КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Словом чи ломом

Черговий «круглий стіл», присвячений обговоренню реформ в державі та шляхів виходу з кризи, відбувся в Івано-Франківську
«Платити за все і більше: чи справедливі рекомендації МВФ для пересічного українця?» –  риторично запитував титульний лист дискусії, днями організованого київською ГО «Рух за справедливість» в Івано-Франківську.  Її учасники обговорювали соціально-економічну  політику влади та спільне бачення розвитку регіону. Мета – визначення найбільш болючих точок дотику та в подальшому їх ампутація. З першим дискутанти впоралися, думали, як зарадити другому.
Тим часом в око впадає третє. Червоною ниткою в жмуті аргументів усіх виступаючих була теза, що звучить нині зусібіч – Україна стоїть на порозі нового громадського протесту.

Лівий капець на правій нозі
Україна нагадує пораненого в шию, якому чомусь бинтують ногу. Начебто щось і реформують, іноземних фахівців залучають, але все мимо.
«Проблеми в економіці, які ми маємо сьогодні, створені виключно непрофесійністю підходів, – вважає голова ГО «Рух за справедливість» Іван Карасьов. – Це і неконтрольоване рефінансування банків, і обкладання народу новими податками. Ну як можна оподатковувати пенсії, з яких людям треба буде заплатити за комунальні послуги, що за договором з МВФ збільшаться у 6-7 разів?».
«Експорт в Європу знизився на 35-40%, в Росію – на 50%. Інших шляхів, крім підтримки власного бізнесу, у нас немає. Що відбувається натомість – влада робить так, що кількість підприємств в регіонах зменшується, відповідно зменшується і наповнення бюджету», – переконаний Іван Карасьов. На його думку,  в державі діють реформи голого популізму, влада займається переведенням стрілок, а в корупційному колесі  змінилися лише прізвища. «Влада прикривається війною», – каже Карасьов.
«Різкі стрибки курсу долара абсолютно штучні, – вважає співзасновник ГО Михайло Шкурін. – А дії уряду в економіці подібні до намагання оживити мертвого коня. Запрошують іноземних спеціалістів та влаштовують консультації з приводу того, як це краще зробити».

«Народ мовчить і чекає революції»
Далі наведемо кілька цікавих цитат із виступів учасників «круглого столу».
Ірина Ткачук, доктор економічних наук, професор,  завідувачка кафедри  фінансів Прикарпатського університету імені В. Стефаника:
«Досвід показує, що коли будь-які реформи починаються зверху, вони ніколи не будуть прозорими і ефективними. Тому Захід і не хоче давати нам гроші невідомо під що. Ми проводимо реформи, але не міняємо систему – вона далі йде зверху донизу. А має бути навпаки. Кожен район повинен мати певну економічну автономію, фінансову незалежність, і лише тоді можливий розвиток. Місцевій владі, своєю чергою, треба провести повну інвентаризацію всіх ресурсів – виробничих, природних, визначити маєтність і кінцевих власників, сформувати таким чином економічний базис».
Ігор Басюк,  голова Ради профспілок області:
«У нас в країні все прив’язано до долара, але ми що 25-ий штат Америки? Через це за останній рік ми обідніли як мінімум в 4-5 разів. Про які реформи ми говоримо? Народ уже просто мовчить і, треба говорити відверто, чекає третьої революції. Але уже Жовтневої, яку робив колись Ленін. Я розумію, що від цього ми не виграємо, а ще далі кинемося  в прірву. Але сьогоднішня  позиція уряду, Президента, плює в обличчя всім нам. Треба усвідомити: МВФ не буде ставити питання підвищення цін для населення, якщо  влада наведе порядок, приміром, у НАК «Нафтогазі», у інших корумпованих структурах».
Сергій Суворин,  представник громадського центру «Ділові ініціативи»:
«Становище бізнесу в місті зараз більше схоже на стагнацію. Всі не можуть займатися будівництвом. Але і воно лишається прибутковим видом бізнесу лише за рахунок грошей заробітчан».
Ігор Драгомирецький,  приватний підприємець:
«Сьогодні бізнес, особливо сільське господарство, просто душать ті, хто по закону має йому допомагати, – управління сільського господарства, обласна, районна податкова. Наприклад, мені, щоб заплати одному працівникові 3 тис. грн. зарплати, майже стільки треба заплатити податків. А що відбувається з цінами? Все йде до того, що цього року фермери просто не будуть нічого сіяти. Соляра подорожчала, добрива теж майже в 4 рази. Куди ми йдемо? Моя думка – Україна стоїть на порозі ще однієї революції».

Оксана ГЛУШКЕВИЧ

ДО РЕЧІ:
Громадська організація «Рух за справедливість» створена в кінці минулого року. Відтоді активісти побували вже у 10 регіонах, всюди проводили «круглі столи» та шукати місцевих експертів,  які допомогли б скласти «дорожню карту» реформ. Протягом кількох місяців її  обіцяють презентувати  у Києві та донести до представників центральної влади.
Голова організації Іван Карасьов був одним із активних учасників «кредитного майдану» в Києві у грудні минулого року. На останніх виборах до Верховної Ради йшов під 112-м номером у списку БПП, вказане на той час місце роботи – комерційний директор ТОВ «ДОНБАСТЕПЛОСЕРВІС».
Особу Карасьова пов’язують із екс-нардепом від Партії регіонів Анатолієм Близнюком. У 2010  роках Близнюк обіймав посаду голови донецької ОДА, а Карасьов працював його радником, куруючи тендерні питання. У 2011 році, коли Близнюка було призначено міністром регіонального розвитку України, Карасьов також отримав посаду його помічника у цьому відомстві.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники