КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Транспортна євроінтеграція

Обласний центр Прикарпаття став третім містом в Україні, де під час розроблення концепції стійкого транспортного розвитку керувалися європейськими директивами.
У вівторок німецькі фахівці презентували концепцію стійкого транспортного розвитку під назвою «Мобільний Івано-Франківськ», на розроблення якої пішло два роки. За цей час вони провели аналіз існуючого стану транспортної системи та її інфраструктури, розробили інтегровану транспорту модель та сформували транспортну концепцію міста. За їхніми словами, у Івано-Франківську у цій галузі є дуже багато позитивних моментів, однак не було зобов’язуючого документа для сталого транспортного планування.

Німецькі експерти відзначили компактність нашого міста і намагання міської влади впорядкувати рух транспорту, розширювати пішохідний простір та розвивати велорух. Також, на їхню думку, у Івано-Франківську треба обмежувати рух транспорту у центрі міста та виводити транзитні транспортні потоки за межі житлових масивів і розвивати громадський транспорт таким чином, щоб з будь-якого району міста можна було швидко і зручно дістатися до потрібного місця. Пріоритетами мають стати безпека руху і зручність пересування містом усіх учасників дорожнього руху, але у центрі концепції сталого транспортного розвитку Івано-Франківська, за задумом німців, є таки людина з її потребами, а не машини. На жаль, наразі пішоходи у місті почуваються не дуже комфортно, а люди з особливими потребами і поготів. Загалом, запропонована концепція має покращити якість проживання людей та зменшити шумове навантаження і кількість викидів забруднюючих речовин від транспорту у довкілля.
Конкретики на презентації майже не було. Як висловився один із німецьких експертів, на прикладі українського міста вони хотіли показати розвиток європейської сталої концепції.  А концепцію ще треба буде наповнити реальним змістом місцевим фахівцям. Свої пропозиції німці виклали  у 34 пакетах заходів, які стосуються шести різних сфер діяльності, дотичних до транспортного планування розвитку Івано-Франківська.
Під час презентації виступив багаторічний член міської комісії з безпеки руху Ігор Лапінський. Він наголосив на тому, що при подальшому транспортному плануванні та розробленні схеми організації дорожнього руху необхідно враховувати радіально-кільцеву вуличну мережу, яка склалась історично, і передбачити можливість її подальшого розвитку та доповнення новими аналогічними за траєкторіями шляхами сполучень, коридори для яких необхідно закласти уже зараз. Також він запропонував будувати в Івано-Франківську надземні пішохідні шляхи. За його словами, свого часу уже були напрацьовані окремі проекти надземних переходів. Зокрема, сполучення вулиці Грюнвальдської через Привокзальну площу і залізничні колії з вулицею Миру та продовження існуючого надземного переходу над локомотиворемонтним заводом через Привокзальну площу і сквер до вул. Гаркуші. В підсумку заступник міського голови Руслан Гайда запросив його на чергове засідання комісії з безпеки руху, на якому члени комісії розглянуть і обговорять його пропозиції.
Більше конкретики вніс директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. Він зазначив, що пропонована концепція, це своєрідна «дорожня карта», яка має показати, у якому напрямі розвитку має рухатися Івано-Франківськ. Що ж до конкретних планів на цей рік, то найперше – це замовлення розроблення нової мережі маршрутів громадського транспорту, яка мала б бути готовою до літа, і новий конкурс на обслуговування автобусних маршрутів з підвищеними вимогами до його учасників, зокрема, щодо комфортності автобусів та обладнання їх пристроями навігації. Також у місті продовжуватимуть розширювати пішохідний простір і вдосконалюватимуть систему паркування транспорту та розвиватимуть велорух і комунальний пасажирський транспорт. А все решта, як можна було зрозуміти під час презентації, – віддалена перспектива, яка, однак, за словами німецьких фахівців, під час поетапного впровадження повинна мати конкретні короткострокові плани, спрямовані на вирішення пріоритетних завдань.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники