КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

«Троянди мамони»

В дерматовенерології є багато захворювань цікавих та підступних. Зокрема, потребують особливої уваги сифіліс – мавпа серед усіх відомих в медицині недуг та псоріаз – «троянди мамони». Ці захворювання можуть мати дуже подібні прояви. Тільки спеціаліст може їх віддиференціювати. Обидвом підвладні особи різного віку та статі. Ці хвороби вражають не тільки шкіру, а й інші органи і системи. Проте сифіліс – заразний, а псоріаз – ні, хоч передається по спадковості.
Згідно із статистичними даними, кількість хворих на псоріаз з року в рік збільшується, в т. ч. серед  осіб дитячого та підліткового віку. У дітей в різних вікових періодах клінічні прояви і перебіг псоріазу мають деякі особливості. Наприклад, у грудному віці захворювання розпочинається нетипово: у великих складках з’являються почервоніння, набряк з мацерацією і лущенням. Згодом на інших ділянках (обличчя, волосиста частина голови, статеві органи та ін.) виникають різних розмірів бляшки з невеликими луско-кірками на поверхні. Застосування в дітей у прогресивній стадії подразливої місцевої терапії, УФО, наявність гострих інфекційних захворювань сприяють генералізації процесу, аж до виникнення на шкірі еритродермії. При цьому, як правило, підвищується температура тіла, збільшуються лімфатичні вузли, які щільні на дотик, злегка болючі.

Псоріаз – генетично детермінований еритематозно-сквамозний дерматоз мультифакторної природи. Псоріаз характеризується типовими рожевими вогнищами – бляшками, вкритими сріблясто-білими лусочками, типовою локалізацією висипу, у першу чергу, на розгинальній поверхні кінцівок, волосистій частині голови, що нагадує себорею.
Нещодавно на прийом до лікаря з’явились мати з сином із скаргами на лупу в ділянці волосистої частини голови, яка супроводжується свербінням. Звичайні миючі засоби, в т.ч. шампуні, не допомагали. В розмові вказують, що шкірними захворюваннями хворіли родичі. При огляді на голові в ділянці потилиці, висків з переходом на завушні ділянки є вогнища гіперемії, покриті лусочками сріблястого кольору. Іноді пацієнти вважають, що це «перхоть». Проте без щоденного миття на голові можуть утворюватись так звані бляшки з лущенням, при пальпації (коли руками «пройтись» по вогнищу) відчувається інфільтрація. Перебіг захворювання передбачає три стадіі:
– прогресуюча, коли з’являються нові вогнища, особливо в місцях травматизації (епіляція, в т.ч. гоління, можуть бути протипоказані);
– стаціонарна стадія при стабілізації процесу;
– регресуюча стадія, яка сприяє ремісіям, які можуть бути досить тривалими.
Для більшості хворих характерний ще й сезонний перебіг, у зв’язку з чим виділяють зимову, літню і змішану форми, які вказують на те, що процес загострюється у відповідну пору року. Загалом, перебіг псоріазу хронічний, рецидивний, пожиттєвий. Профілактика рецидивів: у міжрецидивний період показана фізіотерапія, фітотерапія, вітамінотерапія, кліматотерапія.
Сучасні методики комплексної терапії псоріазу включають поряд з вищевказаним дієтотерапію, медикаментозні препарати, фізіотерапію, в т.ч. фототерапію, психотерапію, санацію хронічних вогнищ уражень. Як правило, вдається при раціональному лікуванні досягнути хороших результатів, тривалої ремісії.
З року в рік статистичні дані вказують на ріст захворювання. Наприклад, в 2011 році псоріазом серед дорослого населення Івано-Франківської області хворіли 3822 особи та 366 дітей і підлітків, в 2012, відповідно, 4106 осіб дорослих та 419 підлітків і дітей, в 2013 році – 4261 дорослий та 455 дітей і підлітків.
У комунальному закладі «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» працює школа псоріазу, де регулярно проводяться заняття.

Любов ЦИХ,   лікар-дерматовенеролог,
Іванна ЦІДИЛО,  головний лікар ІФ ОКШВД

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники