КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Імунітет на весь рік

Імунітет на весь рік

09:43:12, 6 Червень 2018

З настанням літа усі ми прагнемо поласувати корисними ягодами і фруктами, котрі містять багато вітам[...]

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

Спрощений порядок підвищує відповідальність

nalog-1Через недостовірні дані у декларації субсидії на житлово-комунальні послуги доведеться повертати у подвійному розмірі.
Про це повідомила директор департаменту соціальної політики міськвиконкому Олександра Заклинська. За її словами, процедура призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з 1-го травня надзвичайно спрощена. Для цього до органів соціального захисту необхідно подати лише  два документи – відповідну заяву  і  декларацію про доходи та  витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.  Але у разі подання недостовірних даних призначену субсидію доведеться повертати у подвійному розмірі.

Як зазначила О.Заклинська,  відтепер субсидія призначатиметься на цілий рік. При цьому у декларації треба вказувати дохід за попередні 12 місяців.  Для тих, хто вже користується  субсидіями, допомогу на оплату житлово-комунальних послуг продовжуватимуть нараховувати на  підставі попередньо поданих документів. На субсидію зможуть претендувати  студенти денної форми навчання (у декларації вони мають вказати нульовий дохід) і особи, які орендують житло, за умови, що на них відкриті особові рахунки на оплату житлово-комунальних послуг.
О.Заклинська також наголосила, що для призначення житлової субсидії відтепер не має значення майновий стан сім’ї – володіння  житловими приміщеннями, транспортними засобами, земельними ділянками. Скасовується й  необхідність обов’язкового працевлаштування працездатних членів сім’ї та перебування їх на обліку в центрі зайнятості. Але при цьому до розрахунку сукупного доходу братиметься дохід таких членів сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Натомість на заваді призначення субсидії можуть стати витрати сім’ї за попередні 12 місяців, які  перевищують 50 тисяч гривень.
Водночас, за словами О. Заклинської, навіть за таких умов міська комісія з призначення субсидій враховуватиме реальний житлово-побутовий стан таких сімей, а також зможе ухвалювати рішення про надання субсидії одиноким непрацездатним громадянам на понаднормову площу житла чи визначати кількість осіб для розрахунку субсидії у випадках, коли окремі особи з числа зареєстрованих фактично не проживають у житловому приміщенні і споживання комунальних послуг обчислюється засобами обліку.
При цьому, з метою уникнення можливих непорозумінь, директор департаменту соцполітики все ж закликала мешканців міста попередньо, як вона висловилась, «впорядкувати склад сімей, хто проживає, а хто не проживає», і зазначила, що для отримання консультацій з призначення субсидій чи запису з цього приводу на прийом до керівництва департаменту мешканці можуть звертатися за телефоном гарячої лінії 55-23-03. Також департамент соцполітики найближчим часом проведе семінари для надавачів комунпослуг з питань взаємодії з органами соцзахисту при призначенні субсидій і роз’яснить їхню процедуру.
А секретар міської ради Микола Вітенко порекомендував керівництву міського департаменту соцполітики виготовити і розмістити зразок оформлення заяви і заповнення декларації на призначення субсидій, щоб мешканці бачили, як це потрібно робити і не допускали при цьому помилок.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники