КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Стратегічне рішення

Strategichne rishenniaІвано-Франківська міська рада затвердила стратегію розвитку міста до 2028 року.

Впродовж наступних десяти років у Івано-Франківську планують реалізувати 140 проектів за чотирма напрямками: місто підтримки інвестицій та розвитку бізнесу; місто енергоефективної та дружньої до довкілля інфраструктури; місто відкритої влади і сучасного управління; місто якісної освіти, медицини, різноформатного культурного середовища. За цими напрямками лідирують проекти з енергоефективності, освітні, медичні та культурні і проекти підтримки інвестицій та розвитку бізнесу.
Загалом стратегія покликана сприяти покращенню умов для подальшого розвитку підприємництва, підвищити ефективність діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку забезпечення комфортності проживання з огляду на громадську думку. А мета її полягає у вирішенні спільних проблем та реалізації спільних завдань щодо ефективного розвитку громади, раціонального використання ресурсного потенціалу, створення комфортних умов проживання, забезпечення екологічної безпеки та вдосконалення територіальної організації суспільства. Цього всього планується досягти спільною реалізацією інтересів влади, громади та бізнесу.

Стратегію розробили за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» із залученням широкого кола зацікавлених осіб та впродовж року обговорювали на зустрічах з мешканцями, щоб врахувати у ній всі їхні побажання.
В ході обговорення голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Кулинич зазначила, що стратегія містить багато конкретних проектів, та поцікавилася у доповідача – заступника міського голови з питань економіки Богдана Білика, – з яких джерел вони фінансуватимуться і якою буде загальна сума видатків на їхню реалізацію, зауваживши, що, з огляду на останні тенденції бюджетоутворення, у містах фактично не залишатиметься коштів на капвидатки у бюджетах розвитку.
«Я сам переживаю за наступ на міські бюджети і згортання децентралізації», – відповів Б.Білик. Водночас він повідомив, що загальна сума видатків на реалізацію стратегії розвитку впродовж 10 років орієнтовно складе понад чотири мільярди гривень, але зазначив, що фінансування її заходів та проектів передбачається не лише за рахунок міського бюджету, але й фонду регіонального розвитку, капітальних видатків державного бюджету і державних цільових програм, а також коштів технічної допомоги міжнародних організацій, меценатів, спонсорів і приватних інвесторів.
У сесійному залі розроблена стратегія одразу ж зазнала доповнень. Депутат Володимир Олійник (фракція «УКРОП») запропонував її доповнити заходами з дослідження і відновлення підземних ходів, влаштуванням рекреаційних зон біля озер і річок, створенням міського співочого поля, вуличних стартапів та використанням інтелектуального потенціалу мешканців міста. На переконання депутата Петра Гречанюка (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), передбачену в стратегії програму будівництва підземних контейнерних майданчиків для сміття треба розширити, а з наступного року усі містобудівні умови і обмеження забудовникам видавати лише з умовою будівництва таких майданчиків. Депутат Роман Харук (фракція ВО «Свобода») звернув увагу на те, що у місті набирає обертів розвиток легкої промисловості й запропонував обговорити проблеми цієї галузі та створити платформу для сприяння розвитку модельних студій, а також вдосконалити програму термомодернізації будівель, відмовившись, як і уся Європа, від їхнього утеплення пінопластом. А за пропозицією депутата Василя Ревчука (фракція ВО «Батьківщина»), стратегію доповнили заходами з розвитку мікрорайону «Опришівці» та розробленням програми святкування його 600-літнього ювілею, який відзначатиметься у 2020 році.
Іван ГІРАК 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники