КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Україна стала рідною

для шведських волонтерів  Пекки і «Сергія»

IMG_20170907_122623Понад 20 разів за 14 років відвідали Україну Пекка Кауконен і Клас-Йоран Екхаль («Сергій») з Союзу цивільної оборони Швеції. Завдяки проекту, який виконувала ця громадська організація спільно з українським Червоним Хрестом, проводилися тренінги з питань безпеки дітей, літніх людей, надання першої допомоги, діяльності загонів швидкого реагування. Підготовлені українські інструктори тепер навчають співвітчизників. А для волонтерів зі Швеції українці стали братами.

Навчання від шведів
Приїхавши на останній навчальний семінар в Україну, керівник проекту Пекка Кауконен привіз зі Швеції газету. На півшпальти – фото його колеги з Союзу цивільної оборони Швеції, члена загону швидкого реагування. Пекка розповів його історію.

– Під час перебування у відпустці у Фінляндії, у місті Турку, він став очевидцем терористичного акту. Виконуючи свій обов’язок з надання першої допомоги пораненій жінці, сам постраждав від нападу терориста.  Отримав чотири ножові поранення – в горло, спину та грудну клітину. Але він вижив, перевезли його у Швецію, зараз проходить реабілітацію і знаходиться на візку, – розповів про колегу Пекка Кауконен. І додав.
– Він не вважає себе героєм. Він робив те, що мав тоді робити, чому його навчили.
Саме про досвід діяльності загонів швидкого реагування у Швеції йшлося під час семінару-тренінгу в Яремчі. В ньому взяли участь не лише червонохрестівці з дев’яти областей, а й представники органів влади, поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, науковці, психологи, студенти.
Навчання проходило за шведською методикою, моделюючи різні види рятувальних операцій – аварія на залізниці, терористичний напад, вибух гранати в громадському місці.
– Це великий плюс, що ми мали реалістичність: використовували манекени, фарби, звукові ефекти, петарди, темну кімнату, можна ще додати ліхтарики на лобі, світло мобілки – це дійсно корисно, – зазначив викладач Івано-Франківського національного медичного університету Роберт Фабрика. – Водночас бачили мінуси, точніше недопрацювання. Приміром, я як викладач, можливо, не довчив студентів транспортній іммобілізації. Та всі ми прийшли сюди, щоб ще вчитися і довчитися.
– Позитивне максимальне наближення до реальних умов, – додає інструктор Яремчанського управління ДСНС Роман Ясінський. – Адже крик, плач, паніка, неадекватна поведінка людей надзвичайно впливають на роботу рятувальників в екстремальних умовах. Кожна така подія є стресовою, а моделювання такої ситуації виробляє витривалість фахівців, адекватну і швидку реакцію. Водночас це була командна робота і взаємодія служб.
Кілька основних положень з почутого на тренінгу: спершу подбати про безпеку тих, хто проводить рятувальну операцію, а тоді приступати до неї; найтихіша людина – найскладніша, а не та, що у шоковому стані кричить, метушиться, панікує; найгірший варіант – нічого не робити; не боятись помилок – на них вчаться.
«Україна вже рідна країна»
З 2004 року керівник проекту Пекка Кауконен в Україну приїжджав 28 разів. Колишній військовий, він близько 30 років є волонтером Червоного Хреста і Союзу цивільної оборони Швеції. Батько чотирьох дітей і дідусь п’яти онуків. Любить займатися настільним тенісом, багато ходити. Пекка каже, що Україна для нього вже рідна країна.
– У мене вже брати українські, так само українські сини. Тепер дуже багато дітей у мене виходить, – жартує Пекка Кауконен.
23 рази приїжджав в Україну Клас-Йоран Екхель. Через складні ім’я-прізвище отримав українське – Сергій. Теж колишній військовий, в проекті виконує, як сам каже, функції бюрократа, чиновника. Захоплення: прогулянки з собакою, походи в гори, марафонський біг. Дідусь шести онуків. Великим плюсом проекту «Сергій» вважає міжлюдське спілкування.
– То хороша форма, коли одна організація напряму діє з партнерською організацією. Тоді у тебе є відчуття людей, настрою, аудиторії – це дуже добре. Якщо б ми йшли через якусь іншу структуру зверху, то, мені здається, воно було б важче і менш ефективно.
У зв’язку з виходом Пекки Кауконена на пенсію (йому виповнилося 65) 14-річний проект завершується. Хоча Пекка обіцяє приїжджати в Україну приватно.
– Це означає, що в мене немає мандату від Союзу цивільної оборони на виконання роботи. Але, звичайно, взаємодія на приватному рівні відбуватиметься.
За свою волонтерську діяльність Пекка Кауконен і  Клас-Йоран Екхаль нагороджені «Почесною відзнакою» Українського Червоного Хреста – найвищою нагородою цієї гуманітарної організації. Для них Україна стала рідною країною. Через них ми стали ближчими їхнім рідним, колегам, друзям у Швеції. А для нас важливий досвід шведських колег.
Галина ДОБОШ

Коментар

Валерій СТАРЧЕНКО, голова Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста
– За десять років ми спромоглися навчити 240 інструкторів з усієї України. Це добре, що ми, по-перше, змогли налагодити стосунки з нашими іноземними колегами.           А по-друге, дати нові знання. Наша мета – долучити чим більше людей до надання першої домедичної допомоги населенню України. Можливо, змінюватиметься форма проекту.  Але, мені здається, керівництво Союзу цивільної оборони Швеції зацікавлене у співпраці з Україною. Сподіватимемося, що програма продовжуватиметься.

До теми

Дещо з досвіду Швеції
На 10 млн. населення є 20 тисяч поліцейських. Приміром, на окрузі, де живе майже 300 тисяч людей, – 400 поліцейських. При рятувальних заходах поєднуються і координуються зусилля поліції, рятувальників, пожежників, медичної служби. Але всі підпорядковуються керівнику групи – як правило, це поліцейський. Законодавчо виписані обов’язки поліції, рятувальників.
Держава бере на себе порятунок при надзвичайних ситуаціях на воді і у повітрі. А от за рятування в горах відповідає поліція, до цього також долучаються добровільні гірські рятувальники, які за цю роботу з пошуку зниклих чи надання допомоги потерпілим отримують винагороду. Є свої методики пошуку зниклих людей. Бо одна справа, коли це діти – є навіть метод використання машини з морозивом, інша справа, коли це старші люди з розладами психіки чи депресивні – тоді залучаються бігуни, собаки, практикується прочісування території. А от для знімання котів з дерева чи даху рятувальників не використовують. Як кажуть шведи: якщо кіт кудись заліз – то сам і злізе.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники