КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Свідомий крок у небуття

Суїцид – акт самогубства, який здійснюється у стані сильного душевного розладу або під впливом психічного захворювання; усвідомлений акт самоусунення з життя під впливом гострих психотравмуючих ситуацій, при яких власне життя як вища цінність втрачає сенс.
Що ж змушує людину вдаватись до цієї крайньої міри?
Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я нарахували майже 800 причин самогубств, серед яких страх перед покаранням, домашні образи, пристрасті, фінансові втрати, хвороби…
Сімейні конфлікти, до речі, спричинюють 60-80% суїцидів. Здебільшого це – несправедливе ставлення, образи, звинувачення, приниження, недостатня увага, ревнощі, подружня зрада. Розлучення, хвороба чи смерть близьких, нерозділене кохання, статева неспроможність. З іншого боку, по статистиці люди, які перебувають у шлюбі вчиняють самогубство значно рідше, ніж холостяки, або розлучені. Великий рівень суїцидів спостерігається серед людей, які втратили партнера – вони покінчують з життям утричі частіше, ніж сімейні.

На початку ХХ століття було з’ясовано, що на рівень суїцидальності впливають також нові технічні засоби передавання інформації: радіо, телебачення, Інтернет. У час бурхливого розвитку засобів масової інформації, комп’ютерних ігор із поширеним у них садистсько-мазохістським смакуванням смерті, у тому числі й суїцидальної, ці тенденції поглибились. Не сприяють зниженню рівня самогубств і такі супутники науково-технічного прогресу у суспільстві, як загроза економічних і технологічних катастроф, екологічний дискомфорт від надмірного скупчення людей у забруднених, неестетичних, гнітючих містах, інтенсифікація контактів, надмірні емоційні навантаження тих, хто прагне зробити кар’єру.
Інша група дослідників стверджує протилежне – рівень життя і кількість самогубств не пов’язані між собою. Красномовним прикладом тому може служити Швеція – одна з високорозвинутих і багатих країн Європи, вона протягом 10 років є одним із лідерів за кількістю суїцидів.
Життєві реалії й наукові дослідження засвідчують тісний взаємозв’язок між наркоманією, алкоголізмом, депресією і суїцидальною поведінкою. Статистика свідчить, алкоголь за життя вживали 60% самогубць, хоча безпосередньо перед самовбивством алкоголь вживається тільки у 8% випадків, наркотики – у 4%.
Ми перерахували найпоширеніші причини, що призводять до суїцидів. Що ж до суспільних категорій, які найбільш схильні до скоєння подібних вчинків, то найвищий показник самогубств відзначається серед психічно хворих, хронічних алкоголіків, наркоманів, інвалідів. До «групи ризику» можна також віднести літніх людей, засуджених, а також дітей і підлітків. До речі, кількість самогубств, скоєних дітьми, збільшується, а вік зменшується. За останні роки, кількість самогубств серед молоді збільшилась у 3 рази. Основні причини – невдачі у навчанні, конфлікти із родичами, однолітками, страх перед майбутнім, самотність, розчарування у коханні. За даними центру досліджень дитинства Українського НДІ, у 27% дітей віком від 10 до 17 років час від часу з’являються суїцидальні думки. Крім того, більшість дитячих самогубств, стверджують спеціалісти, пов’язана не з психічними захворюваннями, як здається на перший погляд, а з недоліками морального виховання. До важливих чинників суїцидальності неповнолітніх можна віднести ще й такі: втрата батьківської любові, нерозділене кохання, розлучення батьків, що породжує відчай, образу, ревнощі, вражене самолюбство, приниження, знущання, вагітність, які породжують відчай, страх, тривогу, при нестійкій, ще не повністю сформованій психіці.
Щодо способів, у які найчастіше самогубці йдуть з життя, то згадана вже раніше Всесвітня організація охорони здоров’я налічує їх аж 80:
— повішення – саме цей спосіб вибирає більшість самогубць;
— вогнепальна зброя;
— отруєння (від передозування лікарських засобів гине 15-18% самовбивць);
— дослідники припускають, що значний відсоток з числа фатальних ДТП з одиничною жертвою – теж фактичні суїциди.
Феномен самовбивства відомий з давніх-давен. Суїциди здiйснювалися протягом всієї історії людства. Наприклад, у Древній Греції самогубство взагалі не засуджувалось. Деякі школи грецької філософії схвалювали суїцид в особливих ситуаціях. В часи Древнього Риму суїцид був доволі розповсюдженим явищем, особливо серед грецьких рабів. Іудейська релігія, що підкреслює святість людського життя, навпаки, засуджувала його.
Юридичні установки по відношенню до самогубства також змінювались. Англійський закон забороняв суїцид та застосовував покарання до осіб, які виявляли спроби нанесення собі шкоди. Деякі азіатські культури дотримувались більш терпимого ставлення до суїциду. Наприклад, у ряді областей Індії і Китаю звичним було самогубство вдів після смерті чоловіків. Інші типові мотиви – спробу уникнути полону під час війни, небажання людей похилого віку ставати тягарем для сім’ї. У Японії багато воїнів і представників шляхетних класів використовували суїцид як покарання за злочин і єдиний гідний спосіб позбавити від ганьби себе і свою сім’ю. У той же час в історії мусульман суїцид – явище рідкісне, суворо заборонене Кораном.
Нині у більшості сучасних культур законодавчі заборони, суспільна мораль або релігійні табу перешкоджають здійсненню самогубства. І все ж вони є невід’ємним фактом сьогодення. Крім того, предметом палких суперечок сьогодні стало вживання швидкодіючих препаратів, що призводять до летального наслідку, призначених лікарем з метою покласти край стражданням хворого з виснажливою смертельною хворобою, так звана евтаназія.
Та як би там не було, психоаналітики вважають, що винуватих у самогубстві, як правило, немає. Це – рішення самої людини. Розпоряджатися своїм життям – невід’ємне право кожної особистості. Та все ж необхідно відшукувати інші методи для вирішення власних проблем. Не бійтеся звертатися у скрутній ситуації по допомогу до близьких людей, друзів, працівників соціальних служб. Випробуйте усі можливі шляхи виходу. Позбавити себе життя легко – неможливо повернутися назад і виправити скоєне.

ДПРЧ-1 м.Івано-Франківськ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники