КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Усе вдасться!

Senkiv MМихайло СЕНЬКІВ, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція  ВО «Свобода»

Чотири екзит-поли впевнено проводили ВО «Свобода» до парламенту до моменту, поки ЦВК не припинило цю переможну ходу своїми строгими «4,7%». І з цим можна було би погодитися, якби такий відсоток з’явився вже наступного дня за результатами попереднього підрахунку всіх протоколів. Наголошу – наступного дня! Але ж досі діє стара традиція оголошувати попередні результати волевиявлення не у понеділок, а із запізненням на кілька днів. Як можна рахувати три доби голоси, скажімо, на 87-му окрузі (м. Надвірна)? Це ж не Китай із його перенаселенням і величезними просторами, де є кого рахувати і довго доставляти документи з дільничної в окружну комісію. Хоча, думаю, в Піднебесній все організовано технологічніше, тому наведений приклад не буде вдалий. А що конкретно дає затягування перерахунку голосів?

Скажімо, той самий 87-ий округ показував кращі результати для націоналістів порівняно із обласним центром. Об’єктивно у тій місцевості у людей підтримка програмних ідей ВО «Свобода» вища. Проте в Івано-Франківську здійснювати контроль за підрахунком голосів легше. Оперативно зібрані протоколи із мокрими печатками з усіх дільниць, жорсткий контроль на рівні ОВК не залишають для «підрахувальників» поля для маневру. Тому свій результат «свободівці» більш ефективно змогли відстояти в столиці Прикарпаття. Але от у райцентрах – «знак питання». Тож, як наслідок, Надвірна замість перевищити івано-франківські 10,8%, показала більш як на відсоток нижчий результат для «Свободи». І так, як можна зрозуміти, по всій Україні. ОВК відправляють документи ДВК на уточнення, ДВК «уточнюють», усі разом – не поспішають надсилати в ЦВК дані, міцно тримаючи планку 4,7%. Спритність рук і жодного обману.
Кому це може бути вигідно? Тут і до ворожки не ходи. Путлєр перший зацікавлений в тому, щоб послабити вплив правих на Україні як агресивного політичного суперника. Чи були серед неофіційних мінських домовленостей обіцянка Порошенка «посприяти» невходженню жодної правої сили до парламенту – невідомо. Сумніваюся, що про це хто-небудь колись дізнається. Але і Європа не фанатіла від «Свободи». Достатньо згадати недавні події зимового Майдану. «Ештони катчери» та інші симпатики з великого світу, приїжджаючи до Києва на підтримку протестуючих, воліли позувати на камери в обіймах опозиційних Яценюка та Кличка, тримаючись від такого ж опозиційного Тягнибока осторонь. Специфічне обличчя «Свободи» відлякувало від неї європейську політ-коректну трясовину. Чи були якісь домовленості Порошенка з Меркель щодо радикально-правих поза Верховною Радою, також загадка. Зрештою, в нашій історії є також внутрішні вигодонабувачі. Бо для переможців виборів 15 «свободівських» місць, у разі неподолання прохідного бар’єру, пропорційно саморозприділяться. Хто б відмовився від такої цукерки?
Одним словом, такі дані ЦВК вигідні всім, крім тих шести відсотків українців, які реально підтримали Олега Тягнибока та його партію. Але хто то рахує. От на сході в Іловайському котлі загинуло стільки українців, що й досі офіційні цифри не можуть назвати. А тут мова не про життя, а всього лише про голоси. Та й ті не з Донбасу.
Які підсумки виборів? Насамперед такі, що жодної трагедії, за винятком примітивного обману людей, не сталося. До Верховної Ради пройшло достатньо сил, які декларують чіткі проукраїнські месиджі. У разі виконання щодо України, її внутрішньої та зовнішньої політики хоча б половини обіцяного за наступну п’ятирічку ми всі повинні побачити іншу державу. Тим більше, що Президент у нас також налаштований на проукраїнську позицію і під цією риторикою провів до парламенту достатньо хлопчиків-«помагаїв». А ВО «Свобода» просто вимушена перебудувати свою роботу, щоб продовжити діяльність та політичну боротьбу в нових реаліях. Вірю, що у нас усіх усе вдасться!

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники