КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Сопілка, скрипка і цимбали

У центрі Івано-Франківська змагалися весільні музиканти

IMG_0044Новинкою серед звичних концертів до Дня Незалежності в Івано-Франківську став започаткований тут фестиваль весільно-ресторанної музики «Лабух-фест». І хоча він був не надто масовим як за кількістю глядачів, так і учасників, організатори впевнені, що це дійство демонструє якість та колорит, а головне – музичну сутність прикарпатського весілля.

Щасливі і без «мандражу» перед виходом на сцену колективи розігрівалися позаду фестивальної сцени. Тим часом у проміжках між піснями глядачі мали можливість також стати учасниками свята – вони пробували свої сили у римуванні коротеньких віршів про фестиваль та змагалися у позаконкурсній танцювальній номінації. Дотепними жартами  у своєму оригінальному стилі забавляли усіх на святі «Хлопці по виклику».

Серед анонсованих трьох номінацій насправді учасники зголосилися лише на дві – акустичне та естрадне виконання музики. Але це не налякало організаторів фестивалю. Вони сподіваються, що вже наступного року «Лабух-фест» збере тих, хто дійсно забавляє гостей на весіллях та є окрасою будь-якої масової забави.
Колоритними і незабутніми стали виступи колективів із Косова, Коломиї  та Івано-Франківська. У міському департаменті культури сподіваються, що фестиваль набере розголосу та буде популярним серед колективів. І, цілком можливо, переросте у весільно-обрядове дійство. Тоді, за словами заступника міського голови та ініціатора фестивалю Олександра Левицького, можна буде переглянути весільні дійства різних етнічних районів Прикарпаття.
Директор департаменту культури Надія Загурська запевнила, що зголосилися до участі у фестивалі саме ті весільні музиканти, котрі підтримують українські народні традиції. Це вона знає із власного досвіду роботи тамадою на забавах.
«Не соромлюся цього. Знаю, наскільки важко утримувати хорошу атмосферу під час забави. Бажаю учасникам наснаги і драйву, бо вони тримають забаву в хорошій ейфорії», – зауважила керівник департаменту культури.
Оскільки учасників було небагато, то й конкурсна програма завершилася дуже швидко. Щоправда, глядачі саме під кінець дійства добряче розігрілися і взялися до танцю.
Найбільше схвальних відгуків перепало на адресу колективу «Маник бенд». А їхня музика і справді захопила глядачів. Тому одностайним рішенням конкурсного журі колектив отримав перше місце та сертифікат на суму 20 тисяч гривень. Наступного року керівника гурту Володимира Маника запросили стати членом журі. Друге місце та сертифікат на суму 10 тисяч гривень отримав гурт «По цимбалах», а третє місце розділили між собою гурт «Зоряна ніч» із Коломийщини та дует «Браво» із Косова.
Володимир БОДАК

Коментар: Олександр ЛЕВИЦЬКИЙ, заступник міського голови Івано-Франківська, ініціатор фестивалю «Лабух-фест», голова конкурсного журі:
– Ми шукали можливості розвинути мистецьку і фестивальну діяльність в Івано-Франківську так, аби це було атракцією і способом промоції міста. Не хотілося проводити аналогію до тих свят, котрі відбуваються в інших містах, а прагнули мати свою власну родзинку. З часом, якщо цей фестиваль дістане сприйняття від глядачів, я би хотів, аби він став фестивалем весільної обрядової музики із сучасними акцентами. Раніше була спроба такого дійства у Львові, але воно не прижилося. У нас всі люблять ходити на весілля, люблять весільну музику і схвально до цього ставляться. У світі відбуваються різні події – війни, нещастя, ще щось, а дівчата завжди купують плаття, бо весілля відбуваються.
Для мене не зрозуміло, чому знані і шановані колективи не знайшли часу і можливості. Окремі учасники жартують, що, можливо, хтось побоявся конкуренції. Всі знають, що існують закриті заходи весільних музикантів, де і проходить конкурс лабухів. У місті раніше були весільні фестивалі, коли весільні агенції, виробники суконь, аксесуарів змагалися між собою. Це вже знайшло підтримку. Сподіваюся, що згодом немистецька складова зможе приєднатися до цього фестивалю.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники