КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Стратегічне рішення

Strategichne rishenniaІвано-Франківська міська рада затвердила стратегію розвитку міста до 2028 року.

Впродовж наступних десяти років у Івано-Франківську планують реалізувати 140 проектів за чотирма напрямками: місто підтримки інвестицій та розвитку бізнесу; місто енергоефективної та дружньої до довкілля інфраструктури; місто відкритої влади і сучасного управління; місто якісної освіти, медицини, різноформатного культурного середовища. За цими напрямками лідирують проекти з енергоефективності, освітні, медичні та культурні і проекти підтримки інвестицій та розвитку бізнесу.
Загалом стратегія покликана сприяти покращенню умов для подальшого розвитку підприємництва, підвищити ефективність діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку забезпечення комфортності проживання з огляду на громадську думку. А мета її полягає у вирішенні спільних проблем та реалізації спільних завдань щодо ефективного розвитку громади, раціонального використання ресурсного потенціалу, створення комфортних умов проживання, забезпечення екологічної безпеки та вдосконалення територіальної організації суспільства. Цього всього планується досягти спільною реалізацією інтересів влади, громади та бізнесу.

Стратегію розробили за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» із залученням широкого кола зацікавлених осіб та впродовж року обговорювали на зустрічах з мешканцями, щоб врахувати у ній всі їхні побажання.
В ході обговорення голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Кулинич зазначила, що стратегія містить багато конкретних проектів, та поцікавилася у доповідача – заступника міського голови з питань економіки Богдана Білика, – з яких джерел вони фінансуватимуться і якою буде загальна сума видатків на їхню реалізацію, зауваживши, що, з огляду на останні тенденції бюджетоутворення, у містах фактично не залишатиметься коштів на капвидатки у бюджетах розвитку.
«Я сам переживаю за наступ на міські бюджети і згортання децентралізації», – відповів Б.Білик. Водночас він повідомив, що загальна сума видатків на реалізацію стратегії розвитку впродовж 10 років орієнтовно складе понад чотири мільярди гривень, але зазначив, що фінансування її заходів та проектів передбачається не лише за рахунок міського бюджету, але й фонду регіонального розвитку, капітальних видатків державного бюджету і державних цільових програм, а також коштів технічної допомоги міжнародних організацій, меценатів, спонсорів і приватних інвесторів.
У сесійному залі розроблена стратегія одразу ж зазнала доповнень. Депутат Володимир Олійник (фракція «УКРОП») запропонував її доповнити заходами з дослідження і відновлення підземних ходів, влаштуванням рекреаційних зон біля озер і річок, створенням міського співочого поля, вуличних стартапів та використанням інтелектуального потенціалу мешканців міста. На переконання депутата Петра Гречанюка (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), передбачену в стратегії програму будівництва підземних контейнерних майданчиків для сміття треба розширити, а з наступного року усі містобудівні умови і обмеження забудовникам видавати лише з умовою будівництва таких майданчиків. Депутат Роман Харук (фракція ВО «Свобода») звернув увагу на те, що у місті набирає обертів розвиток легкої промисловості й запропонував обговорити проблеми цієї галузі та створити платформу для сприяння розвитку модельних студій, а також вдосконалити програму термомодернізації будівель, відмовившись, як і уся Європа, від їхнього утеплення пінопластом. А за пропозицією депутата Василя Ревчука (фракція ВО «Батьківщина»), стратегію доповнили заходами з розвитку мікрорайону «Опришівці» та розробленням програми святкування його 600-літнього ювілею, який відзначатиметься у 2020 році.
Іван ГІРАК 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники