КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Сплутали карти

Івано-Франківська міська рада вирішила взяти участь в аукціоні з продажу пакету акцій місцевого локомотиворемонтного заводу

DSC02803_resizeРішення про участь в аукціоні ініціював міський голова Руслан Марцінків, але його мали підтримати депутати міськради. Для цього мер скликав позачергову сесію, яка відбулася минулої п’ятниці. На неї прибули не всі депутати, а фракція «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» була відсутня у повному складі. Запропонований проект рішення підтримали 24 депутати і один утримався, але цього було достатньо для його ухвалення сесією. Однак це рішення міськради викликало вельми неоднозначну реакцію як серед окремих депутатів, так і серед представників бізнесу та, зрештою, містян, котрі вважають, що кошти, які міська рада має намір витратити на придбання акцій ЛРЗ, можна використати на вирішення нагальніших проблем міста і його мешканців…

Директор департаменту комунальних ресурсів Ігор Гриненько поінформував депутатів, що внесений на розгляд сесії проект рішення опрацьований з Фондом державного майна України, який буде проводити торги, та його регіональним відділенням. Він наголосив, що це підприємство унікальне в Україні. Його основна діяльність, згідно з КВЕД 3317, – ремонт і обслуговування транспортних засобів. Воно належить до групи «Г» і має стратегічне значення для економіки і безпеки держави та потребує індивідуального підходу до продажу. Умови продажу затверджені Кабінетом Міністрів України. На аукціон виставляється 99,5% акцій статутного капіталу. Стартова ціна становить 33 млн. 920  тис. грн., а крок аукціону – 340 тис. грн. І. Гриненько також додав, що на підприємстві є 34 споруди, а загальна його площа становить 9,96 га. Аукціон відбудеться 6 липня, а підписання договору купівлі-продажу з його переможцем – 18 липня. Ухвалення ж міськрадою запропонованого проекту рішення дасть змогу безпосередньо приступити до процесу отримання пакету конкурсних документів та їх подання для участі в аукціоні.
Міський голова Р. Марцінків зазначив, що таке рішення міськради дасть можливість взяти участь в аукціоні і це ще не означає, що місто у ньому переможе. Водночас він наголосив, що локомотиворемонтний завод є найстарішим підприємством міста, якому недавно виповнилося 125 років, має стратегічне значення і донедавна було прибутковим. «Після того, як його  внесли до програми приватизації, цього року воно, звісно, стало збитковим. Там відбулося скорочення, і зараз на заводі працює 265 працівників, хоча колись працювали понад 500. Коли я був депутатом Верховної Ради, то виступав проти приватизації цього стратегічного підприємства, яке, окрім ремонту залізничної техніки, може ремонтувати і бронетехніку, котру потім передавати на фронт», – заявив Р. Марцінків. Міський голова також зазначив, що, відповідно до рішення міськради, буде створена робоча група, котра опрацьовуватиме пов’язані з участю в аукціоні питання. До її складу він запропонував включити секретаря міськради, голову бюджетної комісії та комісії з оренди і приватизації, а також всіх охочих депутатів.
Однак не всі депутати були готові підтримати ініціативу міського голови. Зокрема, член фракції БПП «Солідарність» Адріан Волгін зауважив, що депутатам не надали повної інформації щодо внесеного на розгляд сесії питання. Він поцікавився, яка сума боргів є на підприємстві і скільки грошей необхідно буде вкласти у модернізацію виробництва. За інформацією І. Гриненька, відповідно до звітів за перший квартал, кредиторська заборгованість становить 16 млн. 214 тис, а дебіторська – 3 млн. 847 тис. грн. Скільки необхідно коштів на модернізацію виробництва, керівник департаменту комунальних ресурсів не уточнив. «ЗЗ мільйони лише стартова ціна, 16 – борг, а ще треба на модернізацію. Я не розумію, звідки ми візьмемо такі кошти, коли ще міст на Пасічну маємо будувати. Я не розумію, чому зараз так відбулося. Перш ніж виносити такі питання на сесію, депутатів треба більше інформувати», – наголосив А. Волгін, який утримався при голосуванні за це рішення.
Як уже зазначалося, рішення міськради викликало вельми неоднозначну реакцію як серед окремих депутатів, так і серед представників бізнесу та, зрештою, містян, котрі вважають, що кошти, які міська рада має намір витратити на придбання акцій ЛРЗ, можна використати на вирішення нагальніших проблем міста і його мешканців. Публічно відреагував на нього і генеральний директор ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» Олег Сирота, який у своєму листі фактично звинуватив міського голову у некомпетентності в цьому питанні. Він теж висловив сумніви у тому, що мерія готова витратити такі колосальні для міського бюджету гроші на купівлю підприємства та його подальший розвиток. «Зважаючи на те, що перший квартал 2017 року став дефіцитним для міського бюджету, то купівля підприємства може свідчити лише про те, що хтось із медиків або вчителів недоотримає зарплати. Або школи та дитячі садочки в опалювальний сезон залишаться холодними», – йдеться у листі за його підписом.
Тож складається враження, що міська рада своїм рішенням просто сплутала карти тим, хто вже уявляв себе новим власником ЛРЗ, бо участь міста в аукціоні призведе до збільшення кінцевої ціни підприємства. А ось голова облдержадміністрації Олег Гончарук, коментуючи цю ситуацію на прес-конференції, зізнався, що якби був підприємцем, то теж поборовся б за локомотиворемонтний завод на аукціоні. Водночас він зазначив, що його дивує інертна позиція «Укрзалізниці», яка б у цьому питанні мала виявити свою зацікавленість. «Підприємство є стратегічним. Чи потрібне воно місту, чи ні, я не можу сказати. Але однозначно – це локальноспеціалізоване підприємство. Якщо відкинути політику, там не може нічого будуватися. Це підприємство цікаве. Для мене не зрозуміла інертна позиція «Укрзалізниці», – сказав О. Гончарук.
Те, що тут присутня політика, визнає і міський голова. «Я розумію, що це рішення більш політичне, ніж економічне.  Хоча економічна складова тут є. Це майже 10 га землі у центрі міста. Сьогодні Івано-Франківськ не має закріпленої інвестиційної зони з такою кількістю землі. Навіть з цього погляду нам треба брати активну участь у викупі і не лише локомотиворемонтного заводу. Можливо, поборотися за 63 котельно-зварювальний завод, який розкуповують по частинах, інші підприємства, які ми можемо зберегти для громади і для розвитку. Чому б і ні? Такі рішення є правильними і на часі. Ми звикли, що підприємства тільки продають. Але зараз ми можемо показати всій Україні, що дбаємо за збереження підприємств і створення нових робочих місць», – переконаний Р. Марцінків, який недавно ініціював викуп і арматурного заводу, але трохи запізно, бо завод уже продали.
На наше прохання цю тему прокоментував і розвинув заступник міського голови з питань економіки Богдан Білик. Він зазначив, що, окрім ЛРЗ і 63 котельно-зварювального заводу, місто також зацікавлене у викупі землі колишнього домобудівного комбінату. Економічний віце-мер зауважив, що при продажу ЛРЗ Фонд держмайна ставить кілька головних вимог: збереження кількості працівників, специфіки роботи підприємства, оновлення обладнання і розширення асортименту продукції. За його словами, там можна налагодити ремонт бронетехніки, виробництво продукції, машин і механізмів для комунального господарства, а у перспективі навіть випуск рейкових автобусів, які потрібні Івано-Франківську для довезення на роботу робітників з навколишніх сіл, де проходить залізниця, адже наразі міська промисловість відчуває брак робочої сили. Крім того, там можна створити інвестиційну зону для нового виробництва. З цією ж метою можна використати площі 63 котельно-зварювального заводу, які він зараз не використовує. Однак з цим є проблема, пов’язана з відчуженням землі, яка перебуває у власності «Укроборонпрому». Це досить складна і тривала процедура, а дозвіл на відчуження землі має надати уряд.
Також місто могло би викупити земельні ділянки колишнього домобудівного комбінату. Але для цього необхідне рішення правління підприємства, а зібрати членів правління уже не можуть тривалий час. «Там дуже вигідне місце. Поруч ми там маємо біля 4 га міської землі, ще би приєднали 25 га їхньої землі і отримали би майже 30-гектарну зону для індустріального парку, яку би пропонували інвесторам. А інвестори хочуть, щоб на запропонованих їм майданчиках були комунікації, розвинена інфраструктура, зручні під’їзні автомобільні шляхи і залізничні колії. І на локомотиворемонтному заводі, і біля 63 котельно-зварювального заводу, і біля домобудівного комбінату це все є. Тому місто зацікавлене у виробничих площах і земельних ділянках цих підприємств, які були б цікавими для інвесторів», – наголосив Б. Білик.
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники