КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Слабкі місця нового асфальту

luk-28На капітально відремонтованих вулицях провалюються люки
Люкове господарство у Івано-Франківську – одне з найпроблемніших. Скільки люків комунікаційних колодязів виведені на проїжджі частини вулиць, тротуари та газони, достеменно з’ясувати так і не вдалося. Складається враження, що зведеними даними щодо цього міські комунальники просто не володіють. Тим часом люки щодня викрадають. Чорні дірки у асфальті і на газонах чи не повсюдно наражають пішоходів і учасників дорожнього руху на небезпеку. Але мова зараз не про це. А про те, що навіть на недавно капітально відремонтованих дорогах люки або занижені, або провалюються.


Проблему занижених і провалених люків у різні часи в Івано-Франківську вирішували по-різному. За часів першого міського голови Ярослава Тайліха при капремонті доріг шляховики монтували так звані «підвісні» люки, які  впресовували у асфальт. Їх ще й досі можна побачити на дорогах, які ремонтували на початку 90-х років. За другого міського голови Богдана Боровича тодішній начальник міськжитлокомунгоспу Петро Косюк  запровадив практику встановлення на комунікаційних колодязях, виведених на проїжджі частини доріг, бетонних плит з уже вмонтованими у них люками. Такі ще теж можна побачити на вул. Вочинецькій, Коновальця, Мазепи та інших.
Коли П.Косюк  вдруге очолив міськжитлокомунгосп за четвертого міського голови Віктора Анушкевичуса, то вдосконалив цю практику. Обойми люків у бетонних плитах уже виступали на рівень верхнього шару асфальту, а самі люки обладнали замками, щоб запобігти їхньому викраденню. Такі плити тоді масово встановлювали на магістральних вулицях Незалежності, Галицькій, Мазепи та під час тогочасних капремонтів інших вулиць.
Але часи змінилися. Зараз у місті здебільшого проводять вибіркові капремонти доріг із заміною лише верхнього шару асфальту. Однак товщина знятого за допомогою фрези старого асфальту переважно чомусь менша за товщину нових – вирівнюючого і верхнього шарів покриття доріг, які подекуди (вул. Січових стрільців, Василіянок, Новгородська) сягають рівня бордюрів. Тому люки на відремонтованих таким методом дорогах доводиться піднімати до рівня нового асфальту. При цьому, основу для встановлення обойм люків шляховики зазвичай підмуровують з підручних матеріалів – тротуарної плитки. На жаль, такі конструкції не завжди витримують навантаження і від інтенсивного руху транспорту руйнуються, а люки, відповідно, провалюються.
За прикладами далеко ходити не будемо, а обмежимося лише центральною частиною міста. Вулиця Галицька, 47 (ремонт 2013 р.) –  люк уже «провалився» другий раз. Місяць тому люк провалився і на торік відремонтованій вул. Лепкого, 34. І лише минулої п’ятниці «Водоекотехпром» спромігся його «вирівняти». А ось на першій цьогоріч відремонтованій вул. Рєпіна, піднімаючи недавно пошкоджений люк, у новому асфальті поставили свіжу бетонну «пломбу». Така ж  видніється і біля будинку № 24 на вул. Гаркуші (рем. 2013 р.), де, між іншим, почав провалюватися асфальт. Звичайно, керівник «Івано-ФранківськАвтоДору» Андрій Шуневич, як завжди, може сказати, що підняття люків (як-от на вул. Лепкого) проектом не передбачене і на це не було коштів або що роботи ще не завершені і недоліки будуть усунуті. Але, можливо, все ж варто внести зміни у технологію підняття люків комунікаційних колодязів, щоб вони одразу після вибіркових капремонтів івано-франківських доріг не провалювалися?
Також в Івано-Франківську впадає в око і те, що капітально відремонтовані вулиці продовжують розкопувати експлуатуючі організації для усунення пошкодження мереж. Так, вулицю Василіянок (рем. 2013 р.) поблизу її перехрестя з вул. Галицькою «Водоекотехпром» розкопував уже двічі. Три розкопки він проводив і поблизу магазинів «Галичанка» та «Меблі» на вул. Галицькій (рем. 2013 р.). А майже одразу після вибіркового капремонту Північного бульвару ім. О. С. Пушкіна (2014 р.) навпроти магазину «Турист» прорвало водогін. Крім цього, водопровідники і газовики уже встигли по кілька разів розкопати вул. Деповську (на відремонтованій у 2011 році ділянці) і Новгородську (рем. 2014 р.). А поблизу будинку № 44 на вул. Лепкого (рем. 2014 р.) «Водоекотехпром» взимку замінив колодязь, для чого теж довелося розкопати укладений торік восени асфальт. Розкопку тоді заасфальтували, але асфальт почав кришитися. Тож минулої п’ятниці «Водоекотехпрому» і там теж довелося покласти новий.  І це ще не весь перелік пошкоджених уже після капремонтів доріг Івано-Франківська, який свідчить, що перед тим, як ремонтувати дорожнє покриття, спершу неодмінно треба ремонтувати інженерні мережі під ним, а також  навчитися нарешті виставляти на рівень люки і робити при цьому міцнішу основу під їхні обойми.
Відрадно, що описані недоліки комунальники нарешті вирішили виправляти. Минулого тижня, коли цей матеріал уже був підготовлений до друку, ледь не всі експлуатуючі організації масово почали асфальтувати свої розкопки. Шляховики теж почали вирівнювати і піднімати люки на відремонтованих у попередні роки дорогах. Зокрема, на вулицях Незалежності і Лепкого. Залишається сподіватися, що цього разу вони це зроблять якісніше, ніж попереднього. Хоча виставляти люки на відмітку нового покриття варто все-таки ще до укладання верхнього шару асфальту.
Хвалимир ВЛАДІВ
Фото Тараса Яковина

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники