КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

У 8 ОТГ Прикарпаття обрали нових лідерів

OTGУ неділю відбулися перші вибори у 8 об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області. У виборах голів та депутатів взяли участь понад 47% виборців. Найвищу явку продемонстрували виборці Ямницької ОТГ, найнижчу – Яблунівської, – повідомляє регіональне відділення Асоціації міст України.

Зокрема обрали голів і депутатський корпус у Дзвиняцькій сільській ОТГ (Богородчанський район), Рожнівській сільській і Яблунівській селищній ОТГ (Косівський район), Переріслянській сільській і Ланчинській селищній ОТГ (Надвірнянський район), Заболотівській селищній ОТГ (Снятинський ройон), Ямницькій сільській ОТГ (Тисменицький район) і Брошнів-Осадській селищній ОТГ (Рожнятівський район).

За словами регіонального консультанта з юридичних питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марії Баран, на Прикарпатті на вибори прийшли та проголосували за голів ОТГ і депутатів місцевих рад 47,8 відсотка виборців. Найнижча явка виборців у Яблунівській селищній ОТГ– 31,22%, а найвища у Ямницькій сільській ОТГ – 68,04%. Вона вважає, що ключовою проблемою на виборах залишається видача виборцям бюлетенів без пред’явлення паспорта.
Також експерт поінформувала, що, за попередніми результатами виборів на Прикарпатті, головами ОТГ обрані: Сергій Радиш у Рожнівській ОТГ, Зеновій Томащук у Яблунівській ОТГ, Володимир Попович у Ланчинській ОТГ, Іван Мельник у Переріслянській ОТГ, Назарій Іванів у Брошнів-Осадській ОТГ, Роман Крутий у Ямницькій ОТГ, Микола Волочій у Дзвиняцькій ОТГ й Іван Танюк у Заболотівській ОТГ.
Прикметно, що очільники Заболотівської і Дзвиняцької об’єднаних громад – Іван Танюк і Микола Волочій – займали посади голів центрів ОТГ, які ініціювали процес об’єднання та супроводжували створення своїх громад.
О.П.

До теми

Загалом по Україні за право бути представленими в ОТГ мали намір позмагатися 50 партій, але в підсумку лише 37 з них висували кандидатів, і це при тому, що в Україні зареєстровано понад 350 політичних партій. Іншими словами, лише 10% з них мають регіональні осередки та прагнуть до представництва у місцевих органах самоврядування. Іще одна деталь, додає КВУ: більше ніж половина кандидатів, яких висували партії, не є їхніми членами. 62% (3785 із 6117) кандидатів від політичних партій на виборах до міських ОТГ є безпартійними. Це дозволено чинним законодавством, однак вказує на ситуативний характер роботи партій у частині висування кандидатів. Іншими словами, постає цілком закономірне запитання: навіщо у такому разі примножувати число партій (у 2015 році їхня кількість побила черговий рекорд), які не працюють та не мають амбіцій робити те, задля чого їх, власне, і створено, – йти на вибори, перемагати та отримувати владу?

Коментар

Володимир Цибулько, політолог:
– Попередні результати виборів в об’єднаних територіальних громадах свідчать, по суті, про підтримку ідеї реформ. Та політична сила, яка ініціювала саму реформу децентралізації, й здобула найбільше голосів.
Наприклад, за паралельним підрахунком штабів БПП, 108 їхніх кандидатів перемогли на посади голів ОТГ. Представники «Батьківщини» – у 10 громадах, Аграрної партії – у п’яти громадах, «За конкретні справи» – у трьох ОТГ, «УКРОП», «Радикальна партія» та «Сила людей» – по одній ОТГ.
Це свідчить про втому людей від примітивного політикування. По-друге, все-таки досвід і здатність управляти були, мабуть, визначальними чинниками.
Насправді ці вибори є якраз тестом на якість партійної інфраструктури перед майбутніми виборами.
Уже зараз, за попередніми результатами виборів, можна сказати, що, скажімо,  Аграрна партія, яка не є парламентською, дуже успішно показала свій потенціал поряд із парламентськими партіями. Якщо БПП отримує приблизно 600 мандатів, то Аграрна партія посіла третє місце після «Батьківщини» – у неї 221 мандат.  Навіть партія «Наш край», яка певним чином має парламентське представництво, і та вдвічі менше набрала.  До прикладу, Радикальна партія – 93 мандати, Опоблок – 25, «Самопоміч» – 63 мандати.

Окрема думка

Між тим вибори в «об'єднаних тергромадах» – антиконституційні, бо і сам закон «Про добровільне об'єднання» суперечить Конституції, – стверджує правозахисник Сергій Нескороходов. –  Не можна об'єднувати територіальні громади, майно яких ніде не зафіксоване, а ради ніколи не створювалися територіальними громадами відповідно  до 143 статті Конституції України.
А покажіть мені свідоцтва про право власності на публічне майно саме територіальної громади (будь-якої, яка увійшла до «об'єднаної»). Підказка громадянам, які протистояли злочину в цих ТГ. Вимагайте передавальні Акти щодо передачі майна територіальної громади в антиконституційне об'єднання. Увага: цих актів не може бути в природі!
Дивимось Конституцію України ст. 143 «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені (відповідним Протокольним Рішенням на загальних зборах ТГ, за необхідності) ними (територіальними громадами) органи місцевого самоврядування (ради) управляють майном, що є в комунальній власності». Обрати  міську раду неможливо, її необхідно спочатку утворити, а на цих місцевих виборах лише обирають пресональний склад представників депутатського корпусу місцевих рад.
Зробіть запит: надати посилання на норму Закону України, яким передбачено порядок обрання (не плутати з утворенням) місцевої ради як представницького органу місцевого самоврядування.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники