КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Теплоносій заблукав у трубах

teploМинулої п’ятниці у Івано-Франківську офіційно розпочався опалювальний сезон 2014—2015 років. Того дня на дворі різко похолодніло і випав перший сніг. Хоча котельні й справді почали подавати теплоносій, до окремих помешкань він так і не дійшов. А впродовж вихідних мешканці міста почали масово скаржитись на відсутність тепла. Під тиском фактів у мерії визнали: початок цьогорічного опалювального сезону став найпроблемнішим за останні кілька років. Попри те, що він стартував на 10 днів пізніше, ніж зазвичай, окремі мережі, будинки та навіть один дитячий садок виявилися просто не готовими до подачі теплоносія. Найбільше проблем виникло у районі, до якого подає тепло ТзОВ «Станіславська теплоенергетична компанія». Були збої в роботі із запуску тепла і у «Єдиного розрахункового центру» та їхніх підрядників. А найкраще у цій ситуації спрацювало ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», додаткові ремонтні бригади якого у ці дні працювали цілодобово і ще й допомагали ЄРЦ подати тепло у будинки від котельні СТЕК.

Труби «рве»
Комунальники кажуть, що проблем з початком опалювального сезону додала погода і те, що пуск тепла припав на вихідні. Востаннє щось подібне було ще у 2003 році. Крім того, треба розуміти, що одночасно «запустити» всі котельні і одразу подати тепло до всіх квартир просто не можливо. Під час пуску теплоносія можуть виникати аварійні ситуації на мережах. І чи не найбільша проблема – у старих будинкових мережах. Труби «рве». Треба спускати воду, усувати пошкодження, знову заповнювати систему. І добре, якщо трубу не «прорве» у іншому місці. Але мешканці, які змушені мерзнути у своїх квартирах, не розуміють, чому комунальники не могли ремонтувати і випробовувати мережі влітку. Не діждавшись тепла ні у п’ятницю, ані в суботу і втомившись телефонувати у різні аварійні служби, люди скаржились на комунальників у міськвиконком. Окрім чергових служби оперативного реагування, градус невдоволення іванофранківців відсутністю тепла у неділю відчув і керуючий справами міськвиконкому Андрій Лис, який того дня був відповідальним по місту.

Котел проблем
Міський голова Віктор Анушкевичус теж висловив комунальникам своє невдоволення початком опалювального сезону. Каже, «вивчив інформацію з різних джерел», тому «не має упередженого ставлення», але визнав: «такої кількості проблемних адрес ще не було». За словами мера, найгірше спрацювала «Станіславська теплоенергетична компанія». Зі 197-ми будинків, у які компанія подає тепло, проблеми з цим виникли у 150-ти. «Сто п’ятдесят адрес. Навіщо вам була та котельня і ви так воювали, щоб її відібрати у міста, якщо не годні дати собі ради з нею? – питав у представника СТЕК В.Анушкевичус. –  У «Теплокомуненерго» 35 котелень і всі запустили. Так, є проблемні питання, є повітря у трубах. Але не стільки проблем, як у вас». (За інформацією директора «Теплокомуненерго» Василя Рущака, підприємство ще у п’ятницю подало теплоносій до всіх 526-ти будинків і об’єктів соціальної сфери, яким надає послуги).
Перепало від мера і керівництву ЄРЦ. За те, що будинки четвертого і дев’ятого округу виявилися не готовими до подачі теплоносія. І якщо у суботу підрядники ще працювали, то в неділю, за інформацією В.Анушкевичуса, «не було жодного». Але найбільше міського голову обурило те, що без тепла залишився дитячий садочок у будинку на вул. Новій, 19 і через холод у групах батькам довелося забирати дітей.

Теплова омана
Як поінформувала т.в.о. директора ЄРЦ Руслана Василюк, без тепла й справді перебувають два будинки – №10 на вул. Бандери і №19 на вул. Новій (де дитячий садок). Але це пов’язано з тим, що мешканці цих будинків офіційно відмовилися від пайової участі у фінансуванні ремонтів будинкових мереж центрального опалення. Тому ЄРЦ звернулось до міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і лише на підставі її рішення від 15 жовтня, щоб підприємство не звинуватили у порушенні затвердженої міською радою процедури співфінансування ремонтів, там розпочали роботи, які планується завершити до 30 жовтня. Загалом же, за її словами, запуск тепла у будинки ЄРЦ  відбувся без особливих проблем і, окрім двох згаданих багатоповерхівок, тепло є всюди. «Можливо, у будинках є проблеми з теплом, але будинків без тепла нема», – наголосила Р.Василюк. «Це хибна інформація. Вас підлеглі ввели в оману», – резюмував мер.
Ідіть… до суду
Оскільки з офіційним початком опалювального сезону тепло ще, на жаль, не у всіх будинках і квартирах, мешканців турбує питання, чи не нарахують їм плату за так і не надані послуги? Ним перейнявся й секретар міської ради Микола Вітенко: «Сподіваюсь, що там, де не подали теплоносій, не будуть нараховувати плату, а ЄРЦ має підключитися до врегулювання цього питання і оперативно скласти акти на будинки, де не було тепла», – сказав він. А міський голова В.Анушкевичус додав: «Там, де не надали послугу, люди взагалі можуть звертатися з позовами до суду».

Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники