КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Теплиця для бізнесу

Франківський «Бізнес-інкубатор» запрошує до своїх лав бажаючих розпочати власну справу  
П’ятий рік в Івано-Франківську працює унікальна установа для підприємців-початківців, які хочуть, та не мають можливості розпочати власну справу  – «Бізнес-інкубатор». Всім комерсантам-новачкам або просто бажаючим стати бізнесменами тут пропонують тепличні умови для стартапу:  безкоштовне користування оргтехнікою, офісним приміщенням, бухгалтерськими, аудиторськими, юридичними послугами, в такий спосіб супроводжуючи «пташенят», доки ті не оперяться. Паралельно досвідчені кваліфіковані фахівці «Бізнес- інкубатора» навчають азам початку підприємництва: як отримати кредит і банківські гарантії, як знайти інвесторів та встановити контакт з потенційними діловими партнерами, як провести маркетингове дослідження та ще багатьом премудростям сучасного ринку.    

Від яйця до курки
За статистикою, лише один із десяти молодих підприємців втримується на ринку упродовж одного року після започаткування бізнесу. Вижити в умовах жорсткої конкуренції, щойно розпочавши власну справу, без знання практичних основ фінансового менеджменту та маркетингу, вдається одиницям. Більшість, вклавши круглі суми, програють напружену боротьбу за ринок із досвідченими конкурентами. І розчаровані у втіленні бізнес-мрії повертаються на колишню роботу.
Серед «прогорілих» бізнес-ідей частка неграмотно продуманих – лише 50%, стверджують фахівці. Велику кількість проектів їхнім засновникам не вдається реалізувати через банальніші причини – відсутність умов для початку бізнесу в Україні.  В українському законодавстві немає закону, який би регламентував діяльність молодих підприємців. У багатьох західних країнах молоді люди, які засновують якийсь бізнес, на певний час звільняються від сплати податків. У Німеччині випускникам університету навчальні заклади можуть надати необхідні кошти на ведення бізнесу, допомогти консультаціями тощо. В Україні нічого цього немає.
Кілька років тому український молодняк від бізнесу у ряді міст було вирішено підтримати іншим способом – створенням спеціальних структур «Бізнес-інкубаторів». Їх було сформовано за сприяння міжнародних організацій та місцевої влади. В Івано-Франківську «Бізнес-інкубатор» з’явився 5 років тому за підтримки програми прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». Більше двох років тому центр став підрозділом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, а останнім часом  отримує фінансове сприяння з міського бюджету Івано-Франківська.
«Коли у 2011 році ми розпочинали свою діяльність, в нас була катастрофічна проблема із нестачею клієнтів, – згадує Уляна Бережницька. – Тоді бізнес масово закривався, і знайти того, хто хотів би його розпочати, було практично неможливо».
Але продемонструвавши хороші результати роботи, вже наступного року центр плідно працював. Наплив бажаючих змусив збільшити кількість робочих місць до 30. Наразі в «Бізнес-інкубаторі» над своїми стартапами стабільно працює 10-12 підприємців-початківців.
«Принцип роботи «Бізнес-інкубатора» полягає в тому, щоб допомогти підприємцю на самому початку його роботи, – розповідає керівник центру Уляна Бережницька. – Саме на старті початківцю дуже важко винайняти хороший офіс, оплачувати роботу персоналу – бухгалтера, юриста, секретаря. Початку бізнесу передує розроблення детального бізнес-плану, розрахунок коштів. Саме допомогу у всіх цих процесах підприємець може отримати у нашій установі і працювати тут аж поки не стане на ноги».
На фабриці з «вирощування» бізнесменів початківці звільняються від плати за офіс, доки вихованці не зміцніють і не випурхнуть із гнізда. Безкоштовно можна користуватися офісним устаткуванням, повністю обладнаним робочим місцем, приміщеннями (конференц-залом із мультимедійною технікою, кімнатою для переговорів). У «Бізнес-інкубаторі» надаються  консультаційно-експертні послуги у сфері бухгалтерського обліку та звітів, діловодства й організації адміністративної роботи, у доборі кадрів, створенні бізнес-плану.

Тест на бізнес
«Інкубаційна» діяльність підтримала десятки підприємців, які сьогодні успішно працюють не лише на місцевому ринку.
«Наша діяльність у центрі розпочалася у 2012 році, у часи кризи, – розповідає 25-річний підприємець, випускник «Бізнес-інкубатора» Тарас Назарук. – На той час ми (я розпочав бізнес з однокурсником) були випускниками ІФНТУНГ. Нашою бізнес-ідеєю було створення інтернет-магазину. І на той момент у нас було два варіанти: орендувати офіс, який віднімав би у нас практично половину прибутку від проекту. Або ж працювати у «Бізнес-інкубаторі» та користуватися його приміщенням».
За словами Тараса Назарука, саме економія коштів на оргтехніці та офісі відіграли найсуттєвішу роль у розвитку бізнесу хлопців. Паралельно випускники вузу зайнялися торгівлею гаджетів одного з найвідоміших у світі брендів. У 2013 році, коли сайт перестав приносити прибуток через перенасичення ринку, хлопці повністю зосередилися на торгівлі технікою та перейшли із «Бізнес-інкубатора» в окремий офіс. Нині вони успішно розвивають цілу мережу сервісних центрів у Франківську та Тернополі.
«Якби на самому початку нам довелося платити за офіс, нічого з нашого бізнесу, можливо,  і не вийшло б взагалі, – каже Тарас Назарук. –  На нас фактично безкоштовно працювали юрист, бухгалтер. Тоді це стало для нас великим поштовхом. Ми відчули смак грошей і це дало нам можливість вкладати їх далі і далі у свій бізнес».
58-річна випускниця «Бізнес-інкубатора» Наталя Амплейкіна центр називає атестацією для бізнесу.
«Будь-який стартовий проект – це завжди ризик, особливо, якщо він перший в кар’єрі, – каже пані Наталя. – Можна витратити всі гроші, які були у нього заінвестовані, а проект може так і не відбутися.  Тому для мене «Бізнес-інкубатор» став хорошим тестом мого бізнесу на початках, допоміг визначити, в якому напрямку і в яких масштабах варто розвивати діяльність».
Свою бізнес-ідею – тестування дітей на визначення професії – Наталя Амплейкіна не розвинула масштабно, продовжуючи реалізовувати її уже за межами «Бізнес-інкубатора». «Та разом з тим, я протестувала свій бізнес, і тому не «влетіла» у величезну суму, яку витратила б без «Бізнес-інкубатора», – резюмує пані Наталя.
Щоб протестувати свій стартап, потенційному інкубанту для початку роботи в центрі не обов’язкова навіть реєстрація підприємця. Головне – наявність бізнес-ідеї та бажання її втілювати.
«Для роботи в «Бізнес-інкубаторі» ми затребуємо мінімум інформації, яка і так є достатньо публічною: копію документа, що посвідчує особу, або довідки про реєстрацію суб’єкта ПД», – розповідає Уляна Бережницька. Але, за словами пані Уляни, ці документи ніхто не вимагає відразу. Цьому передує співбесіда, де працівники «Бізнес-інкубатора» визначають,  чи  дійсно потрібно людині те, чим вона прийшла займатися у центр.
«Далі розповідаємо про те, що можемо запропонувати, і даємо на роздуми кілька днів. Лише після цього, якщо людина знову до нас приходить, реєструємо», – пояснює Уляна Бережницька.
Що стосується бізнес-ідеї, детально описувати її теж не потрібно. Треба викласти лише її тематику та загальний опис. Подальша комерційна інформація – теж таємниця інкубанта. В його економічну діяльність ніхто із персоналу не втручатиметься.
«Основа «Бізнес-інкубатора» – це принцип синергії, – підбиває підсумок Уляна Бережницька. – Люди, об’єднанні однією метою – розпочати власну справу, допомагають один одному і отримують від цього загальний ефект. Кооперація між підприємцями-новачками, які часто стають партнерами,  – це одне з найвагомішого, що може дати вам «Бізнес-інкубатор».
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники