КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

«Троянди мамони»

В дерматовенерології є багато захворювань цікавих та підступних. Зокрема, потребують особливої уваги сифіліс – мавпа серед усіх відомих в медицині недуг та псоріаз – «троянди мамони». Ці захворювання можуть мати дуже подібні прояви. Тільки спеціаліст може їх віддиференціювати. Обидвом підвладні особи різного віку та статі. Ці хвороби вражають не тільки шкіру, а й інші органи і системи. Проте сифіліс – заразний, а псоріаз – ні, хоч передається по спадковості.
Згідно із статистичними даними, кількість хворих на псоріаз з року в рік збільшується, в т. ч. серед  осіб дитячого та підліткового віку. У дітей в різних вікових періодах клінічні прояви і перебіг псоріазу мають деякі особливості. Наприклад, у грудному віці захворювання розпочинається нетипово: у великих складках з’являються почервоніння, набряк з мацерацією і лущенням. Згодом на інших ділянках (обличчя, волосиста частина голови, статеві органи та ін.) виникають різних розмірів бляшки з невеликими луско-кірками на поверхні. Застосування в дітей у прогресивній стадії подразливої місцевої терапії, УФО, наявність гострих інфекційних захворювань сприяють генералізації процесу, аж до виникнення на шкірі еритродермії. При цьому, як правило, підвищується температура тіла, збільшуються лімфатичні вузли, які щільні на дотик, злегка болючі.

Псоріаз – генетично детермінований еритематозно-сквамозний дерматоз мультифакторної природи. Псоріаз характеризується типовими рожевими вогнищами – бляшками, вкритими сріблясто-білими лусочками, типовою локалізацією висипу, у першу чергу, на розгинальній поверхні кінцівок, волосистій частині голови, що нагадує себорею.
Нещодавно на прийом до лікаря з’явились мати з сином із скаргами на лупу в ділянці волосистої частини голови, яка супроводжується свербінням. Звичайні миючі засоби, в т.ч. шампуні, не допомагали. В розмові вказують, що шкірними захворюваннями хворіли родичі. При огляді на голові в ділянці потилиці, висків з переходом на завушні ділянки є вогнища гіперемії, покриті лусочками сріблястого кольору. Іноді пацієнти вважають, що це «перхоть». Проте без щоденного миття на голові можуть утворюватись так звані бляшки з лущенням, при пальпації (коли руками «пройтись» по вогнищу) відчувається інфільтрація. Перебіг захворювання передбачає три стадіі:
– прогресуюча, коли з’являються нові вогнища, особливо в місцях травматизації (епіляція, в т.ч. гоління, можуть бути протипоказані);
– стаціонарна стадія при стабілізації процесу;
– регресуюча стадія, яка сприяє ремісіям, які можуть бути досить тривалими.
Для більшості хворих характерний ще й сезонний перебіг, у зв’язку з чим виділяють зимову, літню і змішану форми, які вказують на те, що процес загострюється у відповідну пору року. Загалом, перебіг псоріазу хронічний, рецидивний, пожиттєвий. Профілактика рецидивів: у міжрецидивний період показана фізіотерапія, фітотерапія, вітамінотерапія, кліматотерапія.
Сучасні методики комплексної терапії псоріазу включають поряд з вищевказаним дієтотерапію, медикаментозні препарати, фізіотерапію, в т.ч. фототерапію, психотерапію, санацію хронічних вогнищ уражень. Як правило, вдається при раціональному лікуванні досягнути хороших результатів, тривалої ремісії.
З року в рік статистичні дані вказують на ріст захворювання. Наприклад, в 2011 році псоріазом серед дорослого населення Івано-Франківської області хворіли 3822 особи та 366 дітей і підлітків, в 2012, відповідно, 4106 осіб дорослих та 419 підлітків і дітей, в 2013 році – 4261 дорослий та 455 дітей і підлітків.
У комунальному закладі «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» працює школа псоріазу, де регулярно проводяться заняття.

Любов ЦИХ,   лікар-дерматовенеролог,
Іванна ЦІДИЛО,  головний лікар ІФ ОКШВД

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники