КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

У підвалах буде сухо

Наступного року у Івано-Франківську планують повністю подолати проблему затоплення підвалів багатоповерхівок
Пріоритетом в утриманні житлового фонду міста є ремонти дахів і підвальних розгалужень. Якщо вони перебувають у незадовільному стані і протікають, затоплюють підвали, це може призвести до руйнування будівель. Свого часу, ще за часів третього міського голови Зіновія Шкутяка, міська рада ухвалила і з перемінними успіхами реалізовувала програму «Дахи», завдяки якій на багатьох будинках з м’якими покрівлями звели шатрові дахи, вирішивши таким чином проблему затоплення верхніх поверхів житлових будинків. А ось підвали багатоповерхівок роками і навіть десятиліттями залишалися підтопленими, а то й повністю затопленими ґрунтовими, дощовими водами та фекаліями через несправні дренажі і каналізацію. Мешканцям таких будинків постійно дошкуляли сморід і комарі, а комунальники нічого не могли з цим зробити. І навіть під час підготовки житлового фонду до зими їм доводилося борсатися у лайні, щоб підремонтувати теплові мережі. Останніми роками у вирішенні проблеми підтоплення підвалів багатоповерхівок помітний прогрес. А наступного року комунальний управитель муніципального житлового фонду – «Єдиний розрахунковий центр» – сподівається повністю подолати цю проблему.

Коли мова заходить про затоплені підвали, на гадку одразу спадає так званий мікрорайон «БАМ», зведений фактично на болоті. Є там і озерце, у яке виведені довколишні дренажі і яке слугує таким собі накопичувачем-відстійником. А вже звідти зливною системою вода мала б виводитися у район міського озера. Проте через скарги на неприємний запах у місці скидання цієї води природоохоронна прокуратура свого часу зобов’язала закрити цю систему, що породило ще більшу проблему. На думку ж комунальників, така система має право на існування, однак необхідно трохи продовжити трубопровід і почистити потічок, у який скидають воду. Ну, а ще, звісно, почистити і відремонтувати самі дренажі та будинкові підвальні розгалуження, щоб туди не потрапляли каналізаційні стоки.
Ще одним проблемним районом є так званий мікрорайон «Позитрон». Там теж у багатьох будинках постійно затоплені підвали. В окремих з них – практично з часу зведення. Нарікають на той район і тепловики, бо і теплотраси там теж підтоплює. Банальне локальне відкачування води проблеми не вирішує. Там теж є дренажі, дощова каналізація, але вони вже давно не працюють.
Зрештою, підтоплені підвали житлових будинків є і в інших районах міста. І не завжди причиною цьому є незадовільний стан підвальних розгалужень, і не завжди в цьому треба звинувачувати колишні ЖЕО чи тепер – ЄРЦ. Бо останні три роки це підприємство, реагуючи на скарги мешканців і за їхньої пайової участі у співфінансуванні робіт, планомірно ремонтує підвальні розгалуження, осушує і вичищає підвали. За це керівництво ЄРЦ похвалив навіть міський голова Віктор Анушкевичус. Мер пригадав, що у 2006 році у місті налічувалося три сотні затоплених підвалів. Комунальники намагалися дати з ними раду, викачували воду, ремонтували мережі, але аж тепер прогрес у вирішенні проблеми затоплених підвалів став очевидним для всіх.
Головний інженер ЄРЦ Мирон Джус каже, що головними причинами затоплення підвалів є несправні зовнішні водозливні елементи, дворова і дощова каналізація, підвальні розгалуження, а також грунтові води  та інженерні помилки при проектуванні і будівництві мереж. Підприємство обстежило всі підвали, склало акти, здійснило фотофіксацію їхнього стану і почало ремонтувати підвальні розгалуження та наводити порядок у підвалах. Торік затопленими були 88 підвалів житлових будинків. Цьогоріч уже осушили 23 підвали і зараз тривають ремонти підвальних розгалужень ще у 10 будинках. До кінця року планують замінити підвальні розгалуження ще у трьох будинках – № 6, корпус 1 на вул. Сухомлинського, № 167, корпус 5 на вул. Мазепи та будинку № 194-«в» на вул. Вовчинецькій. На жаль, зараз уже не вдасться виконати аналогічні роботи у будинках № 169, корпус 3 на вул. Мазепи, № 34 на вул. Вовчинецькій та будинку № 9 на вул. Стуса. Вони там розпочнуться вже наступного року. Тоді ж, за подальшої пайової фінансової участі мешканців, планують відремонтувати решту проблемних підвальних розгалужень у багатоповерхівках.

Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники