КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Тарифні рифи

tarufu-8Бідні продовжують платити за багатих?
Підвищення комунальних тарифів практично не вплинуло на рівень розрахунків за надані послуги, а ось сума заборгованості за них у Івано-Франківську таки зростає. Комунальники це пояснюють просто. Кажуть, хто справно і у повному обсязі сплачував за комунальні послуги, ті й продовжують це робити, а хто не платив, ті й не платять. Але не платять уже за новими тарифами з більшими сумами нарахувань, от борги і зростають. Як показує практика, найсумліннішими платниками є пенсіонери й малозабезпечені, які користуються субсидіями. Але й ажіотажу зі зверненнями щодо призначення субсидій та компенсацій з оплати комунальних послуг після підвищення тарифів на них у департаменті соціальної політики міськвиконкому теж не спостерігають.

Як повідомив начальник управління з обліку і реалізації послуг КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Олександр Перестюк, на підприємстві саме уточнюють та опрацьовують дані про те, як підвищення тарифу позначилось на рівні оплати послуг та заборгованості за водопостачання і водовідведення. За його словами, заборгованість таки відчутно зросла. Однак в основному не через зниження рівня оплати, а саме через те, що боржники не погашають старих боргів і продовжують не платити за новими рахунками з підвищеними тарифами.
У ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» ситуація дещо інша. Хоч тарифи і зросли, але зменшилось споживання та й сильних морозів цієї зими не було, тому нарахування за теплопостачання для населення не дуже відрізняються від минулорічних. Водночас зросли борги бюджетних установ, тарифи для яких підвищували кілька разів і на більшу суму, ніж для населення. Загалом же, як поінформував директор «Теплокомуненерго» Василь Рущак, дебіторська заборгованість перед підприємством становить 77,3 млн. грн., з яких  35,7 млн. грн. – борги населення. До суду на стягнення боргів тепловики подали справ на 20,45 млн. грн.
А ось газовики найдієвішим способом погашення боргів перед ними і спонукання споживачів до вчасної оплати своїх послуг вважають припинення газопостачання. Торік вони відключили газ 962 споживачам і ще на тисячу осіб подали до суду. Загалом іванофранківці заборгували за блакитне паливо 15,6 млн. грн. В основному це не бідні і добре матеріально забезпечені люди. Однак погіршення рівня розрахунків газовики пояснюють саме підвищенням тарифів і одночасним зменшенням норм споживання природного газу.
Комунальники кажуть,  що держава хоч і передбачила застосування до боржників штрафних санкцій у вигляді пені, але не врегулювала питання визначення її розміру та порядку нарахування, тому застосувати цю норму до боржників  практично не можливо.
І все ж, як поінформувала начальник відділу планування, реформування та комунальних підприємств департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку міськвиконкому Ольга Білецька, з підвищенням комунальних тарифів рівень оплати комунпослуг у масштабах Івано-Франківська істотно не змінився і зменшився лише на 3 відсотки – з 97,7 до 94,8% станом на 1 січня 2015 року. При чому, найвищий рівень розрахунків за надані комунальні послуги зафіксували у грудні, а лідером серед комунальних підприємств стала «Дирекція замовника», якій мешканці за послуги з управління будинками заплатили 140,6% від нарахованих сум. Загалом же торік мешканці розрахувались з «Дирекцією замовника» на 98,7%, з «Водоекотехпромом» – на 95,4%, з КП «ЄРЦ» – на 94% і з «Теплокомуненерго» – на 93,8%. Водночас сума заборгованості за надані комунпослуги у місті зросла на 13,6% і станом на 1 січня цього року становить 98 млн. 684 тис. грн.
Як поінформували у департаменті соціальної політики, суттєво не змінилась після підвищення тарифів і кількість одержувачів субсидій. Якщо за попередній період їх було 6300 осіб, то зараз субсидії отримують 6380 осіб. Влітку одержувачів субсидій прогнозовано буде менше, бо не надаватимуться послуги з опалення, нарахування стануть меншими і доходи громадян дозволятимуть їм оплачувати комунпослуги без субсидій.
Немає особливого попиту і запроваджена урядом в умовах зростання тарифів компенсація оплати споживання газу і тепла в опалювальний період, за призначенням якої звернулись 79 сімей. У департаменті соцзахисту це пов’язують з тим, що така компенсація надається не на всі види комунпослуг, і тим, що уряд зменшив норми споживання. Тому для тих, хто має право претендувати на компенсацію і на субсидію, вигідніше оформлювати субсидію, яка надається на всі види комунальних послуг. Загалом торік у Івано-Франківську надання субсидій профінансували на понад сім мільйонів гривень.
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники