КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

«Сюрприз» для пасажирів

CinaВартість одного кілометра зросла від 35 до 50 копійок
Ледь закінчилися новорічно-різдвяні свята, як мешканці Прикарпаття зіткнулися із новим «покращенням». Перевізники підняли тарифи на проїзд. В автобусах твориться балаган: люди скаржаться водіям, ті відмахуються, мовляв, ми тут ні при чому – звертайтеся до керівництва.
Справжнім «сюрпризом» для пасажирів стало те, що замість звичних десяти гривень за проїзд тепер доводиться викладати по 15, а подекуди і по 17. Скажімо, до Тисмениці автобус коштує 8 гривень замість звичних 5. Що вже говорити про віддалені села, куди вартість проїзду в одну сторону тепер сягає 35 гривень?! «Західний кур’єр» вирішив з’ясувати, у чому справа, і відшукати кінці.

Не всі перевізники зразу погодилися піднімати вартість проїзду. Ще впродовж двох-трьох днів доводилося вибирати між тими автобусами, котрі вже підняли ціну, і тими, котрі ще беруть за старими тарифами. Але за декілька днів ситуація вирівнялася, бо перевізникам вдалося поміж собою домовитися і відрегулювати вартість проїзду.
Попереднє підняття було узгоджене на рівні голови облдержадміністрації. Тоді й було видане офіційне розпорядження про встановлення тарифу на рівні 35 копійок за 1 кілометр. І вже від цього відштовхувалися у розрахунку вартості квитків. Цього ж разу ситуація дещо змінилася. На сайті ОДА серед розпоряджень голови такого документа ми не знайшли. Тому телефонуємо у відділ транспорту і зв’язку. На іншому кінці нам повідомляють, що відділ транспорту до цього не має ніякого відношення. Мовляв, перевізники тепер мають право самі встановлювати тарифи, а державна установа не має ніяких важелів для перевірки чи контролю.
Для того, аби вияснити ситуацію, телефонуємо в ТзОВ «АТП 12629». Це найбільший перевізник в області. Але з самого ранку керівництва немає на місці, тому нам порадили зателефонувати після обіду або залишити свій номер, на котрий по-обіцяли передзвонити. Наступного ранку історія повторюється. Але зсилаючись на те, що керівник на лікарняному, а більше нікому прокоментувати такий крок, секретар «АТП 12629» порадила звернутися в Обласну державну адміністрацію, мовляв, вони затверджують тарифи. Отже, коло замкнулося.
Тим часом телефонуємо на центральний автовокзал, адже ж уся ця тарифна історія закрутилася саме навколо них. Диспетчер направила нас до інженерів.
«Ми тільки розрахували вартість квитків відповідно до поданої заяви під-приємців-перевізників. Кожен перевізник має тарифні таблиці з печаткою і підписом, а в автобусах такі документи мають бути». Зі слів інженерів вокзалу дізнаємося, що теперішня вартість одного кілометра становить 50 копійок.
Обурення пересічних пасажирів тільки наростає, але їздити все одно будуть. Водії в автобусах кажуть, що за тиждень-два все внормується, бо до нових тарифів люди звикають швидко.
«Зранку я їхала до Івано-Франківська і платила 10 гривень. Водій нічого навіть не натякав про підвищення ціни. А вже ввечері з роботи довелося платити 15 гривень, бо піднялися ціни», – скаржиться пані Ольга, котра щодня добирається до Івано-Франківська на роботу з району. В автобусі жінка намагалася добитися правди, але у відповідь від водія почула тільки: «Не кричіть на мене, я на роботі і лише виконую те, що мені сказали». Як доказ водій демонстративно почепив аж два оголошення із новими тарифами. Але пасажирам цього мало. Вони вимагають документального підтвердження, адже на тому аркуші паперу немає ані підпису, ані печатки. «Такі тарифи хто-небудь може написати», – обурюються пасажири.
Перевізники спрацювали на випередження, адже в останні дні спостерігається постійний ріст валюти. «Ви ж бачите, що робиться. Долар має бути по 30 гривень, і ціна на пальне продовжує рости», – коментує ситуацію із підняттям ціни один із водіїв. Чоловік каже, що також не згідний із таким підняттям цін, бо пасажирів значно поменшало.
«Не для преси» водії кажуть, що це ще не остаточне підняття цін. Деякі перевізники хотіли брати ще більше, але їх вдалося вмовити. З неофіційних джерел нам стало відомо, що перевізники керуються березневою постановою Кабміну дворічної давнини, коли була відмінена регуляція вартості проїзду райдержадміністраціями й облдержадміністраціями.
Перевізники вправі тепер самі вирішувати питання підвищення тарифів, але в межах економічно обґрунтованих тарифів та граничних норм за пасажиро-кілометр. Схоже на те, що це змова, адже з 15 січня також зростають тарифи у Львівській області. Аналогічна ситуація склалася чи не в усіх областях Західної України. Але там бодай попереджали про здорожчання проїзду.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники