КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Стратегічне рішення

Strategichne rishenniaІвано-Франківська міська рада затвердила стратегію розвитку міста до 2028 року.

Впродовж наступних десяти років у Івано-Франківську планують реалізувати 140 проектів за чотирма напрямками: місто підтримки інвестицій та розвитку бізнесу; місто енергоефективної та дружньої до довкілля інфраструктури; місто відкритої влади і сучасного управління; місто якісної освіти, медицини, різноформатного культурного середовища. За цими напрямками лідирують проекти з енергоефективності, освітні, медичні та культурні і проекти підтримки інвестицій та розвитку бізнесу.
Загалом стратегія покликана сприяти покращенню умов для подальшого розвитку підприємництва, підвищити ефективність діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку забезпечення комфортності проживання з огляду на громадську думку. А мета її полягає у вирішенні спільних проблем та реалізації спільних завдань щодо ефективного розвитку громади, раціонального використання ресурсного потенціалу, створення комфортних умов проживання, забезпечення екологічної безпеки та вдосконалення територіальної організації суспільства. Цього всього планується досягти спільною реалізацією інтересів влади, громади та бізнесу.

Стратегію розробили за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» із залученням широкого кола зацікавлених осіб та впродовж року обговорювали на зустрічах з мешканцями, щоб врахувати у ній всі їхні побажання.
В ході обговорення голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Кулинич зазначила, що стратегія містить багато конкретних проектів, та поцікавилася у доповідача – заступника міського голови з питань економіки Богдана Білика, – з яких джерел вони фінансуватимуться і якою буде загальна сума видатків на їхню реалізацію, зауваживши, що, з огляду на останні тенденції бюджетоутворення, у містах фактично не залишатиметься коштів на капвидатки у бюджетах розвитку.
«Я сам переживаю за наступ на міські бюджети і згортання децентралізації», – відповів Б.Білик. Водночас він повідомив, що загальна сума видатків на реалізацію стратегії розвитку впродовж 10 років орієнтовно складе понад чотири мільярди гривень, але зазначив, що фінансування її заходів та проектів передбачається не лише за рахунок міського бюджету, але й фонду регіонального розвитку, капітальних видатків державного бюджету і державних цільових програм, а також коштів технічної допомоги міжнародних організацій, меценатів, спонсорів і приватних інвесторів.
У сесійному залі розроблена стратегія одразу ж зазнала доповнень. Депутат Володимир Олійник (фракція «УКРОП») запропонував її доповнити заходами з дослідження і відновлення підземних ходів, влаштуванням рекреаційних зон біля озер і річок, створенням міського співочого поля, вуличних стартапів та використанням інтелектуального потенціалу мешканців міста. На переконання депутата Петра Гречанюка (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), передбачену в стратегії програму будівництва підземних контейнерних майданчиків для сміття треба розширити, а з наступного року усі містобудівні умови і обмеження забудовникам видавати лише з умовою будівництва таких майданчиків. Депутат Роман Харук (фракція ВО «Свобода») звернув увагу на те, що у місті набирає обертів розвиток легкої промисловості й запропонував обговорити проблеми цієї галузі та створити платформу для сприяння розвитку модельних студій, а також вдосконалити програму термомодернізації будівель, відмовившись, як і уся Європа, від їхнього утеплення пінопластом. А за пропозицією депутата Василя Ревчука (фракція ВО «Батьківщина»), стратегію доповнили заходами з розвитку мікрорайону «Опришівці» та розробленням програми святкування його 600-літнього ювілею, який відзначатиметься у 2020 році.
Іван ГІРАК 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники