КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Тупу-тупу ногами, сколю тебе рогами...

koza-1Незважаючи на невтішні віщування на рік Кози, українці вірять у краще 
Урядова програма дій та проект держбюджету-2015 напередодні прийняття зчинили довкола себе бурю критики. ЗМІ охрестили їх не інакше як «шокові реформи». «Урізання», «скорочення», «заморожування» та інші заходи з «паскозатягування» віщували українцям полегшення хіба що гаманців та щоденних меню. У підсумку «чорт» вийшов не таким страшним – ряд принципово важливих соцпільг на 2015 рік таки збережено. Але без неприємних заходів все одно не обійшлося.
Соціальна різанина
За словами Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, уряд зробив крок до скорочення соціально невиправданих пільг, зберіг державну допомогу малозабезпеченим та особливо нужденним категоріям населення, але не зміг поки змінити систему з переходом на адресну допомогу. Відтак, у наступному році збережено дію всіх статей Закону України «Про освіту», (тобто надбавки за вчене звання та науковий ступінь, за класне керівництво і перевірку зошитів), фінансування харчування учнів початкових класів та дітей-сиріт, збережено фінансування харчування хворих в стаціонарних лікувальних установах. Напередодні саме норма про запровадження платного харчування у лікарнях була однією з найбільш дискусійних. Також у бюджеті передбачено виділення 500 млн. грн. на добудову дитячої лікарні Охматдит.

Сиріт, інвалідів, малозабезпечених та дітей, позбавлених піклування, пропонується годувати за рахунок держбюджету, харчування решти можуть перекласти на місцеві влади.
Крім того, до першого червня нікому не відмінятимуть пільговий проїзд.
Пільги чорнобильцям повністю збережуть для першої категорії. Для другої категорії також, крім санаторного лікування.
«Це предмет доволі складного компромісу – перший етап оптимізації пільг. Нам потрібно переходити на адресність і монетизацію пільг. Сподіваюся, що ми з парламентом обов’язково це приймемо», – підкреслив Арсеній Яценюк.
Пункти урядової програми, що викликали в народі найбільше обурення – підвищення пенсійного віку до 65 років для чоловіків та жінок та відміна студентських стипендій, у Кабміні заперечили ще задовго до прийняття держбюджету. «Не потрібно повторювати тих речей, які запустила «братська» до нас преса. Ніякого скасування стипендій не буде, підвищення пенсійного віку не буде. Навпаки, планується уніфікація законодавства, яке регулює визначення пенсій», – спростував інформацію про радикальні наміри Кабміну віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.
Податки по-новому
У сфері податків на 2015 рік уряд теж взяв курс на реформи. Разом з бюджетом Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу України. Найважливіші новації стосуються скорочення кількості податків (з 22 до 9), запровадження мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу на два роки, підвищення податків для великого бізнесу та зберігання відшкодування ПДВ для сільського господарства, причому адміністрування ПДВ буде електронним: у пробному режимі, тобто з лютого по липень 2015 року.
У майбутньому Податковому кодексі підвищують і акцизи на тютюн та алкоголь, він зросте з 1 до 5%. А громадяни платитимуть податок на нерухомість, якщо мають квартиру понад 60 квадратних метрів площею чи приватний будинок більше 120 квадратів. Окремим податком обкладатимуться нові автомобілі з об’ємом двигуна, більшим за 3 літри.
Законопроект про зниження єдиного соціального парламент також підтримав.
«Якщо підприємство збільшує фонд оплати праці на 30%, якщо заробітна платня на цьому підприємстві перевищує 3 мінімальні заробітні плати і якщо підприємство виконує всі умови, визначені нормою щодо детінізації, тобто фактично збільшує розмір заробітної платні, то тоді це підприємство починає платити ЄСВ у розмірі 16,4%, а не 41%, як є сьогодні», – зауважив Арсеній Яценюк. І додав, що норму в майбутньому можуть переглянути, якщо вона викличе застереження в міжнародних фінансових організацій.
Крім того, у бюджеті на 2015 рік і далі стягуватиметься 1,5 % збір на армію. Це фактично означає, що на швидке залагодження донбаської кризи в Кабміні не сподіваються.
Норму з програми дій уряду, яка стосується запровадження в Україні загального декларування для фізичних осіб, депутати поки не чіпали.
Намір уряду провести масштабну приватизацію держпідприємств теж поки не конвертували у законопроект. У 2015 році влада планує розробити і прийняти у новій редакції ЗУ «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» – виключити звідти понад 1200 об’єктів.
Відчиніть, поліція!
Арсеній Яценюк наголосив: ключова мета закону про бюджет зараз – фінансування оборони. «Безпосередньо 80 млрд. грн. буде виділено на безпеку і оборону, додатково – 1,8 млрд., які ми будемо виплачувати всім мобілізованим, які будуть призвані до лав ЗСУ, додатково до цієї цифри додаються 2,9 млрд. – на інші органи та структури з оборони країни, 6 млрд. державних гарантій „Укроборонпрому“ на придбання військової техніки. Загальний обсяг видатків на оборону – 90 млрд. грн.», – сказав Яценюк.
Згідно з урядовою програмою, на армію та правоохоронців загалом у найближчому році держава вийме із «широких штанин» аж 5% ВВП, порівняно з минулорічним 1%. Щоправда, паралельно ряди правоохоронців також «утрамбують». Кількість міліціянтів скоротять на 20 тисяч, прокурорів на п’ять тисяч. Також для останніх скасовується вихідна допомога.
Крім того, у 2015 році «людей у синьому» чекає глобальне реформування, точніше його перший етап. Крім того, що «міліція» буде перейменована на «поліцію», зміни торкнуться і структури міністерства внутрішніх справ, і зовнішнього вигляду міліціонерів. Деякі служби будуть розформовані, деякі об’єднані. Розпочнеться реформа з ДАІ, яка, згідно з коаліційною угодою, має бути ліквідована. ДАІ позбавлять повноважень видачі водійських посвідчень, служба займатиметься лише патрулюванням. Відповідне законодавство про реформу мають розробити та прийняти у 2015 році.
«Наступного року планується впровадження електронних систем, які повинні будуть замінити роботу інспектора з паличкою, – деталізував новацію нардеп від БПП Антон Геращенко. – І буде те ж саме, що в Грузії і в усіх цивілізованих країнах Європи. Для цього, я як секретар комітету з законодавчої роботи готую законопроекти, які дозволять надалі штрафувати на підставі відеозапису... Давайте візьмемо хороші радари, відкалібруємо їх і буде так: проїхав на червоне світло і у тебе через 30 секунд смс на телефоні – ви порушили таке-то перехрестя в такому-то місці, зайдіть на таку-то ссилочку, подивіться, як ви порушили, штраф», – пояснив Геращенко.
Також у першій половині року в Україні буде створено Національне агентство з питань запобігання корупції як превентивного органу та Національного антикорупційного бюро як правоохоронного органу.
Сокира для «білих комірців»
Заради справедливості слід сказати, що економити влада планує і на собі. Нардепи позбавили себе щомісячних виплат на виконання депутатських зобов’язань – в розмірі окладу. Скоротили кількість своїх помічників – з 4 до 2 і витрати на них.
Урізали також кількість суддів (1,66 ставки судді на 10 тис. населення). Відповідно скоротиться й апарат суддів.
Зарплата в бюджетній сфері у 2015 році не повинна перевищувати 7 мінімальних зарплат, крім Антикорупційного бюро та Антикорупційної асамблеї. Крім того, депутати і чиновники погодилися оприлюднити рівень зарплат службовців в національних корпораціях.
У 2015 році заробітну плату в розмірі лише посадового окладу будуть отримувати члени Кабміну, нардепи, а також президент України, глава Адміністрації президента і його заступники, керівник апарату Верховної Ради і його заступники, секретар РНБО та його заступники, генпрокурор і його заступники, державні службовці 1 і 2 категорій міністерств та інших центральних органів виконавчої влади тощо.
Уряд індексує зарплати і пенсії за результатами першого півріччя та 1 грудня.
Норма з урядової програми про скорочення кількості нардепів з 450 до 300 – залишається ймовірною для прийняття у наступному році. Нею також пропонується граничний склад місцевих рад скоротити утричі (50 замість максимальної кількості 150). Справа, звичайно, не одного дня. У випадку з парламентом спочатку ВР повинна внести зміни в Конституцію, щоб вони були проголосовані на двох сесіях 300 голосами, потім добро має дати Конституційний суд. Відповідно скорочення буде стосуватися вже депутатів наступного скликання. Натомість законопроект про «усушку й утруску» місцевих рад уже внесений у парламент. Тобто теоретично, після місцевих виборів, які мають відбутися у наступному році, у сесійних залах місцевих рад мало б з’явитися втричі більше вільних стільців… Однак, в чому тут економія, адже депутати місцевих рад працюють на безоплатній основі, не зрозуміло.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники