КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Слабкі місця нового асфальту

luk-28На капітально відремонтованих вулицях провалюються люки
Люкове господарство у Івано-Франківську – одне з найпроблемніших. Скільки люків комунікаційних колодязів виведені на проїжджі частини вулиць, тротуари та газони, достеменно з’ясувати так і не вдалося. Складається враження, що зведеними даними щодо цього міські комунальники просто не володіють. Тим часом люки щодня викрадають. Чорні дірки у асфальті і на газонах чи не повсюдно наражають пішоходів і учасників дорожнього руху на небезпеку. Але мова зараз не про це. А про те, що навіть на недавно капітально відремонтованих дорогах люки або занижені, або провалюються.


Проблему занижених і провалених люків у різні часи в Івано-Франківську вирішували по-різному. За часів першого міського голови Ярослава Тайліха при капремонті доріг шляховики монтували так звані «підвісні» люки, які  впресовували у асфальт. Їх ще й досі можна побачити на дорогах, які ремонтували на початку 90-х років. За другого міського голови Богдана Боровича тодішній начальник міськжитлокомунгоспу Петро Косюк  запровадив практику встановлення на комунікаційних колодязях, виведених на проїжджі частини доріг, бетонних плит з уже вмонтованими у них люками. Такі ще теж можна побачити на вул. Вочинецькій, Коновальця, Мазепи та інших.
Коли П.Косюк  вдруге очолив міськжитлокомунгосп за четвертого міського голови Віктора Анушкевичуса, то вдосконалив цю практику. Обойми люків у бетонних плитах уже виступали на рівень верхнього шару асфальту, а самі люки обладнали замками, щоб запобігти їхньому викраденню. Такі плити тоді масово встановлювали на магістральних вулицях Незалежності, Галицькій, Мазепи та під час тогочасних капремонтів інших вулиць.
Але часи змінилися. Зараз у місті здебільшого проводять вибіркові капремонти доріг із заміною лише верхнього шару асфальту. Однак товщина знятого за допомогою фрези старого асфальту переважно чомусь менша за товщину нових – вирівнюючого і верхнього шарів покриття доріг, які подекуди (вул. Січових стрільців, Василіянок, Новгородська) сягають рівня бордюрів. Тому люки на відремонтованих таким методом дорогах доводиться піднімати до рівня нового асфальту. При цьому, основу для встановлення обойм люків шляховики зазвичай підмуровують з підручних матеріалів – тротуарної плитки. На жаль, такі конструкції не завжди витримують навантаження і від інтенсивного руху транспорту руйнуються, а люки, відповідно, провалюються.
За прикладами далеко ходити не будемо, а обмежимося лише центральною частиною міста. Вулиця Галицька, 47 (ремонт 2013 р.) –  люк уже «провалився» другий раз. Місяць тому люк провалився і на торік відремонтованій вул. Лепкого, 34. І лише минулої п’ятниці «Водоекотехпром» спромігся його «вирівняти». А ось на першій цьогоріч відремонтованій вул. Рєпіна, піднімаючи недавно пошкоджений люк, у новому асфальті поставили свіжу бетонну «пломбу». Така ж  видніється і біля будинку № 24 на вул. Гаркуші (рем. 2013 р.), де, між іншим, почав провалюватися асфальт. Звичайно, керівник «Івано-ФранківськАвтоДору» Андрій Шуневич, як завжди, може сказати, що підняття люків (як-от на вул. Лепкого) проектом не передбачене і на це не було коштів або що роботи ще не завершені і недоліки будуть усунуті. Але, можливо, все ж варто внести зміни у технологію підняття люків комунікаційних колодязів, щоб вони одразу після вибіркових капремонтів івано-франківських доріг не провалювалися?
Також в Івано-Франківську впадає в око і те, що капітально відремонтовані вулиці продовжують розкопувати експлуатуючі організації для усунення пошкодження мереж. Так, вулицю Василіянок (рем. 2013 р.) поблизу її перехрестя з вул. Галицькою «Водоекотехпром» розкопував уже двічі. Три розкопки він проводив і поблизу магазинів «Галичанка» та «Меблі» на вул. Галицькій (рем. 2013 р.). А майже одразу після вибіркового капремонту Північного бульвару ім. О. С. Пушкіна (2014 р.) навпроти магазину «Турист» прорвало водогін. Крім цього, водопровідники і газовики уже встигли по кілька разів розкопати вул. Деповську (на відремонтованій у 2011 році ділянці) і Новгородську (рем. 2014 р.). А поблизу будинку № 44 на вул. Лепкого (рем. 2014 р.) «Водоекотехпром» взимку замінив колодязь, для чого теж довелося розкопати укладений торік восени асфальт. Розкопку тоді заасфальтували, але асфальт почав кришитися. Тож минулої п’ятниці «Водоекотехпрому» і там теж довелося покласти новий.  І це ще не весь перелік пошкоджених уже після капремонтів доріг Івано-Франківська, який свідчить, що перед тим, як ремонтувати дорожнє покриття, спершу неодмінно треба ремонтувати інженерні мережі під ним, а також  навчитися нарешті виставляти на рівень люки і робити при цьому міцнішу основу під їхні обойми.
Відрадно, що описані недоліки комунальники нарешті вирішили виправляти. Минулого тижня, коли цей матеріал уже був підготовлений до друку, ледь не всі експлуатуючі організації масово почали асфальтувати свої розкопки. Шляховики теж почали вирівнювати і піднімати люки на відремонтованих у попередні роки дорогах. Зокрема, на вулицях Незалежності і Лепкого. Залишається сподіватися, що цього разу вони це зроблять якісніше, ніж попереднього. Хоча виставляти люки на відмітку нового покриття варто все-таки ще до укладання верхнього шару асфальту.
Хвалимир ВЛАДІВ
Фото Тараса Яковина

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники