КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Там, де пахне… сушеницями

Розпочав роботу перший на Івано-Франківщині проект, кошти від якого йтимуть на соціальні цілі
IMG_3951Дорогу до старої пекарні в Обертині можна знайти за… запахом яблук. Донедавна це приміщення стояло пусткою, а нині там почав роботу соціальний кооператив «Файні ябка». У відремонтованій та переобладнаній за європейськими стандартами будівлі  кипить робота – закладають перші фрукти на сушку. За словами ініціатора кооперативу депутата обласної ради Богдана Станіславського, вже саме існування такого підприємства стимулюватиме селян вирощувати і продавати продукцію з власних садів і городів та отримувати за це непогані «живі» гроші, а не збувати через закупівельників.

«Файні ябка» роблять ще перші кроки, експериментуючи та випробовуючи техніку, навчаючи працівників. Їх поки що п’ятеро, миють, кришать яблука вручну, хоча кажуть, якщо буде більше фруктів, працюватиме спеціальна автоматична різалка. Мають підготувати за день півтонни яблук, саме така кількість поміщається у сушку, а потім залишають їх там на ніч. Після того готовий продукт ще перебирають. Недосушені фрукти (а час сушіння залежить від сорту) кладуть «доходити» у меншу сушку на 25 кілограмів. До речі, цей агрегат оригінальний, бо виконаний вручну київським майстром та наразі є експериментальним. Як розповіла технолог кооперативу пані Леся, найбільше роботи буде з початку літа, коли з’являться перші ягоди, фрукти, і до кінця осені. Потім сортуватимуть готову продукцію. Крім яблук, на підприємстві планують готувати сушениці з усього, що тільки можна піддавати обробці, – від лікарських трав до так званих борщових наборів. Зокрема, у вересні зосередяться на сливах. Їх, каже пані Леся, спершу можна заморозити, а потім, у «не сезон», – сушити. Нині ж працівниці жаліються на недобросовісних здавачів, адже цьогоріч неврожай яблук, тому люди везуть до них гнилі та геть з’їдені шкідниками плоди. Можливості перевіряти кожен мішок немає, тож є багато відходів.
Ринок збуту готової продукції, як зазначив Богдан Станіславський, передбачається широкий – реалізовуватимуть сушениці закладам харчування, є перспективи виходу на іноземні ринки. До кінця року планується виробництво близько 6,3 тонни сухофруктів.
«Файні ябка» – унікальний проект, котрому немає рівних на Прикарпатті, адже створений не тільки з метою виробництва якісної та екологічно чистої продукції, а й націлений на вирішення соціальних проблем. Прибутки від діяльності ТОВ «Файні ябка» спрямовуватимуться на реалізацію громадських проектів саме у сільській місцевості. Також підприємство забезпечить зайнятість населення, щоб підвищити рівень доходів сільських жителів, та покаже молоді, як, мешкаючи у селі, можна створити успішний бізнес, займаючись звичними для кожного справами.
Оригінальність проекту ще й у тому, що заснуванню ТОВ «Файні ябка» передувало створення громадської організації «Файні ябка-57». За задумом, участь у ній мають взяти 57 інвесторів-меценатів, які готові вкласти по одній тисячі доларів у розвиток кооперативу (згідно з розрахунками, для початку роботи соціального підприємства необхідно майже 57 тисяч доларів). Наразі знайшлося вже 20 охочих.
Мінімальна сума, яка буде щоквартально спрямовуватись на соціальні проекти, запевнив Б.Станіславський, – 30 тисяч гривень. У випадку, якщо переробне підприємство не матиме достатнього рівня прибутку або його рівень буде нижче від задекларованого, то ТОВ «Станіславський» виступає гарантом реалізації цієї соціальної складової. Інвестори вирішуватимуть, у якій послідовності реалізовувати проекти, у яких населених пунктах, кожних три місяці.
Також інвестори ГО «Файні ябка-57» запроваджують спеціальні премії школярам: у кінці навчального року по 10 тисяч гривень отримають три випускники (по одному із трьох освітніх округів району – Тлумацького, Олешанського та Обертинського), котрі здадуть тести зовнішнього незалежного оцінювання на найвищі бали.

Евеліна Солодка

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники