КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

У підвалах буде сухо

Наступного року у Івано-Франківську планують повністю подолати проблему затоплення підвалів багатоповерхівок
Пріоритетом в утриманні житлового фонду міста є ремонти дахів і підвальних розгалужень. Якщо вони перебувають у незадовільному стані і протікають, затоплюють підвали, це може призвести до руйнування будівель. Свого часу, ще за часів третього міського голови Зіновія Шкутяка, міська рада ухвалила і з перемінними успіхами реалізовувала програму «Дахи», завдяки якій на багатьох будинках з м’якими покрівлями звели шатрові дахи, вирішивши таким чином проблему затоплення верхніх поверхів житлових будинків. А ось підвали багатоповерхівок роками і навіть десятиліттями залишалися підтопленими, а то й повністю затопленими ґрунтовими, дощовими водами та фекаліями через несправні дренажі і каналізацію. Мешканцям таких будинків постійно дошкуляли сморід і комарі, а комунальники нічого не могли з цим зробити. І навіть під час підготовки житлового фонду до зими їм доводилося борсатися у лайні, щоб підремонтувати теплові мережі. Останніми роками у вирішенні проблеми підтоплення підвалів багатоповерхівок помітний прогрес. А наступного року комунальний управитель муніципального житлового фонду – «Єдиний розрахунковий центр» – сподівається повністю подолати цю проблему.

Коли мова заходить про затоплені підвали, на гадку одразу спадає так званий мікрорайон «БАМ», зведений фактично на болоті. Є там і озерце, у яке виведені довколишні дренажі і яке слугує таким собі накопичувачем-відстійником. А вже звідти зливною системою вода мала б виводитися у район міського озера. Проте через скарги на неприємний запах у місці скидання цієї води природоохоронна прокуратура свого часу зобов’язала закрити цю систему, що породило ще більшу проблему. На думку ж комунальників, така система має право на існування, однак необхідно трохи продовжити трубопровід і почистити потічок, у який скидають воду. Ну, а ще, звісно, почистити і відремонтувати самі дренажі та будинкові підвальні розгалуження, щоб туди не потрапляли каналізаційні стоки.
Ще одним проблемним районом є так званий мікрорайон «Позитрон». Там теж у багатьох будинках постійно затоплені підвали. В окремих з них – практично з часу зведення. Нарікають на той район і тепловики, бо і теплотраси там теж підтоплює. Банальне локальне відкачування води проблеми не вирішує. Там теж є дренажі, дощова каналізація, але вони вже давно не працюють.
Зрештою, підтоплені підвали житлових будинків є і в інших районах міста. І не завжди причиною цьому є незадовільний стан підвальних розгалужень, і не завжди в цьому треба звинувачувати колишні ЖЕО чи тепер – ЄРЦ. Бо останні три роки це підприємство, реагуючи на скарги мешканців і за їхньої пайової участі у співфінансуванні робіт, планомірно ремонтує підвальні розгалуження, осушує і вичищає підвали. За це керівництво ЄРЦ похвалив навіть міський голова Віктор Анушкевичус. Мер пригадав, що у 2006 році у місті налічувалося три сотні затоплених підвалів. Комунальники намагалися дати з ними раду, викачували воду, ремонтували мережі, але аж тепер прогрес у вирішенні проблеми затоплених підвалів став очевидним для всіх.
Головний інженер ЄРЦ Мирон Джус каже, що головними причинами затоплення підвалів є несправні зовнішні водозливні елементи, дворова і дощова каналізація, підвальні розгалуження, а також грунтові води  та інженерні помилки при проектуванні і будівництві мереж. Підприємство обстежило всі підвали, склало акти, здійснило фотофіксацію їхнього стану і почало ремонтувати підвальні розгалуження та наводити порядок у підвалах. Торік затопленими були 88 підвалів житлових будинків. Цьогоріч уже осушили 23 підвали і зараз тривають ремонти підвальних розгалужень ще у 10 будинках. До кінця року планують замінити підвальні розгалуження ще у трьох будинках – № 6, корпус 1 на вул. Сухомлинського, № 167, корпус 5 на вул. Мазепи та будинку № 194-«в» на вул. Вовчинецькій. На жаль, зараз уже не вдасться виконати аналогічні роботи у будинках № 169, корпус 3 на вул. Мазепи, № 34 на вул. Вовчинецькій та будинку № 9 на вул. Стуса. Вони там розпочнуться вже наступного року. Тоді ж, за подальшої пайової фінансової участі мешканців, планують відремонтувати решту проблемних підвальних розгалужень у багатоповерхівках.

Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники