КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

«У збірній України є конкуренція»

Юрій Процюк:
ProciukДекілька днів залишилося до початку чемпіонату світу з баскетболу 3×3. У французькому Нанті Україна буде представлена трьома збірними – чоловічою, молодіжною чоловічою U-18 і жіночою. Останній є що захищати – на попередньому мундіалі у жовтні 2016-го українки стали віце-чемпіонками світу. Наскільки команда готова до французьких випробувань – розповідає головний тренер жіночої збірної України з баскетболу 3×3, івано-франківський спеціаліст Юрій ПРОЦЮК.

– Вважаю, про остаточний склад збірної України на чемпіонат світу говорити дещо зарано. З шести дівчат залишаться чотири. Зі складом ще не визначився, бо на перешкоді стають травми. Під час навчально-тренувального збору, який відбувся на Прикарпатті, у нас «випала» Кристина Філевич. І зараз Дар’я Завидна приїхала на збори теж не в оптимальному стані. Вона має проблему з колінами. Свого часу перенесла операції і зараз наш лікар, до слова, теж з Івано-Франківщини – Віталій Гурмака, як-то кажуть, ставить Дашу на ноги. Це без сумніву дуже сильний гравець, на якого ми розраховуємо. Тож остаточно дівчат, хто поїде на чемпіонат, не назву, але обиратиму ось з кого: Наталя Скорбатюк і Оксана Молова (попереднє прізвище Кісельова – ред.). З ними ми пройшли збори у Карпатах від початку і до кінця. Вони зараз набрали гарну форму. Дар’ю Завидну я вже називав. До нас приєдналася форвард Ганна Зарицька. Питання узгоджене з керівництвом ФБУ, з головним тренером жіночої збірної з баскетболу 5×5 Володимиром Холоповим. Ми, звичайно, очікували приїзду нашого лідера Ольги Мазніченко. Сподіваюся, що усе ж таки Оля буде з нами (зараз вона перебуває у тренувальному таборі жіночої збірної 5×5 – ред.). Думаю, що у першу чергу у неї є велике бажання грати у 3×3. Але не все тут залежить від тренерського штабу. Бо керівництву ФБУ видніше, де використовувати гравця з максимальною користю для України. Зараз Оля чудово проявила себе на турнірі у Франції у складі збірної 5×5, показала, що вона готова захищати честь України у класичному баскетболі. Ми усі розуміємо, що пріоритетом у нас є баскетбол 5×5. Ситуація складається так, що хто вже не потрапляє до складу тієї збірної, той  приїздить у 3×3. Але, своєю чергою, дівчата горять бажанням довести, що вони нічим не гірші за своїх партнерів і конкуренток по збірній 5×5. Також у тренувальному таборі перебуває Вікторія Касаткіна. Вона у чудовій формі. Зіграла три турніра. Її спочатку мало хто вважав твердою збірницею. А вона зараз перебуває у найкращій формі  серед усіх дівчат. І мені б дуже хотілося, щоб її якщо не на чемпіонат світу залучити, то хоча б на відбір чемпіонату Європи. Віка своєю роботою і грою доводить, що вона нічим не поступається іншим гравцям. Тому є конкуренція у збірній і це радує. Будемо відвертими – ми свою роботу проробили. І те, що ми не змогли залучити Олю Мазніченко – це мінус. А плюс у тому, що з’явилися інші дівчата – Касаткіна, Наталя Скорбатюк, які повинні себе проявити і гідно виступити на чемпіонаті світу.

– Розкажіть про свою тренерську команду…
– Відповідальність лежить на усіх: на ФБУ, гравцях, тренерському штабі, звичайно, насамперед на мені, як на головному тренері. А щодо множини? Хотілося б подякувати Дмитру Неволіну, Олегові Юшкіну, Володимиру Журжію (тренерам чоловічих збірних – ред.). Дійсно, зараз підібрався згуртований тренерський склад збірних, командний дух між нами є. Одне одному допомагаємо, працюємо разом, бригадно. Атмосфера чудова. Лікарі допомагають. І ми усе робимо для того, щоб наші збірні виступили успішно. І збірна U-18, вона прогресує швидкими темпами, і чоловіча збірна. Ми розуміємо, що кращі результати мають показати чоловіки.
– Що Ви так скромно... Про чинних віце-чемпіонок світу не згадали?
— Так співпало, що паралельно проводяться два чемпіонати – ЄвроБаскет у 5×5 і світова першість 3×3. Але це данність. І ми докладемо максимум зусиль, аби успішно виступити. Хоча зробити це буде нелегко. У нас досить сильна підгрупа. Починаємо матчем з Австралією. У неї чемпіонат у розпалі. Гравці з цієї збірної виступали і у складі WNBA. Ми проводили скаутінг – та сама Хантер, перший номер, одна з найсильніших гравців на Зеленому континенті. Австралія вже і на сайті ФІБА озвучила, що вона їде за перемогою. Я вважаю австралійок, як і росіянок та француженок, фаворитами цього чемпіонату. Другим нашим суперником є збірна Голандії. У світовому рейтингу вона зараз третя. Ця команда стала набагато сильнішою порівняно з попереднім чемпіонатом світу. Бо тоді у них грала молодіжна збірна, а зараз до Нанту їдуть основні гравці. Також у нас у підгрупі Китай і Японія. Якщо характеризувати Китай, вони виступали на попередньому, домашньому, чемпіонаті світу і про їхню силу свідчить хоча б той факт, що вони перемогли збірну США. Це чотири дівчинки, кожна зростом 190 см (посміхається – ред.). Дуже китайці працюють у якому плані? Вони залучили увесь передовий досвід, ми знаємо, як Китай проводить підготовку. Сильна збірна, але ми тренерським штабом вже вирішили, чим ми будемо протидіяти китаянкам. Четверта команда – це Японія. Ці дівчата досвідчені, найстаршій 38 років, наймолодшій 32 роки. У них за плечима є досвід виступу на Олімпіаді. Про їхню силу у баскетболі 5×5 може свідчити те, що вони дісталися в Олімпійському турнірі чвертьфіналу і лише на тій стадії програли Канаді. Команда не високоросла, найвища дівчина має 178 зросту. Намагатимемося у грі з ними свою тактичну схему застосувати. Ми більш молодша і більш вища команда, ніж Японія, тому свої сильні сторони будемо використовувати. Готуємося ми серйозно, проводимо скаутінг, вивчаємо суперниць, виробляємо на кожну гру певну тактику, приймаємо рішення колегіально, враховуємо думку усіх тренерів, приходимо до чогось спільного і, як кажуть, намагатимемося досягнути того результату, якого перед нами ставить керівництво ФБУ. А результат у нас максимальний. Жіноча збірна України з баскетболу 3×3 демонструє найвищі результати серед усіх збірних в Україні. Коли я три роки тому прийняв команду з франківчанином Дмитром Неволіним, ця команда була останньою за рейтингом у Європі. За три роки ми зробили неймовірний прорив – чого тільки вартує срібло чемпіонату світу. Планку підняли дуже високо, тепер треба її тримати. Усі ми прекрасно розуміємо, що зробити це буде непросто.
– П’єдестал пошани у ваших цілях є?
– Знаєте, я ніколи не забігаю наперед. І коли в Баку летіли (на Європейські Ігри – ред.), і коли у Китай (на чемпіонат світу – ред.). Зараз найперше завдання – досягти успіху у першому матчі зі збірною Австралії. Подальші плани будуватимемо, коли будемо у Нанті. Бо баскетбол 3×3 дуже непередбачувана гра. На останньому турнірі у Чехії збірна Шрі-Ланки обіграла французів 15:9. Хто цього очікував? Тобто у баскетболі будь-яка команда може обіграти будь-яку. Усе залежить від налаштованості – навіть майстерність відходить на другий план, якщо команда налаштується як слід. Але якщо на попередніх чемпіонатах нас недооцінювали, то тепер нас сприймають, як фаворитів.
– Але цього разу вам не доведеться проходити акліматизацію, не треба пристосовуватися до іншого часового поясу.
– Так, це плюс. Зараз, дякуючи ФБУ, ми зможемо полетіти на турнір до Вуарона, на якому зможемо змоделювати наші виступи. Бо він триватиме три дні, сильні суперники, і ми зрозуміємо, що треба допрацювати протягом останніх чотирьох днів, які залишаться до початку чемпіонату світу.
Андрій МЕНІВ

 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники