КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Український ідеологічний простір творять в Івано-Франківську

«Консолідація українського народу в умовах російської агресії та загроз контрреволюції в Україні» –  тема круглого столу, що відбувся з ініціативи громадської організації «Народна Рада Прикарпаття».
Активісти поставили мету – визначити шляхи подолання зовнішніх і внутрішніх загроз українській незалежності з урахуванням переваг координації та спільних дій інституцій громадського суспільства.

Дискусія розпочалася тезою про те, що нація, яка не має власної ідеї та ідеології для її реалізаці, буде жити за чужими цінностями. Тому не випадково питання української національної ідеї в той день було в центрі уваги. В матеріалах, надісланих і розданих учасникам круглого столу заздалегідь, про українську ідею та ідеологію зазначено: «Українська національна ідея – найкраща об’єднавча ідея, осердям якої є християнські цінності, опрацьовані Церквою (маємо на увазі традиційні церкви). Розмаїття релігій, культур, мов вважається національним багатством країни. Людиноненависницькі ідеї та ксенофобія забороняються. Українська державна національна ідеологія – система цінностей, яка об’єднує суспільство для спільних дій на шляху державотворення. Кадрова політика – найважливіша складова ідеології, а люстрація – лише складова кадрової політики. Особливістю цієї актуальної проблематики є необхідність науку про людину завжди використовувати на першому місці в ідеологічних напрацюваннях, включаючи науково обґрунтовані критерії оцінки діяльності людини».

Під час дискусії висловлювалися різні думки, часом діаметрально протилежні. Серед деяких науковців превалювали тези, що Україну не можна розглядати як християнську державу, а слово Церква в пропонованих означеннях національної ідеї та ідеології вилучити і замінити на слово Євангелія. З такими підходами в категоричній формі висловив незгоду співдоповідач Мирослав Давидів, голова ГО «Український шлях».
Цікавим був виступ Любомира Волосянка, який поділився власним досвідом і проблемами, пов’язаними з актуальним питанням сьогодення – формування територіальних громад. Це ціла низка проблем, починаючи від ефективного управління матеріальними ресурсами і до подолання корупції та національної безпеки.
Не бракувало конструктивної критики та пропозицій. Наприклад,  о.Василь Бурак (УПЦ КП) підтримав ідею створення групи науковців та громадських активістів для детального опрацювання порушених проблем і запропонував узагальнення подати громадськості окремою книгою. Уляна Шведюк (Івано-Франківський відділ Союзу Українок) вважає корисним у справі виховання молоді в дусі патріотизму вивчати і впроваджувати досвід інших країн, зокрема Польщі.
Організатори заходу чи не вперше в Україні приступили до творення українського ідеологічного простору, логічним завершенням якого мають бути відповідні зміни в Конституції і законодавстві України. Такі зміни повинні відбуватися відповідно до суспільної згоди щодо найважливіших питань державотворення. Усвідомлюючи значущість поставленої проблеми, громадська організація «Народна Рада Прикарпаття» запрошує всіх небайдужих до співпраці.

Позиція деяких членів Народної Ради
Мирослав Римаренко вважає, що старій системі управління країною та агресивній ідеї ,,русского міра” необхідно протиставити нову систему поглядів про світ, у якому живемо, спосіб мислення, вибір орієнтирів і вартостей, які об’єднають більшість українців у боротьбі за життя гідне людини. Ми зазвичай називаємо це одним словом – ідеологія.  Волонтер також зазначає: «Зміна життя на краще розпочинається від позитивних перемін в душах кожного із нас, яка проявляється через конкретні справи, бажання і вміння налагоджувати гармонійні стосунки з іншими людьми і оточуючим середовищем. Така наука про людину повинна завжди бути на першому плані у всіх державницьких,  ідеологічних напрацюваннях та партійних ідеологіях».
Володимир Веркалець підтримує думку про важливість єднання нації навколо української національної ідеї та майбутньої української державної національної ідеології, осердям яких повинні стати християнські цінності, опрацьовані Церквою. Водночас він наголошує на тому, що народ повинен завжди оберігати розмаїття релігій, культур, мов як національне багатство України.
Богдан Павликівський переконаний у тому, що майбутня система об’єднавчих цінностей повинна відображатись в законодавстві України як результат суспільної згоди щодо значущих питань суспільних відносин. Така згода повинна викристалізуватись в дискусіях широких кіл громадськості на регіональних і всеукраїнському рівнях. Лише в такому випадку вдосконалене законодавство дасть добрі плоди.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники