленням цього треба працювати на благо його інтересам», – сказав В.Анушкевичус.
Своєю чергою, Р. Марцінків теж подякував В. Анушкевичусу «за плідну співпрацю, коли був секретарем міськради і багато чого навчився».
«Не пороти гарячку»
Нагадаємо, що у новій міськраді буде 42 депутати. Зокрема, від ВО «Свобода» – 14, від БПП «Солідарність» – дев’ять, від  «Самопомочі» та «УКРОПу» – по шість, від ВО «Батьківщина» – чотири та від УНП – три. На першому сесійному засіданні міський голова зачитав заяви про створення  чотирьох фракцій. Так, фракцію «Об’єднання «Самопоміч» очолила Ірина Кулинич, «УКРОПу» – Володимир Олійник, Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – Руслан Терешко,  ВО «Свобода» – Роман Онуфріїв.
Перший конфлікт між ними у сесійній залі виник уже під час формування порядку денного. За пропозицією міського голови, окрім обрання секретаря міськради, до нього пропонувалось включити ще ряд питань. Зокрема, про утворення постійних депутатських комісій, структуру виконавчих органів влади, кількісний і персональний склад міськвиконкому та регламенти ради і виконкому. На це В.Олійник заявив, що фракція «УКРОПу» не буде йти проти закону і голосуватиме лише за обрання секретаря міськради, а решту питань треба перенести на наступне засідання. Його підтримала й керівник фракції «Oб’єднання «Самопоміч» І.Кулинич.
В. Анушкевичус наголосив, що пропонований порядок денний є порушенням одразу декількох статей закону України про місцеве самоврядування і чинного регламенту міськради, відповідно до якого порядок денний повинен бути оприлюднений за 10 днів до сесії, а проекти рішень депутати мають отримати за сім днів. Тому він закликав «Не пороти гарячку та не порушувати закон». Втім, його не послухали. До того ж Р.Марцінків запевнив, що формувати органи ради і виконкому на першому установчому засіданні депутатам дає змогу Європейська хартія місцевого самоврядування. Тож, хоч і з другого разу, але порядок денний із восьми пунктів депутати таки затвердили. «За» проголосували 25, 11 – «утрималися», двоє були проти і четверо не голосували.
Ситуативна більшість
На посаду секретаря міськради міський голова запропонував свою «подругу»-однопартійку Оксану Савчук й одразу ж оголосив перерву для підготовки таємного голосування за її кандидатуру і друку відповідних бюлетенів. У голосуванні взяв участь 41 депутат. 27 з них підтримали кандидатуру О.Савчук на посаду секретаря міськради, 11 були проти і четверо при голосуванні «утримались».
Після цього громадський активіст Максим Кицюк ще раз закликав депутатів не порушувати закон і розгляд подальших питань порядку денного, які мають бути оприлюднені для ознайомлення громадськості за 20 днів, відкласти на наступне пленарне засідання.
І.Кулинич висловила жаль з приводу того, що перед голосуванням за кандидатуру секретаря міськради О.Савчук навіть не надали слова. Також вона звернула увагу на те, що у запропонованому проекті рішення про утворення виконкому до нього не входять представники всіх політичних сил, які є у міськраді, більшість комісій міськради взагалі «сформовані з «прихильників «Свободи», а міський голова та секретар міськради також представляють цю політичну силу. «Це дуже не коректно», – дипломатично підсумувала І.Кулинич.
Керівник фракції «УКРОПу» був більш категоричним. «Після того, як у міській раді відбулася ситуативна більшість «Свободи», «Батьківщини» і частини «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», яким вдасться провести всі пропоновані рішення, влада буде узурпована фактично однією політсилою», – заявив він і додав: «Ми за це голосувати не будемо».
Представник фракції «Об’єднання «Самопоміч» Петро Гречанюк звернув увагу на те, що у попередньому скликанні у міськраді було шість комісій, а зараз пропонується створити сім. А земельну комісію, з його слів, «узурпували забудовники».
Натомість «свободівець» Роман Онуфріїв закликав колег не затягувати сесію і не влаштовувати «спікеріаду», як у Верховній Раді. «Ділимо владу? Треба ділити обов’язки», – наголосив він. Як голова бюджетної комісії попереднього скликання необхідність найшвидшого утворення комісій міськради Р.Онуфріїв аргументував тим, що дефіцит фінансування захищених статей бюджету наразі перевищує 44 мільйони гривень, бо не надійшла дотація з держбюджету. «Якщо зараз не створити бюджетну комісію, то бюджетна галузь не отримає 15 числа аванс і навіть не буде за що купити подарунків на Миколая», – сказав він.
Але В.Анушкевичус це заперечив: «Не переживайте і не наганяйте страху. 15 грудня ми можемо внести зміни до бюджету, чи буде засідати бюджетна комісія, чи не буде… Статус бюджетної комісії нижчий, ніж сесії міської ради. Фінуправління працює і до 10 грудня готове представити проект бюджету на 2016 рік». Крім того, колишній мер зазначив, що такою поспішністю затвердження комісій ради і структури та складу виконкому порушуються не тільки закони України, але й традиції міста. «Перша сесія завжди була урочиста і обирали секретаря, а на другій затверджували регламент, комісії, виконком», – нагадав В.Анушкевичус і озвучив компромісну пропозицію – перенести розгляд цих питань на тиждень.
Однак міський голова Р.Марцінків зазначив, що комісії формуються відповідно до поданих депутатами заяв. І якщо такі ще надійдуть, то їх розглянуть на наступній сесії. «Часу на розкачку нема. Іде зима. Треба працювати. Нам дуже важливо почати швидко працювати», – переконував Р.Марцінків.
Персональний склад
За що ж так сперечалися депутати? Проект рішення передбачав створення семи комісій. Більшість керівних посад у них, як з’ясувалося, уже були розподілені. Роман Онуфріїв мав очолити бюджетну комісію, Роман Харук – комісію з питань житлово-комунального господарства, а комісію з гуманітарної політики – Маріанна Продан. Андрій Грималюк мав стати секретарем регламентної комісії, Роман Марцінків – секретарем комісії з питань підприємництва, а Сергій Абрам’як – комісії з оренди і приватизації. Земельну комісію мав очолити представник «Солідарності» Володимир Яблунь. Комісію з оренди запропонували очолити представникові «УКРОпу», регламентну комісію – представникові УНП, а комісію з підприємництва – представникові «Самопомочі», однак вони своїх кандидатур наразі не подали.
В підсумку за запропонований проект рішення про утворення постійних комісій міськради проголосували 27 депутатів і дев’ять були «проти».
Аналогічним був результат голосування і за структуру та персональний склад виконавчого комітету. Р.Марцінків запропонував скоротити кількість чиновників з 438 до 400. За його словами, це не значне скорочення, тим більше, що у міськвиконкомі наразі є вакантні посади. Разом з тим, деяким відділам нададуть статус управлінь, а управлінням – статус департаментів. Наприклад, буде управління інвестицій та управління спорту і два нові департаменти – капітального будівництва та комунальних ресурсів тощо. Водночас в процесі реформування структури ліквідують міський рекламно-інформаційний центр та муніципальну інспекцію з благоустрою. Водночас міський голова запевнив, що «професіонали залишаться працювати», і повідомив, що запропонував залишитися на своїх посадах заступникові міського голови Богданові Білику, начальникам фінуправління та юридичного відділу Вікторії Сусаніній та Надії Кедик, а також запросив на посаду генерального директора «Водоекотехпрому» Миколу Саєвича, який «ніколи не був у «Свободі» і навіть не був її симпатиком, але є професіоналом». Найбільше – 100 осіб – працюватимуть у департаменті соціальної політики. Це, за словами мера,  пов’язано з великим обсягом роботи, зокрема, щодо призначення субсидій та соціальних допомог.
Рішення про утворення нових структур міськвиконкому мають вступити в дію впродовж п’яти днів з часу ухвалення, але старі структури паралельно діятимуть ще до 1 квітня наступного року. Як пояснив Р.Марцінків, це пов’язано з необхідністю дотримання процедури їх припинення і процесу ліквідації.
Зміниться й структура самого виконавчого комітету. Зокрема, перший заступник міського голови тепер куруватиме не питання будівництва і земельних відносин, а відповідатиме за розвиток інфраструктури та  комунального господарства. Цю посаду обійняв колишній секретар міської ради Микола Вітенко. Заступником міського голови з питань економіки залишився Богдан Білик. За будівництво і земельні питання відповідатиме колишній голова Тернопільської облради і екс-нардеп, а зараз військовослужбовець, Олексій Кайда, а за гуманітарну політику – чинний перший заступник голови Івано-Франківської облради шостого скликання Олександр Левицький. Керуватиме справами міськвиконкому колишній голова МО ВО «Свобода» Ігор Шевчук.
Окрім міського голови, його заступників, секретаря міськради і керуючого справами міськвиконкому до виконавчого комітету на громадських засадах увійшли: Вадим Войтик, Дмитро Демків, Вікторія Дротянко, Ярослав Зуб’як, Іван Креховецький, Олексій Петечел, Сергій Романюк, Михайло Сеньків та Ярослав Яцишин.
За словами міського голови, О.Левицького йому у заступники делегувала «дружня політсила» ВО «Батьківщина». Вона ж делегувала у виконком Я.Зуб’яка, а ось Д.Демківа, О.Петечела та Я.Яцишина делегував у виконком «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
Вичерпавши порядок денний, перша сесія Івано-Франківської міської ради сьомого демократичного скликання завершила свою роботу, після чого депутати вирушили до музею Небесної сотні.
Іван ГІРАК
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники