КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Транспортна євроінтеграція

Обласний центр Прикарпаття став третім містом в Україні, де під час розроблення концепції стійкого транспортного розвитку керувалися європейськими директивами.
У вівторок німецькі фахівці презентували концепцію стійкого транспортного розвитку під назвою «Мобільний Івано-Франківськ», на розроблення якої пішло два роки. За цей час вони провели аналіз існуючого стану транспортної системи та її інфраструктури, розробили інтегровану транспорту модель та сформували транспортну концепцію міста. За їхніми словами, у Івано-Франківську у цій галузі є дуже багато позитивних моментів, однак не було зобов’язуючого документа для сталого транспортного планування.

Німецькі експерти відзначили компактність нашого міста і намагання міської влади впорядкувати рух транспорту, розширювати пішохідний простір та розвивати велорух. Також, на їхню думку, у Івано-Франківську треба обмежувати рух транспорту у центрі міста та виводити транзитні транспортні потоки за межі житлових масивів і розвивати громадський транспорт таким чином, щоб з будь-якого району міста можна було швидко і зручно дістатися до потрібного місця. Пріоритетами мають стати безпека руху і зручність пересування містом усіх учасників дорожнього руху, але у центрі концепції сталого транспортного розвитку Івано-Франківська, за задумом німців, є таки людина з її потребами, а не машини. На жаль, наразі пішоходи у місті почуваються не дуже комфортно, а люди з особливими потребами і поготів. Загалом, запропонована концепція має покращити якість проживання людей та зменшити шумове навантаження і кількість викидів забруднюючих речовин від транспорту у довкілля.
Конкретики на презентації майже не було. Як висловився один із німецьких експертів, на прикладі українського міста вони хотіли показати розвиток європейської сталої концепції.  А концепцію ще треба буде наповнити реальним змістом місцевим фахівцям. Свої пропозиції німці виклали  у 34 пакетах заходів, які стосуються шести різних сфер діяльності, дотичних до транспортного планування розвитку Івано-Франківська.
Під час презентації виступив багаторічний член міської комісії з безпеки руху Ігор Лапінський. Він наголосив на тому, що при подальшому транспортному плануванні та розробленні схеми організації дорожнього руху необхідно враховувати радіально-кільцеву вуличну мережу, яка склалась історично, і передбачити можливість її подальшого розвитку та доповнення новими аналогічними за траєкторіями шляхами сполучень, коридори для яких необхідно закласти уже зараз. Також він запропонував будувати в Івано-Франківську надземні пішохідні шляхи. За його словами, свого часу уже були напрацьовані окремі проекти надземних переходів. Зокрема, сполучення вулиці Грюнвальдської через Привокзальну площу і залізничні колії з вулицею Миру та продовження існуючого надземного переходу над локомотиворемонтним заводом через Привокзальну площу і сквер до вул. Гаркуші. В підсумку заступник міського голови Руслан Гайда запросив його на чергове засідання комісії з безпеки руху, на якому члени комісії розглянуть і обговорять його пропозиції.
Більше конкретики вніс директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. Він зазначив, що пропонована концепція, це своєрідна «дорожня карта», яка має показати, у якому напрямі розвитку має рухатися Івано-Франківськ. Що ж до конкретних планів на цей рік, то найперше – це замовлення розроблення нової мережі маршрутів громадського транспорту, яка мала б бути готовою до літа, і новий конкурс на обслуговування автобусних маршрутів з підвищеними вимогами до його учасників, зокрема, щодо комфортності автобусів та обладнання їх пристроями навігації. Також у місті продовжуватимуть розширювати пішохідний простір і вдосконалюватимуть систему паркування транспорту та розвиватимуть велорух і комунальний пасажирський транспорт. А все решта, як можна було зрозуміти під час презентації, – віддалена перспектива, яка, однак, за словами німецьких фахівців, під час поетапного впровадження повинна мати конкретні короткострокові плани, спрямовані на вирішення пріоритетних завдань.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники