КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Учнівське літо буде цікавим

litoОсвітяни подбають про змістовне дозвілля школярів під час канікул
У літні місяці в Івано-Франківську працюватимуть 21 пришкільний табір, 14 клубів Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання, а також позаміський оздоровчо-відпочинковий центр «Лімниця» у с. Вістова Калуського району.

Про це повідомила начальник міського управління освіти і науки Наталія Микула. За її словами, так званими організованими формами відпочинку у пришкільних таборах, які діятимуть з другого по 16 червня, буде охоплено 3256 учнів 1-10-х класів. З них 1551 – школярі пільгових категорій. На оплату їхнього харчування в пришкільних таборах з міського бюджету планують витратити 124 тисячі гривень.

Як зазначила керівник управління освіти, мінімальну вартість обіду в пришкільних таборах затверджено в сумі восьми гривень за один день. Якщо рішенням ради школи вартість харчування встановлюється вищою, то вона ж і має вирішувати питання про доплату за харчування дітей пільгових категорій понад норму.
«При вирішенні  питання  щодо  першочерговості пільгового оздоровлення та відпочинку  дітей, які  потребують особливої  соціальної  уваги та підтримки,  в стаціонарних закладах оздоровлення та відпочинку буде враховуватися   соціальний статус дитини і матеріальне становище сім’ї, у якій вона виховується, – каже Н.Микула. – Керівників шкіл зобов’язано взяти під особистий контроль формування списків учнів, які впродовж літа 2015 року будуть знаходитися в місті, звернувши особливу увагу на дітей з девіантною, що не відповідає суспільним нормам, поведінкою, соціально незахищених дітей та дітей, обоє батьків яких знаходяться за кордоном. Керівникам позашкільних закладів освіти доручено забезпечити роботу  гуртків, студій, об’єднань, спортивних секцій в літній період за окремим розкладом роботи та взяти під особистий контроль організацію оздоровлення і відпочинку учнів».
Також цього літа проводитиметься ініційований Міністерством освіти і науки України волонтерський проект «Літні мовні табори». Він має на меті підвищити інтерес дітей до вивчення іноземних мов. У нашому місті, за словами Н.Микули, на базі спеціалізованих шкіл працюватимуть чотири такі табори. Зокрема, англійську мову в СШ №1 зможуть вивчати учні 10-х класів, у школі №11 – учні 2-5-х класів, а молодші школярі – в приватній Католицькій школі. В СШ №5 працюватиме табір з вивчення німецької мови для учнів 10-х класів.
З п’ятого червня  розпочинає свою роботу позаміський оздоровчо-відпочинковий центр «Лімниця», який працюватиме до 26 серпня. За цей час тут проведуть чотири табірні зміни. Три з них триватимуть 21 день, а остання, четверта, – 14 днів. За словами Н.Миули, вартість одноденної путівки становитиме 142 гривні, а на 21 день – 2982 грн. Загалом цього сезону у «Лімниці» планують оздоровити сім сотень дітей.
Також заплановані виїзні спортивні табори та закордонні поїздки школярів до міст-партнерів. Зокрема, уже є перше офіційне запрошення з міста Кошалін.
Подбають освітяни і про змістовне дозвілля тих дітей, які з різних причин на літні канікули залишаться у місті. Цим опікуватиметься міський Центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання. За словами його директора Лесі Зваричук, Центр і його підрозділи влітку працюватимуть за окремим графіком у «напруженому режимі». Загалом впродовж літніх канікул для дітей заплановано провести 26 різноманітних цікавих навчальних, розважальних, спортивних та екскурсійно-туристичних заходів.
«Буде цікаво і весело, адже у нас працюють талановиті педагоги», – каже Л.Зваричук. Серед низки заходів вона акцентувала увагу на найважливіших. Зокрема, 15 червня у приміщенні дитячо-юнацького центру, що на вул. Сахарова, 27а, розпочне свою роботу літня школа народних ремесел. Планується, що у ній візьмуть участь 30 дітей. У липні все, що вони зроблять, можна буде оглянути на спеціальній виставці. 20 червня у парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка відбудеться міський конкурс «Принцеса клубів» та «Юний джентльмен-2015», а 28 червня – традиційний велопробіг, приурочений  Дню Конституції. Шостого липня відбудеться «Свято Івана Купала», а 24 серпня на Вічевому майдані пройде свято «Ми надія твоя, Україно».
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники