КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Та віддам борги… половину… потім

karykaturaСаме такі слова кіноактора з радянського фільму «Не може бути» пригадалися мені під час засідання колегії облдержадміністрації,  яка відбувалася 7 вересня. Одним із перших питань обговорювався стан заборгованості  зарплат бюджетників у нашій області.

«До кінця року не вистачає на зарплати 376 млн. грн.», – проінформувала присутніх директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич. Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, що був у президії, зазначив, що найбільша проблема – напрямки, які фінансуються за рахунок державних субвенцій, які до кінця року мають покрити цю заборгованість.

На це голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук зауважив: «Коли прийде державна субвенція, то вона не прийде в 100% потребі. Володимир Гройсман запевнив мене, що субвенція буде. Але я звертаюсь до голів РДА: працюйте так, щоб в першу чергу пояснити людям ситуацію. Я беру на себе зобов'язання, що зарплата буде виплачена». І це вселяє оптимізм.
Як було відзначено на засіданні, заборгованість із зарплати в деяких районах вже сягає трьох місяців, починаючи з липня. А субвенція має надійти до кінця року і це ще якихось три місяці. Лише виникає елементарне запитання: як виживати людям, яким держава боргує зарплату? І це при нинішніх цінах, коли вже із сотнею гривень практично нема чого йти на ринок. А тут потрібно було підготувати дітей до школи і щось елементарно з’їсти… Я вже не кажу про ліки, на які нині жодної зарплати пересічних громадян не вистачає.
Олег Гончарук риторично запитав, чи всі присутні голови РДА отримали зарплати, чи, може, комусь заборгували? Усі присоромлено опустили очі. Не знайшлося таких. Тож він поставив завдання: йти до людей і пояснювати ситуацію, запевнити, що зарплата буде виплачена.
Цікаво, якби Олег Гончарук протягом трьох місяців не приносив дружині зарплату, а потім повідомив їй, що керівництво пообіцяло – незабаром борги погасять, адже дадуть субвенцію ще до кінця року. Скільки того чекати лишилося? То дала б вона йому борщу і не тільки борщу?.. Ой, чомусь внутрішній голос мені песимістично нашіптує, що не дала б.
Керівники РДА мають пояснити людям ситуацію в країні. Таке в них завдання. Аналізуємо щоденні телевізійні новини, в яких повідомляють, що голова «Нафтогазу» отримує 3 мільйони грн. зарплати на місяць (про зарплати у сотні тисяч гривень пересічних чиновників я вже взагалі не говорю – мізерія!), а працівники фіскальної служби – премії по 4,5 та 7 мільйонів, а  СБУ щодня вилучає і вилучає у держчиновників то золота на 59 кг, то пачки гривень, доларів та євро. Отже, складається враження, що фінансова ситуація в країні досить і досить гарна. Для деяких прошарків. А для решти?.. Так безвіз же відкритий! Ось  і ломанулися  пересічні за біопаспортами, створили чергу у 2,5 мільйона охочих виїхати. І правильно. Як нещодавно поширений в Інтернеті анекдот: «Чим більше виїдуть, тим менше вийдуть на наступний Майдан». Так то ж анекдот. Лишається лише посміятися.
Олег Гончарук на засіданні колегії зазначив: «Однозначно допомога у вигляді субвенції буде, але цю допомогу ми розподілимо районам і містам у наступній пропорції: хто впродовж року, виходячи з можливостей місцевого бюджету, мобілізував більше ресурсу на зарплату працівникам освіти, медицини, культури, а також провів достатньо заходів задля економії бюджетних коштів, той і отримає більше субвенційних коштів у кінці року». Перепрошую, а хто з керівників РДА провів недостатньо заходів, то район коштів не отримає, чи отримає куций шматочок? І тим мешканцям районів в яких вже нині борги із зарплати,нема  чого сподіватися обіцяної манни і малювати уявні повітряні «фігвами»? Питання…
Голова ОДА Олег Гончарук зазначив, що зросла мінімальна зарплата, і за рахунок цього в бюджет закладали суми, яких і так не вистачало. То знову виникає наївне запитання, як можна було підвищувати розрекламовану мінімальну зарплату, не забезпечивши її конкретними грішми? Чомусь самі питання…
У 1942 році Олександр Довженко занотував у своєму щоденнику наступне:
«Багата держава, яку утворюють бідні люди, – абсурд! Держава не може будувати свій добробут на бідності і обдертості своїх громадян. Багатство – сила. Бідність – слабкість. Ми виховали слабкість. І вона обернулась до нас своїм страшним боком».
Як давно це писалося! Наскільки відповідає сучасності!!!
Анатолій ТЕЛИЧКО

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники