КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Транспортна євроінтеграція

Обласний центр Прикарпаття став третім містом в Україні, де під час розроблення концепції стійкого транспортного розвитку керувалися європейськими директивами.
У вівторок німецькі фахівці презентували концепцію стійкого транспортного розвитку під назвою «Мобільний Івано-Франківськ», на розроблення якої пішло два роки. За цей час вони провели аналіз існуючого стану транспортної системи та її інфраструктури, розробили інтегровану транспорту модель та сформували транспортну концепцію міста. За їхніми словами, у Івано-Франківську у цій галузі є дуже багато позитивних моментів, однак не було зобов’язуючого документа для сталого транспортного планування.

Німецькі експерти відзначили компактність нашого міста і намагання міської влади впорядкувати рух транспорту, розширювати пішохідний простір та розвивати велорух. Також, на їхню думку, у Івано-Франківську треба обмежувати рух транспорту у центрі міста та виводити транзитні транспортні потоки за межі житлових масивів і розвивати громадський транспорт таким чином, щоб з будь-якого району міста можна було швидко і зручно дістатися до потрібного місця. Пріоритетами мають стати безпека руху і зручність пересування містом усіх учасників дорожнього руху, але у центрі концепції сталого транспортного розвитку Івано-Франківська, за задумом німців, є таки людина з її потребами, а не машини. На жаль, наразі пішоходи у місті почуваються не дуже комфортно, а люди з особливими потребами і поготів. Загалом, запропонована концепція має покращити якість проживання людей та зменшити шумове навантаження і кількість викидів забруднюючих речовин від транспорту у довкілля.
Конкретики на презентації майже не було. Як висловився один із німецьких експертів, на прикладі українського міста вони хотіли показати розвиток європейської сталої концепції.  А концепцію ще треба буде наповнити реальним змістом місцевим фахівцям. Свої пропозиції німці виклали  у 34 пакетах заходів, які стосуються шести різних сфер діяльності, дотичних до транспортного планування розвитку Івано-Франківська.
Під час презентації виступив багаторічний член міської комісії з безпеки руху Ігор Лапінський. Він наголосив на тому, що при подальшому транспортному плануванні та розробленні схеми організації дорожнього руху необхідно враховувати радіально-кільцеву вуличну мережу, яка склалась історично, і передбачити можливість її подальшого розвитку та доповнення новими аналогічними за траєкторіями шляхами сполучень, коридори для яких необхідно закласти уже зараз. Також він запропонував будувати в Івано-Франківську надземні пішохідні шляхи. За його словами, свого часу уже були напрацьовані окремі проекти надземних переходів. Зокрема, сполучення вулиці Грюнвальдської через Привокзальну площу і залізничні колії з вулицею Миру та продовження існуючого надземного переходу над локомотиворемонтним заводом через Привокзальну площу і сквер до вул. Гаркуші. В підсумку заступник міського голови Руслан Гайда запросив його на чергове засідання комісії з безпеки руху, на якому члени комісії розглянуть і обговорять його пропозиції.
Більше конкретики вніс директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. Він зазначив, що пропонована концепція, це своєрідна «дорожня карта», яка має показати, у якому напрямі розвитку має рухатися Івано-Франківськ. Що ж до конкретних планів на цей рік, то найперше – це замовлення розроблення нової мережі маршрутів громадського транспорту, яка мала б бути готовою до літа, і новий конкурс на обслуговування автобусних маршрутів з підвищеними вимогами до його учасників, зокрема, щодо комфортності автобусів та обладнання їх пристроями навігації. Також у місті продовжуватимуть розширювати пішохідний простір і вдосконалюватимуть систему паркування транспорту та розвиватимуть велорух і комунальний пасажирський транспорт. А все решта, як можна було зрозуміти під час презентації, – віддалена перспектива, яка, однак, за словами німецьких фахівців, під час поетапного впровадження повинна мати конкретні короткострокові плани, спрямовані на вирішення пріоритетних завдань.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники