КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Ужинок писаного слова

karpuk38Топ-5 видань прикарпатських письменників, презентованих на Форумі видавців у Львові
ТО ВГОРУ, ТО ВНИЗ
Щороку вересень приходить до древнього Львова із багатим та щедрим духовним урожаєм. Сюди з усіх куточків з’їжджаються письменники, видавці, любителі слова. Форум видавців згуртовує навколо себе поціновувачів різних жанрів, стилів. Кожен для себе знаходить щось своє, особливе, написане саме для нього. Вже після спілкування із літераторами та видавцями можна сміливо поринути у своє читання, а ми пропонуємо нашим читачам п’ятірку краян, котрі презентували свої видання під час книжкового свята.

Не все те, що сьогодні знаходиться на книжкових полицях, можна без перебору читати. Комусь до вподоби історичні чи фантастичні книги, когось більше приваблює історія. Але, як свідчить голосування на сайті Форуму видавців у Львові, більшість читачів захоплюються так званою масовою літературою. Популярністю користуються житейські сльозливі історії, котрі адаптовані до сучасних реалій. І якщо б бралися до уваги оцінки читачів, то серед кращих книжок Форуму можна і не побачити маститих імен.
Літературний десант прикарпатських митців у Львові згуртував цілу плеяду імен. А це Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Таня Малярчук, Степан Процюк. Ольга Деркачова, Володимир Єшкілєв, Василь Карп’юк, Галина Петросаняк. Усі ці люди відбулися у літературі та продовжують активно творити і дивувати читачів новими творами.

«Лексикон інтимних міст» Юрія Андруховича
Дискусії, презентації та виставки, пов’язані із творчістю Юрія Андруховича, відбувалися за безпосередньої його участі. Як мінімум 9 заходів у рамках книжкового форуму подарували прихильникам його таланту можливість поспілкуватися із своїм літературним кумиром.
Автограф-сесія та презентація оновленого «Лексикону інтимних міст» зібрала низку шанувальників творчості Андруховича. Не оминули увагою господарі книжкового дійства і переклад нашого земляка шекспірівського «Гамлета», організувавши виставку ілюстрацій до книжки у виконанні Владислава Єрка.

«Забуття» Тані Малярчук
Наша землячка Таня Малярчук, котра зараз проживає в Австрії, презентувала на Форумі видавців книжку «Забуття». Ще за тиждень до початку дійства її роман зараховували до п’ятірки найцікавіших новинок.
Роман «Забуття» – про дівчину, яка шукає відповіді на питання про себе саму в історичному минулому, перебирає газетні підшивки і натикається на давно забуті скелети у шафі в національному масштабі. Життя В'ячеслава Липинського – лише один із тисяч напівзагублених сюжетів, вартих романів і науково-популярних бестселерів. Зараз Таня вирушила у турне містами України, а в рідному Івано-Франківську презентуватиме роман 7 жовтня.

«Місто термітів» Володимира Єшкілєва
Франківські письменники настільки популярні, що їх важко розставляти на якісь окремі щаблі рейтингів. Кожен посідає свою нішу і у кожного своє коло шанувальників. Не менш популярним є і Володимир Єшкілєв. Він презентував  «Місто термітів» разом із харківським видавництвом «Фабула». Круглі столи, дискусії, презентації та автограф-сесія – це те середовище спілкування із читачами, в котрому Єшкілєв – наче риба у воді. Сам автор називає свій збірник «краєзнавчими апокрифами».
«Більшість новел цієї книги — спроба розрізнити традиції вільних мулярів у мерехтінні місцевих легенд і водночас сакральна географія і метафізичне краєзнавство Галичини в контексті недавньої історії та міфології. Пригодницька фабула сивої давнини органічно поєднується в них із кримінальними сюжетами сучасності», – так характеризує роботу свого франківського колеги письменник із Харкова Ігор Бондар-Терещенко.
«Назови мене своєю» Оксани Кузів
Читача не обманути. Офіційний сайт Форуму видавців у Львові опублікував рейтинг 60-ти книжок, за котрі проголосували відвідувачі сайту. З-поміж усього загалу друкованого слова книгомани розставляли власні пріоритети. Так сталося, що на п’ятій позиції опинилася нова книжка прози молодої франківської письменниці Оксани Кузів «Назови мене своєю». Книжка набрала 1383 голоси відвідувачів сайту Форуму і стала, напевно, відкриттям.
Не таємниця, що не останню роль для кінцевого книжкового продукту і відіграє робота видавця. Книга побачила світ у львівському видавництві «Апріорі». До речі, книжкова полиця цього видавництва на Форумі нараховувала аж 25 новинок. У літературі Оксана Кузів дебютувала 2014-го з прозовою книжкою «Адамцьо», яка стала «Книжкою року у молоді Прикарпаття». 2015-го року світ побачила збірка поезій «У закапелках душі».
Презентували видання у Львові напередодні Форуму – 9 вересня.
«Знаки часу» Любомира Стринаглюка
Окрему нішу на Форумі видавців зайняв і молодий письменник та видавець із Прикарпаття Василь Карп’юк. Поетична збірка «Карпати на трьох» отримала спеціальну відзнаку Форуму видавців. Крім того, видавництво «Брустури» разом із автором Любомиром Стринаглюком презентувало «Знаки часу. Розпізнавання».
Книжка вийшла у 2015 році й уже витримала п’ять перевидань. Успіх зумовлений темою, яка торкається кожного – що означають символи, які нас оточують? А найбільше – чого варто стерегтися? Як уникнути небезпеки?
Небезпечні символи для нашої віри. Вже на обкладинці автор застерігає читача про вплив тих чи інших символів, котрим у житті ми надаємо надто багато уваги і значення, вважаючи, що це допомагає і оберігає.

Прохасько, Процюк   і Деркачова
Тарас Прохасько цього разу на Форумі відігравав здебільшого роль героя. Відбулася презентація фільму «Подорож до Тараса Прохаська».
«Фільм – це мандрівка з Тарасом до хати, в якій минуло його дитинство, де усвідомив своє призначення. Подорож роздумами письменника про літературу, творчість, любов, віру. Мандрівка у неймовірний світ неймовірної людини, тексти і життя котрої є єдиним дивовижно цікавим полотном», – розповідає молода режисерка Анна Фесун. Також відвідувачі Форуму поспілкувалися у формі публічного інтерв’ю із Тарасом як героєм книжки «theUKRAINIANS ІІ: історії успіху».
Трохи скромніше трималися на Форумі й інші літератори краю. Степан Процюк презентував перевиданий роман «Інфекція». Молода письменниця і також викладач університету Ольга Деркачова не вирізнялася чимось надто екстравагантним та особливо пікантним. Вона презентувала оновлену «Крамницю щастя» у твердій палітурці, а також взяла участь як один із авторів збірки оповідань «5 зірок».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники