КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Та віддам борги… половину… потім

karykaturaСаме такі слова кіноактора з радянського фільму «Не може бути» пригадалися мені під час засідання колегії облдержадміністрації,  яка відбувалася 7 вересня. Одним із перших питань обговорювався стан заборгованості  зарплат бюджетників у нашій області.

«До кінця року не вистачає на зарплати 376 млн. грн.», – проінформувала присутніх директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич. Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, що був у президії, зазначив, що найбільша проблема – напрямки, які фінансуються за рахунок державних субвенцій, які до кінця року мають покрити цю заборгованість.

На це голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук зауважив: «Коли прийде державна субвенція, то вона не прийде в 100% потребі. Володимир Гройсман запевнив мене, що субвенція буде. Але я звертаюсь до голів РДА: працюйте так, щоб в першу чергу пояснити людям ситуацію. Я беру на себе зобов'язання, що зарплата буде виплачена». І це вселяє оптимізм.
Як було відзначено на засіданні, заборгованість із зарплати в деяких районах вже сягає трьох місяців, починаючи з липня. А субвенція має надійти до кінця року і це ще якихось три місяці. Лише виникає елементарне запитання: як виживати людям, яким держава боргує зарплату? І це при нинішніх цінах, коли вже із сотнею гривень практично нема чого йти на ринок. А тут потрібно було підготувати дітей до школи і щось елементарно з’їсти… Я вже не кажу про ліки, на які нині жодної зарплати пересічних громадян не вистачає.
Олег Гончарук риторично запитав, чи всі присутні голови РДА отримали зарплати, чи, може, комусь заборгували? Усі присоромлено опустили очі. Не знайшлося таких. Тож він поставив завдання: йти до людей і пояснювати ситуацію, запевнити, що зарплата буде виплачена.
Цікаво, якби Олег Гончарук протягом трьох місяців не приносив дружині зарплату, а потім повідомив їй, що керівництво пообіцяло – незабаром борги погасять, адже дадуть субвенцію ще до кінця року. Скільки того чекати лишилося? То дала б вона йому борщу і не тільки борщу?.. Ой, чомусь внутрішній голос мені песимістично нашіптує, що не дала б.
Керівники РДА мають пояснити людям ситуацію в країні. Таке в них завдання. Аналізуємо щоденні телевізійні новини, в яких повідомляють, що голова «Нафтогазу» отримує 3 мільйони грн. зарплати на місяць (про зарплати у сотні тисяч гривень пересічних чиновників я вже взагалі не говорю – мізерія!), а працівники фіскальної служби – премії по 4,5 та 7 мільйонів, а  СБУ щодня вилучає і вилучає у держчиновників то золота на 59 кг, то пачки гривень, доларів та євро. Отже, складається враження, що фінансова ситуація в країні досить і досить гарна. Для деяких прошарків. А для решти?.. Так безвіз же відкритий! Ось  і ломанулися  пересічні за біопаспортами, створили чергу у 2,5 мільйона охочих виїхати. І правильно. Як нещодавно поширений в Інтернеті анекдот: «Чим більше виїдуть, тим менше вийдуть на наступний Майдан». Так то ж анекдот. Лишається лише посміятися.
Олег Гончарук на засіданні колегії зазначив: «Однозначно допомога у вигляді субвенції буде, але цю допомогу ми розподілимо районам і містам у наступній пропорції: хто впродовж року, виходячи з можливостей місцевого бюджету, мобілізував більше ресурсу на зарплату працівникам освіти, медицини, культури, а також провів достатньо заходів задля економії бюджетних коштів, той і отримає більше субвенційних коштів у кінці року». Перепрошую, а хто з керівників РДА провів недостатньо заходів, то район коштів не отримає, чи отримає куций шматочок? І тим мешканцям районів в яких вже нині борги із зарплати,нема  чого сподіватися обіцяної манни і малювати уявні повітряні «фігвами»? Питання…
Голова ОДА Олег Гончарук зазначив, що зросла мінімальна зарплата, і за рахунок цього в бюджет закладали суми, яких і так не вистачало. То знову виникає наївне запитання, як можна було підвищувати розрекламовану мінімальну зарплату, не забезпечивши її конкретними грішми? Чомусь самі питання…
У 1942 році Олександр Довженко занотував у своєму щоденнику наступне:
«Багата держава, яку утворюють бідні люди, – абсурд! Держава не може будувати свій добробут на бідності і обдертості своїх громадян. Багатство – сила. Бідність – слабкість. Ми виховали слабкість. І вона обернулась до нас своїм страшним боком».
Як давно це писалося! Наскільки відповідає сучасності!!!
Анатолій ТЕЛИЧКО

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники