КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Торг (не)можливий

mer-16Руслан Марцінків та Ігор Халаменда зустрілися на центральному продуктовому ринку  
Напередодні запланованого візиту мера торговці «критого» ринку не під запис ділилися очікуваннями: буде, напевно, знову якась революція. Скандал, «екшн», перевернуті прилавки – ось, що готувався побачити спраглий до видовищ базарний люд. А як інакше пояснити несподіване бажання міського голови ні з того ні з сього навідатися до їхнього керівництва, яке із владою завжди перебувало в специфічних стосунках?, – міркували підприємці.  
Однак те, що цим прогнозам торговців не суджено справдитись, стало зрозуміло вже з перших хвилин виїзної наради на продуктовому ринку минулої п’ятниці. Міський голова Руслан Марцінків та власник фірми-орендаря ринку ТзОВ «Торговий сервіс» Ігор Халаменда спілкувалися спокійно, врівноважено, без емоцій та підвищених тонів. В присутності десятка камер та натовпу глядачів Ігор Халаменда демонстрував ескізи майбутнього торгового павільйону, який уже в процесі побудови. Руслан Марцінків вивчав документи, робив зауваги та ствердно кивав. Після недовгих переговорів Халаменда зник з поля зору ЗМІ, а міський голова разом із в.о. гендиректора ринку Сергієм Ковальчуком вирушив оглядати територію та спілкуватися з продавцями.  

З’ясування «ринкових» відносин між владою та адміністрацією базару вийшло м’яким та обопільним. Обмін посилами, достоту зрозумілими лише учасникам виїзної наради, відбувся. Про що говорили та що мали на увазі сторони діалогу, що привернув увагу всього міста, – «ЗК» намагався з’ясувати.    

Про що говорили
Минулої п’ятниці базарники все ж мали до чого прикипіти оком: мер в оточенні телекамер та натовпу журналістів, за ним – з десяток інспекторів з благоустрою в жовтих жилетах (якщо не приглядатися, вилиті полісмени). Всі прийшли наводити порядок із «шанхаєм», який, за висловом Руслана Марцінківа, панує на «критому» ринку.
Брати штурмом адміністрацію «Торгового сервісу» не довелося. Керівники фірми-орендаря самі прийшли на зустріч із міським головою. Всі документи та згортки планів – під рукою. В авангарді – особисто Ігор Халаменда.
«Пане Ігор, є таке бачення,– розпочав Руслан Марцінків. – По-перше, зробити ремонт ринку, але так, щоб не завдавати незручностей підприємцям. Адже розуміємо, що для декого це єдине джерело доходу. Друге, оскільки це продуктовий ринок, хотілося б його таким і зберегти».
На це Ігор Халаменда відповів, що ринок і справді нагадує «шанхай», потрібно наводити лад і робити реконструкцію. Цим зараз в адміністрації і займаються. А на знак того, що підприємці налаштовані на співпрацю з міською владою, Халаменда і продемонстрував проект майбутнього центрального ринку. Там, мовляв, передбачено підземний паркінг для розвантаження вулиці Дністровської, оновлена крита і значно розширена зона для торгівлі, виключно продуктової.
Орендну плату у новому торговому павільйоні Ігор Халаменда теж пообіцяв не піднімати. «Це вперше в історії мер прийшов на ринок і хоче навести тут порядок! Якщо буде ваша добра воля, ми зробимо, щоб було добре», – запевнив Халаменда.
Міський голова висловив сподівання, що найближчим часом керівництво ринку таки виконає представлений проект. І наголосив: на базарі перевага у наданні місць має надаватися українцям. «Подумайте, як це організувати», – звернувся мер до орендаря.
Діалог мера та орендаря вклався в десять хвилин. Гострих запитань не звучало. Лише чиїсь несміливі вигуки з-за плечей журналістів про оплату в доларах. На що Халаменда відповів, що «живемо в Україні і плату беремо в гривні». Після цього учасники виїзної наради розійшлися. Ігор Халаменда зник у справах, а Руслан Марцінків у супроводі в.о. гендиректора ринку Сергія Ковальчука та журналістів вирушив на екскурсію торговими рядами. Мер цікавився у продавщиць, які проблеми їх хвилюють, чим може зарадити. Торговці скаржилися на відсутність на ринку медсестри, погане водопостачання, платні туалети. Адміністрація все обіцяла вирішити. Мовляв, ці проблеми знають і працюють над ними. А загалом, як виявилося, кричущих проблем на ринку нема.

Що мали на увазі
Чи були у мерського візиту приховані меседжі? Ми, журналісти, схильні завжди і в усьому шукати підтекст. А міський голова, скажете ви, просто прийшов подивитися, як йдуть справи на найбільшому у Франківську базарі. В маршрутках же він їздить мало не щодня! А тут йдеться про бізнес, що приносить міському бюджету майже півмільйона гривень щомісячно лише у вигляді орендної плати.
Втім, в контексті активно мусованих у місті розмов про інтереси «свободівців» щодо конкретних об’єктів Івано-Франківська (серед них Центральний ринок – майже перший пункт), несподіване бажання Руслана Марцінківа зустрітися з орендарями базару, приречене бути потрактованим не як простий робочий візит в рамках однієї з виїзних нарад.
Минулої п’ятниці влада міста та керівництво ринку обмінялися посилами, лише їм до кінця зрозумілими. Ми ж оперуємо лише версіями цих сигналів. Одна із них: плавний початок нового витка боротьби за ринок між силами, які представляють Руслан Марцінків та Ігор Халаменда. У випадку міського голови, за інерцією йдеться про львівського бізнесмена, екс-нардепа від ВО «Свобода» Ігоря Кривецького.
Нагадаємо, згідно із договором оренди між міською радою та ТзОВ «Торговий сервіс», орендар має право ґаздувати на ринку, що належить місту, до 2022 року. Але ще попередня каденція міськради шукала лазівки, як розірвати договір раніше. Рішення про це навіть було прийнято у розпал Революції гідності у 2014 році. Щоправда, потім через суд скасовано.
Про свій п’ятничний візит на базар Руслан Марцінків оголосив ще у вівторок. За цей час, очевидно, адміністрація фірми-орендаря мала вирішити, кого кинути «на розтерзання» телекамер. І те, що цим кимось став особисто Ігор Халаменда, який уваги преси, в силу багатьох обставин, уникає, говорить багато про що. Зокрема, про прийнятий виклик. Адже паралельно у франківському суді  проти Ігоря Халаменди триває судова справа. На засідання він не з’являється через начебто лікування в Ізраїлі. Але «запрошення» до діалогу від міського голови Халаменда проігнорувати не міг. Надто високі ставки, очевидно, поставлені на кін.

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю
Kov-16Втім, адміністрація ринку приховані мотиви візиту Руслана Марцінківа відкидає і тиску, каже, з боку влади не відчуває жодного. Про це в ексклюзивному коментарі «ЗК» розповів в.о. гендиректора ринку Сергій Ковальчук.    
– Чого адміністрація очікувала від візиту міського голови, до чого готувалася? Чи припускали, що нарада може відбутися в бурхливому режимі?
– Припускати щось таке у нас не було жодних підстав. Ми готувалися до звичайного робочого візиту мера міста, до планового походу в рамках спілкування з виборцями. Нічого більше. Мер почув, чим і як живуть мешканці міста, які торгують на цьому базарі, які вони бачать тут проблеми. Ми не намагалися перешкодити, бо для чого нам це роботи? Навпаки. Вислухали мера, його зауваження. І глобальних питань, які потребували б з нашого боку хірургічного втручання, я не почув.
– Чи не пов’язуєте ви несподіване зацікавлення роботою ринку з боку міської влади з бажанням змінити фірму-орендаря? Міська рада в попередній каденції вже намагалася це зробити.
– Підстав робити такі припущення в мене, знову ж таки, немає. Щоб висувати якісь версії, треба на чомусь їх ґрунтувати. На чому? Тиску з боку влади ми не відчуваємо жодного. У візиті мера я побачив тільки бажання навести порядок в торгівлі, без ніяких прихованих мотивів. Договір оренди з містом у нас до 2022 року, і прихід Руслана Марцінківа показав, що нагальних проблем на ринку немає, отже, і підстав розривати договір з нами також.  Жодні плани, які стосувалися б заміщення, переміщення, стояти не можуть.
– У новий торговий павільйон після завершення будівництва за планом мають перейти підприємці, які зараз торгують на території ринку, і таким чином звільнити територію? Чи це будуть місця виключно для нових торговців, а нинішні залишаться там, де стоять, на вулиці?
– Наразі ще триває будівництво. Питання розміщення, переміщення не вирішується.  Єдине, що можу сказати, частина торгових місць і, можливо, складів після добудови буде перенесена у цей торговий центр. Але хочу наголосити, що він буде суто продуктовим, ніяких промтоварів. В цьому можу вас запевнити вже зараз.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники