КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Спірна ділянка не ділиться на два?

IMG_0005Поділити землю і вирішити спірне питання намагаються на ВО «Карпати». Ситуація із браком землі склалася відтоді, як власником суміжних із заводом приміщень став підприємець Андрій Струс. Зараз пан Струс прагне отримати у користування бодай 20 сотих землі, аби можна було дістатися до потенційних виробничих площ. Натомість керівництво ВО «Карпати» не погоджується віддати такий шмат землі, бо не має місця для паркування власного автотранспорту.

Сьогодні на заводі є 19 автобусів, котрі привозять майже чотири тисячі працівників, але паркуватися вони не мають де. Тому доводиться висаджувати працівників безпосередньо на завантаженому рухом Калуському шосе. Тим самим керівництво заводу переконує, що наражає своїх підлеглих на небезпеку.

Про проблему цієї території ми вже писали на сторінках нашого видання. Тоді справа перебувала у суді. Питання набуло актуальності напередодні сесії міськради, котра приймає рішення про розроблення детального плану цієї території.
На спірній земельній ділянці ВО «Карпати» вже почали облаштовувати стоянку для свого транспорту. Тим часом їхній опонент Андрій Струс наполягає, що він хоче зовсім небагато – всього 20 сотих. Минулої п’ятниці вирішити спірне земельне питання взялися депутати Івано-Франківської міськради. Під час виїзного засідання постійної комісії з питань містобудування та земельних відносин вони ознайомилися із ситуацією. Обговорення питання безпосередньо на спірній ділянці не дало ніяких плодів. Тому розгляд питання продовжили у залі засідань.
Аргум IMG_0006ентами на користь ВО «Карпати» у дирекції підприємства називають створення великої кількості робочих місць та сплату податків до місцевої казни. «Ми цією землею користуємось 40 років. То було термінове рішення, коли ми віддавали цю територію», – наголосив керівник ВО «Карпати» Дмитро Втерковський.
Розсудити сторони конфлікту і поставити бодай якусь крапку в цьому питанні намагався і начальник управління земельних відносин департаменту комунальних ресурсів Кирило Обладан.
«Дійсно був такий факт, що керівництво ВО «Карпати» зверталося до влади міста із клопотанням про вилучення земельної ділянки площею 20 сотих. На той момент це було законне рішення, адже можна було вилучати землю в державного підприємства за згодою сторін. Ділянка була передана ТОВ «Пластпайп» в оренду на два роки, – зауважив К.Обладан. – Згодом вольовим рішенням тодішнього міського голови Віктора Анушкевичуса при розробці відведення цю територію було включено в територію радіозаводу. За законом пан Струс має право вимагати від міської ради отримання земельної ділянки під своїм об’єктом нерухомості і ту ділянку, яку він вважає необхідною для обслуговування».
Під час бурхливих обговорень депутати озвучили компромісне рішення – надати пану Струсу не 20, а 10 сотих для обслуговування. Але не було погоджено, як це має відбутися – на правах оренди чи сервітуту. Проте Андрій Струс продовжує наполягати на ділянці розміром 20 сотих, бо інакше він не зможе вести підприємницьку діяльність. «Ви маєте 8 з половиною гектарів землі, а я хочу всього 20 сотих», – звернувся він до представників ВО «Карпати». Майже годину довелося потратити для вивчення ситуації. Проте остаточного рішення депутати так і не ухвалили. Сказали лише, що мають час на роздуми.
У середу міська рада таки стала на сторону ВО «Карпати» і затвердила детальний план спірної земельної ділянки під паркування автотранспорту підприємства. Щоправда під час розгляду цього питання депутати не відкинули можливості спільного використання території із пропорційним поділом відповідно до виробничих площ сторін конфлікту.
Мар’ян ПАСТУЩИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники