КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Вакцинація: «за» і «проти»

VakcynaВарто чи не варто робити щеплення? Це питання турбує багатьох батьків. Медична статистика свідчить, що вже досить тривалий час багато українців не вакцинували своїх дітей від основних інфекційних захворювань або робили це частково. Та ще й високий відсоток молодих батьків самі не були вакциновані. Причин багато – від суто теоретичних сумнівів щодо якості вакцини до абсурдних «просто не хочу» чи елементарної відсутності вакцин у медичних закладах.

Картина щодо вакцинації сьогодні виглядає досить сумною. Рейтингові показники України по кількості щеплень є одними з найнижчих у світі, і ми далеко відстаємо навіть від країн Африки. 2016 рік Україна завершила, за офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, із показником вакцинації у 14,9%, тоді як він має становити 95%. Саме такий рівень вакцинації на практиці може убезпечити від спалахів інфекційних хворіб та попередити епідемії.

Зараз на Прикарпатті медичні заклади забезпечені вакцинами від туберкульозу,  дифтерії та правцю, вірусного гепатиту Б, а також комбінованою вакциною проти кору, паротиту та краснухи.
З наслідками кількарічної перерви у вакцинації в Україні зіткнулись вже у 2000-х роках. Яскравим прикладом є таке інфекційне захворювання як кір. За останні 15 років ріст цього захворювання в Україні спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. Тоді захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей.
А цьогоріч в Україні зафіксували новий спалах цієї небезпечної інфекції. Кількість хворих на кір зросла в 73 рази. І найбільше випадків зараження зафіксовано саме на Івано-Франківщині – це 406 хворих, серед яких майже половина — діти. Зокрема, 15 – до одного року. Загалом від кору потерпає 15 регіонів. Щодо Прикарпаття, то на сьогодні тут від кору не зареєстровано жодного смертельного випадку. Хоча багато пацієнтів отримали значні ускладнення, такі як пневмонія. 16 хворих вже побували в реанімації.
Фахівці з імунології стверджують, що саме відмова від вакцинації спричиняє спалахи захворюваності. Одним з прикладів, який наводить лікар-імунолог обласної дитячої лікарні Галина Бенько, є та сама епідемія кору. Про неї лікарі говорили ще в травні цього року, як про явище, що набирає обертів. Досить істотних масштабів вона досягла в червні, коли Івано-Франківськ посів перше місце в Україні за кількістю захворілих на кір.
Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку. Ця хвороба дає не тільки ускладнення, але й може спричинити летальні випадки.
Живим і аж надто близьким до Івано-Франківщини прикладом є Румунія, де захворіло загалом 3400 людей у цьому епідемічному сезоні, з них 17 людей померли. Сьогодні медики роблять акцент саме на цьому і вкотре попереджають батьків, що дитячі інфекційні захворювання можуть мати смертельні наслідки. Це є головною причиною, чому лікарі наполягають на вакцинації. Адже зараз досить багато випадків, коли діти заражаються від батьків і навпаки.
Але ставлення до вакцинації дітей протягом останніх кількох років істотно змінилось. «Ті, що за, і ті, що проти, були, є і будуть завжди», – каже Галина Бенько. Сьогодні вже набагато більше людей схиляється до думки,  що щеплення від основних інфекційних хвороб робити таки варто.
Лікарі не заперечують, що застосування вакцини може давати підвищення температури, одразу після щеплення може боліти місце уколу. Такі дискомфорти є нормальною реакцією і проходять протягом 2-3 днів. А батьки часто занадто серйозно сприймають це та спішать скаржитись на якість і безпечність вакцини. Багато побоювань викликають, зокрема, індійські препарати. Проте зараз в Україні використовують вакцини з Бельгії та Франції. Імунологи запевняють, що всі вакцини, які завозяться в Україну, мають міжнародний сертифікат якості та безпечні для дітей.
Вакцинація як така дає більше переваг, наголошують фахівці. Вакцинована дитина захворіти може, адже 100% гарантії жоден фахівець не дає. Проте щеплення запобігають смертельним випадкам, полегшують перебіг захворювання та запобігають ускладненням, які можуть спричинити інфекційні хвороби, зазначає імунолог.
Ще один чинник, який підвищує кількість батьків, які відмовляються від щеплень, – алергія у дитини. Це міф, кажуть лікарі, та ще й дуже небезпечний. Діти з алергією також мають проходити вакцинацію. Проте щеплення необхідно робити в період ремісії, коли немає загострення. Медичних протипоказань тут немає жодних.
Важливо, наголошують медики, щоб діти отримували дві дози вакцини проти кору, а також вакцини проти інших п’яти захворювань до того, як вони ідуть до школи.
Тож робити чи не робити щеплення – вибір батьків, але світова медична практика та досвід країн з високою якістю життя переконує, що вакцинація є найкращим шляхом.
Наталя ВИННИЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники