КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

«Троянди мамони»

В дерматовенерології є багато захворювань цікавих та підступних. Зокрема, потребують особливої уваги сифіліс – мавпа серед усіх відомих в медицині недуг та псоріаз – «троянди мамони». Ці захворювання можуть мати дуже подібні прояви. Тільки спеціаліст може їх віддиференціювати. Обидвом підвладні особи різного віку та статі. Ці хвороби вражають не тільки шкіру, а й інші органи і системи. Проте сифіліс – заразний, а псоріаз – ні, хоч передається по спадковості.
Згідно із статистичними даними, кількість хворих на псоріаз з року в рік збільшується, в т. ч. серед  осіб дитячого та підліткового віку. У дітей в різних вікових періодах клінічні прояви і перебіг псоріазу мають деякі особливості. Наприклад, у грудному віці захворювання розпочинається нетипово: у великих складках з’являються почервоніння, набряк з мацерацією і лущенням. Згодом на інших ділянках (обличчя, волосиста частина голови, статеві органи та ін.) виникають різних розмірів бляшки з невеликими луско-кірками на поверхні. Застосування в дітей у прогресивній стадії подразливої місцевої терапії, УФО, наявність гострих інфекційних захворювань сприяють генералізації процесу, аж до виникнення на шкірі еритродермії. При цьому, як правило, підвищується температура тіла, збільшуються лімфатичні вузли, які щільні на дотик, злегка болючі.

Псоріаз – генетично детермінований еритематозно-сквамозний дерматоз мультифакторної природи. Псоріаз характеризується типовими рожевими вогнищами – бляшками, вкритими сріблясто-білими лусочками, типовою локалізацією висипу, у першу чергу, на розгинальній поверхні кінцівок, волосистій частині голови, що нагадує себорею.
Нещодавно на прийом до лікаря з’явились мати з сином із скаргами на лупу в ділянці волосистої частини голови, яка супроводжується свербінням. Звичайні миючі засоби, в т.ч. шампуні, не допомагали. В розмові вказують, що шкірними захворюваннями хворіли родичі. При огляді на голові в ділянці потилиці, висків з переходом на завушні ділянки є вогнища гіперемії, покриті лусочками сріблястого кольору. Іноді пацієнти вважають, що це «перхоть». Проте без щоденного миття на голові можуть утворюватись так звані бляшки з лущенням, при пальпації (коли руками «пройтись» по вогнищу) відчувається інфільтрація. Перебіг захворювання передбачає три стадіі:
– прогресуюча, коли з’являються нові вогнища, особливо в місцях травматизації (епіляція, в т.ч. гоління, можуть бути протипоказані);
– стаціонарна стадія при стабілізації процесу;
– регресуюча стадія, яка сприяє ремісіям, які можуть бути досить тривалими.
Для більшості хворих характерний ще й сезонний перебіг, у зв’язку з чим виділяють зимову, літню і змішану форми, які вказують на те, що процес загострюється у відповідну пору року. Загалом, перебіг псоріазу хронічний, рецидивний, пожиттєвий. Профілактика рецидивів: у міжрецидивний період показана фізіотерапія, фітотерапія, вітамінотерапія, кліматотерапія.
Сучасні методики комплексної терапії псоріазу включають поряд з вищевказаним дієтотерапію, медикаментозні препарати, фізіотерапію, в т.ч. фототерапію, психотерапію, санацію хронічних вогнищ уражень. Як правило, вдається при раціональному лікуванні досягнути хороших результатів, тривалої ремісії.
З року в рік статистичні дані вказують на ріст захворювання. Наприклад, в 2011 році псоріазом серед дорослого населення Івано-Франківської області хворіли 3822 особи та 366 дітей і підлітків, в 2012, відповідно, 4106 осіб дорослих та 419 підлітків і дітей, в 2013 році – 4261 дорослий та 455 дітей і підлітків.
У комунальному закладі «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» працює школа псоріазу, де регулярно проводяться заняття.

Любов ЦИХ,   лікар-дерматовенеролог,
Іванна ЦІДИЛО,  головний лікар ІФ ОКШВД

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники