КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

У лікарнях — касові апарати, а по субсидії — без черг

subsiidii-6Відтепер усі міські лікувальні установи повинні оснастити касовими апаратами для благодійних внесків. Таким є одне з останніх розпоряджень міського голови Руслана Марцінківа. У Центральній міській клінічній лікарні таких апаратів вже є 5. Їхнє функціонування, переваги та недоліки оглянув 9 лютого Руслан Марцінків разом зі своїм заступником Олександром Левицьким.

До цього благодійні внески заносились лише до журналу реєстрації, що унеможливлювало чіткий контроль за фінансовим потоком. Закономірно, що це викликало чимало нарікань від пацієнтів, тому міським головою було прийняте рішення організувати збір благодійних коштів через касові апарати. Окрім ЦМКЛ, таке обладнання присутнє наразі в міській поліклініці №3. Однак, за словами Руслана Марцінківа, це лише пілотний проект, і найближчим часом усі лікувальні заклади міста будуть оснащені касовими апаратами.

«Ми розпочали цей проект на базі Центральної міської клінічної лікарні, але будемо його впроваджувати і в решті лікувальних установ. Крім того, ми зобов’язали керівників звітувати про точну суму надходжень з благодійних внесків на офіційному сайті www.cmkl.if.ua. Громада має право знати, куди направляються її кошти, тим більше благодійні», – прокоментував нововведення Руслан Марцінків.
Окрім касових апаратів, благодійні внески можна оформити і через банк, маючи розрахунковий рахунок установи. Такі платежі також будуть фіксуватися і вноситись до відомчої звітності. Усі кроки міської влади щодо організації небюджетних надходжень у лікувальні заклади тепер направлені на їх облік та прозорість.
До слова, зрозумілі і пріоритети освоєння благодійних внесків. Найбільш витратними на базі ЦМКЛ виявились операції та аналізи, які потребують залучення вартісного обладнання, такі як: рентген, томографія, УЗД тощо. Приміром, технічний огляд одного томографа у рік становить понад 100 тисяч гривень. Саме тому такі галузі медицини найбільше потребують фінансування, в тому числі і за рахунок внесків пацієнтів.
Та попри це, Руслан Марцінків ще раз звертається до громади і лікарів з проханням пам’ятати, що благодійні внески повинні залишатись добровільними і здійснюватись без будь-якого примусу. Сума таких внесків, хоча і може бути рекомендованою, але кожною особою визначається індивідуально.
Також днями міський голова перевірив роботу Департаменту соціальної політики, що на вулиці Грушевського – щоб побачити, як обслуговують франківчан, які оформляють субсидії.
«Було багато скарг від мешканців, саме тому я вирішив особисто перевірити, в яких умовах обслуговуються франківчани, які оформлюють субсидії. Безумовно, ці приміщення не пристосовані до такої кількості людей, тому в проекті облаштування додаткових робочих місць.
Зазначу, що роботи у працівників департаменту дуже багато, вона важка та специфічна, тому необхідно додатково їх заохочувати», – зазначив Руслан Марцінків.
Нагадаємо, що заради зручності іванофранківців, вже облаштовані додаткові робочі місця для обслуговування мешканців мікрорайонів з питань надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в приміщеннях за адресами: вул. Гетьмана Мазепи, 185 та вул. Івана Павла ІІ, 4.
Крім того, в проекті є облаштування ще двох робочих місць за адресами: вул. Військових ветеранів, 10а та вул. Галицька, 124.

ДО ТЕМИ
За словами в.о. головного лікаря Центральної міської клінічної лікарні Емми Гошовської, на черзі встановлення касових апаратів для приймання благодійних внесків ще у 10 лікувальних установах міста. Звіти про надходження і видатки позабюджетних коштів оприлюднюватимуть на офіційній сторінці ЦМКЛ.
Керівник медичної галузі Івано-Франківська на оперативній нараді у міського голови також зазначила, що ліки за останній період зросли в ціні на 200-300%, а у бюджеті на фінансування медицини закладаються такі ж суми, як 4-5 років тому. У 2016-му це 651 гривня на одного мешканця, що становить 52,2% від потреби. Тому лікувальні заклади змушені залучати позабюджетні кошти, благодійні внески та надавати платні послуги.
Як поінформувала Е. Гошовська, у січні до ЦМКЛ надійшло 115 тис. грн. благодійних внесків і ще 147 тис. грн. за надання платних послуг. «Всі ці кошти ви маєте облікувати і звітувати про їхнє використання, – наголосив міський голова Руслан Марцінків. – Це має відбуватись прозоро. У порівнянні з іншими містами, у нас коштів з благодійних внесків менше. Значить, вони десь у тіні».

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники