КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Трансформація тіла і свідомості

TransformeryВ Івано-Франківську продовжують готувати «трансформерів». Після виснажливих півторигодинних тренувань вони викручують футболки. Разом із потом із організму виходять остатки зайвої вологи і жиру. Щодня їм пропонують інші види фізичних навантажень. Саме такі жорсткі умови тренувань долають 25 іванофранківців, аби досягнути бажаної фізичної форми. Програму «Трансформери» для здорового способу життя пропагує президент обласної федерації бразильського джиу-джитсу, президент спортивного клубу «Прайм» Анатолій Мицкан. Зараз іде до завершення другий сезон перевтілення простих мешканців міста у справжніх атлетів. Детальніше про проект говоримо     із його засновником Анатолієм Мицканом.

– Зараз чимало людей почали боротися із зайвою вагою. Цьому сприяють телепроекти на зразок «Зважених і щасливих»?
– Це не проект про похудання. Я особисто категоричний противник таких проектів, бо вони фактично шкодять здоров’ю людини. Не можна просто  взяти і злити з людини жир. Такого не буває, адже є закони анатомічні, біології, біохімії.
– То це означає, що жир треба перетворити у корисну річ?
– Грубо кажучи, його треба переплавити у м’язи. Якщо ми цього не робимо, а просто людина втрачає вагу, то це дуже погано. По-перше, людина стає слабшою, коли вона втрачає і жир, і м’язи. По-друге, іде навантаження на органи виділення, насамперед нирки, яким доводиться справлятися із великим об’ємом виведених продуктів. Це непотрібно і неправильно. А якщо ми робимо проект, від якого люди втрачають енергію і потім ледве на ногах пересуваються, це також неправильно. Завдання проекту «Трансформери» полягає в іншому. Нам потрібно взяти людину, яка хоче змінюватися, і виліпити з неї скульптуру. Ми не орієнтуємося на такий показник як кількість скинутих кілограмів. За великим рахунком, ця цифра мало про що говорить. Людина може скинути як два, так і десять кілограмів. Але суттєвою різниця буде в тому, що замість втрачених двох кілограмів жиру людина може набрати п’ять кілограмів м’язів. Насправді катастрофою можуть стати скинуті п’ять кілограмів жиру і стільки ж кілограмів м’язів.
– Чи існує крайня точка для того, аби людина захотіла змінитися?
– Не для всіх це крайня точка. Багато людей усвідомили відносно рано, що їм потрібно щось змінювати, а дехто дійсно дійшов до крайньої точки. Тут уже в кожного своя історія. Рано чи пізно проект все-таки закінчується.
– Але ж можна продовжувати вести той здоровий спосіб життя.
– От власне. Звичайно, можна себе поставити в якісь певні рамки на чотири місяці і добитися певного результату, а за один місяць повернутися до попередньої форми. Тому я говорю «трансформерам», що варто хоча би протягом трьох років дотримуватись правильного способу життя. Це стосується харчування, режиму сну, відпочинку, тренувань тощо. Треба напрацювати пам’ять організму, а вже тоді ви зможете сходити на піцу. За чотири місяці організм нічого не запам’ятає. Це буде для нього як страшний сон, коли йому знову дати піцу, булочку і можливість полежати на дивані. У такому випадку людина набирає знову свої жирові кілограми і стоплює м’язи. Це є спосіб життя. Із першого сезону «Трансформерів» хочу відзначити Світозара Захарію. Він і надалі веде облік своїх показників жиру, м’язів, індекс маси тіла. За чотири місяці після закінчення проекту хлопець навіть покращив свою фізичну форму. Якщо людина після закінчення проекту з полегшенням зітхнула, краще у такому випадку навіть не починати. Все повернеться назад. Заради проекту це не робиться, а заради себе. Якщо людина приймає зміни в своєму житті, вона змінює себе. Якщо знову почати вести той спосіб життя, котрий привів на проект, то рано чи пізно людина прийде до тої ж точки, коли доведеться щось змінювати.
– Як ви ставитеся до нездорової вуличної їжі? Ви противник такого виду харчування?
– Категорично. Перше правило, яке я завжди говорю людям: є певна категорія харчових продуктів, які потрібно викинути, забути про їхнє існування і ніколи не згадувати, якщо ви хочете бути здоровими.
– Назвіть п’ять продуктів, які ви рекомендуєте забути в першу чергу.
– Я не буду називати конкретно продукти, а лише категорії. На першому місці – все солодке. Де є цукор, це не їжа, а помиї, будемо відверті. На другому місці – все мучне. Це теж не їжа, а максимум комбікорм для худоби. На третьому місці йде будь–який фаст–фуд без винятків. Також не можна вживати газовані напої. П’ята категорія продуктів більш складна. Потрібно консультуватися із таблицею глікемічних індексів. Викидаємо все, що містить більше 50.
– Знаю, що ви противник так званого слова «дієта». Навіть самі дієтологи вже називають його способом харчування. Чи сприяє такий спосіб харчування перетворенню корисних жирів у м’язи?
– Я прихильник поняття принципу харчування. Якщо ви тренуєтесь або займаєтесь важкою фізичною працею, у вас має бути так звана білкова дієта. Не буду розказувати про деталі. Якщо ви руйнуєте свої м’язи, то маєте їх будувати. Вони будуються білками. Щоб це був правильний процес, у вас має бути достатньо жирів. Тому велика помилка вважати, що жир у їжі – це жир на пузі. Неправильно. Якщо відкинути повністю жир, можна вкінці-кінців і до лікарні скотитися. Жир потрібен. На третьому місці є вуглеводи. Хочете ви цього чи не хочете,  але вам потрібна енергія. Однак слід вживати тільки повільні вуглеводи. Це крупи, овочі. А вже пропорції залежать від того способу життя, який ви ведете. Чим активніше життя, тим більше потрібно білка. Багато хто критично дивиться на моє уподобання яєць. Моя особиста денна норма – 10 яєць. Це дуже мало насправді. Якщо займатися більш інтенсивно, потрібно з’їдати 20 штук на день. Це абсолютно корисний продукт, у якому немає нічого шкідливого. Говорять про холестерин. Нічого подібного. Цей стереотип потрібно ламати, бо це насамперед помилка. Серед дієтологів я найбільше поважаю Оксану Скиталінську. З приводу яєць у неї є багато матеріалів. Яйця треба їсти. Це основна питома частка білка, яку людина може отримати навіть більше, ніж від авокадо чи бобових. А так званий шкідливий холестерин ніколи не потрапляє в організм із їжею. Він виробляється в самому організмі у тих випадках, коли є забагато інсуліну. Відкиньте швидкі вуглеводи, тоді рівень холестерину у вас автоматично впаде. Не треба жодних ліків.
–  Скільки людей зараз погодилися змінити свою зовнішність?
– Як і в перших «Трансформерах», зараз займається 25 людей. Більшість із них жінки.
–  Кому легше дається процес тренувань?
– Легше дається більш вмотивованим. Я б не виділяв чоловіків чи жінок. Найкращого результату в першому сезоні досягла Ольга Івасів. Вона прийшла до нас із вагою 132 кілограми. Зараз у неї стоїть планка перетнути 100–кілограмову позначку. Але справа навіть не у кілограмах, а в їх якості. Зараз у нас є чітких три лідери – двоє хлопців і дівчина.
– Що входить у систему занять?
– Важко добитися правильних результатів, не нашкодивши жодним чином, якщо брати до уваги лише один вид спорту. У програмі «Трансформери» їх задіяно аж дев’ять. Сама програма передбачає оптимальне чергування цих видів спорту. Понеділок у нас насичений кардіонавантаженнями, завершуємо тиждень обов’язково гімнастикою, розтяжками. У вівторок та четвер пікові навантаження. Це обов’язково кросфіт, працюємо з вагою. У середу може бути зумба, фітнес тощо. Четвертий завершальний місяць – це так звана сушка, коли ми остаточно доганяємо жирову частку до норми, працюємо над рельєфом м’язів. Тут уже жорстке харчування, часто взагалі без вуглеводів, але без фанатизму. Ми вже вийшли на рівень навантаження професійних спортсменів.
– Очевидно, найкраще для учасників програми – це особистий досвід тренера. Ви пройшли цей процес самостійно?
– Я вважаю, що це той крок, котрий потрібно пройти кожному тренеру перед початком схожого проекту. Коли приходять люди, яким у більшості за тридцять і у них зайва вага, то 20–річному тренеру із хорошою фізичною формою вони можуть заявити, що у їхньому віці вони також мали гарну форму. Мені зараз 37. минулого року перед початком першого сезону я сів на «гарну дієту», котра складалася із пончиків, піци. Гарненько розжирів і почав виставляти свої фото у соцмережі впродовж чотиримісячного процесу похудання. Перед другим сезоном я знову це повторив. Я показую приклад людям, котрі мені довірилися і стали учасниками програми. Демонструю результат разом з ними. Це стимулює їх, бо не годиться пасти задніх. З другого боку, це навіть підбадьорює, бо вони тягнуться за тренером.
– Ви таким чином виснажуєте організм?
– Відносно. Якщо чесно, трошки хочеться відпочити від цього. До кінця липня завершу своє випробування і, мабуть, спинюся, бо вже достатньо тих доказів, фото і відео. Це не доказ комусь, а демонстрація процесу.
– Чи буде третій сезон?
– Є резонанс, люди хочуть, вони мотивовані. Маємо вже декілька заявок на участь, то чому б і ні.
Розмовляв Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники