КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Сопілка, скрипка і цимбали

У центрі Івано-Франківська змагалися весільні музиканти

IMG_0044Новинкою серед звичних концертів до Дня Незалежності в Івано-Франківську став започаткований тут фестиваль весільно-ресторанної музики «Лабух-фест». І хоча він був не надто масовим як за кількістю глядачів, так і учасників, організатори впевнені, що це дійство демонструє якість та колорит, а головне – музичну сутність прикарпатського весілля.

Щасливі і без «мандражу» перед виходом на сцену колективи розігрівалися позаду фестивальної сцени. Тим часом у проміжках між піснями глядачі мали можливість також стати учасниками свята – вони пробували свої сили у римуванні коротеньких віршів про фестиваль та змагалися у позаконкурсній танцювальній номінації. Дотепними жартами  у своєму оригінальному стилі забавляли усіх на святі «Хлопці по виклику».

Серед анонсованих трьох номінацій насправді учасники зголосилися лише на дві – акустичне та естрадне виконання музики. Але це не налякало організаторів фестивалю. Вони сподіваються, що вже наступного року «Лабух-фест» збере тих, хто дійсно забавляє гостей на весіллях та є окрасою будь-якої масової забави.
Колоритними і незабутніми стали виступи колективів із Косова, Коломиї  та Івано-Франківська. У міському департаменті культури сподіваються, що фестиваль набере розголосу та буде популярним серед колективів. І, цілком можливо, переросте у весільно-обрядове дійство. Тоді, за словами заступника міського голови та ініціатора фестивалю Олександра Левицького, можна буде переглянути весільні дійства різних етнічних районів Прикарпаття.
Директор департаменту культури Надія Загурська запевнила, що зголосилися до участі у фестивалі саме ті весільні музиканти, котрі підтримують українські народні традиції. Це вона знає із власного досвіду роботи тамадою на забавах.
«Не соромлюся цього. Знаю, наскільки важко утримувати хорошу атмосферу під час забави. Бажаю учасникам наснаги і драйву, бо вони тримають забаву в хорошій ейфорії», – зауважила керівник департаменту культури.
Оскільки учасників було небагато, то й конкурсна програма завершилася дуже швидко. Щоправда, глядачі саме під кінець дійства добряче розігрілися і взялися до танцю.
Найбільше схвальних відгуків перепало на адресу колективу «Маник бенд». А їхня музика і справді захопила глядачів. Тому одностайним рішенням конкурсного журі колектив отримав перше місце та сертифікат на суму 20 тисяч гривень. Наступного року керівника гурту Володимира Маника запросили стати членом журі. Друге місце та сертифікат на суму 10 тисяч гривень отримав гурт «По цимбалах», а третє місце розділили між собою гурт «Зоряна ніч» із Коломийщини та дует «Браво» із Косова.
Володимир БОДАК

Коментар: Олександр ЛЕВИЦЬКИЙ, заступник міського голови Івано-Франківська, ініціатор фестивалю «Лабух-фест», голова конкурсного журі:
– Ми шукали можливості розвинути мистецьку і фестивальну діяльність в Івано-Франківську так, аби це було атракцією і способом промоції міста. Не хотілося проводити аналогію до тих свят, котрі відбуваються в інших містах, а прагнули мати свою власну родзинку. З часом, якщо цей фестиваль дістане сприйняття від глядачів, я би хотів, аби він став фестивалем весільної обрядової музики із сучасними акцентами. Раніше була спроба такого дійства у Львові, але воно не прижилося. У нас всі люблять ходити на весілля, люблять весільну музику і схвально до цього ставляться. У світі відбуваються різні події – війни, нещастя, ще щось, а дівчата завжди купують плаття, бо весілля відбуваються.
Для мене не зрозуміло, чому знані і шановані колективи не знайшли часу і можливості. Окремі учасники жартують, що, можливо, хтось побоявся конкуренції. Всі знають, що існують закриті заходи весільних музикантів, де і проходить конкурс лабухів. У місті раніше були весільні фестивалі, коли весільні агенції, виробники суконь, аксесуарів змагалися між собою. Це вже знайшло підтримку. Сподіваюся, що згодом немистецька складова зможе приєднатися до цього фестивалю.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники