КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Вакцинація: «за» і «проти»

VakcynaВарто чи не варто робити щеплення? Це питання турбує багатьох батьків. Медична статистика свідчить, що вже досить тривалий час багато українців не вакцинували своїх дітей від основних інфекційних захворювань або робили це частково. Та ще й високий відсоток молодих батьків самі не були вакциновані. Причин багато – від суто теоретичних сумнівів щодо якості вакцини до абсурдних «просто не хочу» чи елементарної відсутності вакцин у медичних закладах.

Картина щодо вакцинації сьогодні виглядає досить сумною. Рейтингові показники України по кількості щеплень є одними з найнижчих у світі, і ми далеко відстаємо навіть від країн Африки. 2016 рік Україна завершила, за офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, із показником вакцинації у 14,9%, тоді як він має становити 95%. Саме такий рівень вакцинації на практиці може убезпечити від спалахів інфекційних хворіб та попередити епідемії.

Зараз на Прикарпатті медичні заклади забезпечені вакцинами від туберкульозу,  дифтерії та правцю, вірусного гепатиту Б, а також комбінованою вакциною проти кору, паротиту та краснухи.
З наслідками кількарічної перерви у вакцинації в Україні зіткнулись вже у 2000-х роках. Яскравим прикладом є таке інфекційне захворювання як кір. За останні 15 років ріст цього захворювання в Україні спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. Тоді захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей.
А цьогоріч в Україні зафіксували новий спалах цієї небезпечної інфекції. Кількість хворих на кір зросла в 73 рази. І найбільше випадків зараження зафіксовано саме на Івано-Франківщині – це 406 хворих, серед яких майже половина — діти. Зокрема, 15 – до одного року. Загалом від кору потерпає 15 регіонів. Щодо Прикарпаття, то на сьогодні тут від кору не зареєстровано жодного смертельного випадку. Хоча багато пацієнтів отримали значні ускладнення, такі як пневмонія. 16 хворих вже побували в реанімації.
Фахівці з імунології стверджують, що саме відмова від вакцинації спричиняє спалахи захворюваності. Одним з прикладів, який наводить лікар-імунолог обласної дитячої лікарні Галина Бенько, є та сама епідемія кору. Про неї лікарі говорили ще в травні цього року, як про явище, що набирає обертів. Досить істотних масштабів вона досягла в червні, коли Івано-Франківськ посів перше місце в Україні за кількістю захворілих на кір.
Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку. Ця хвороба дає не тільки ускладнення, але й може спричинити летальні випадки.
Живим і аж надто близьким до Івано-Франківщини прикладом є Румунія, де захворіло загалом 3400 людей у цьому епідемічному сезоні, з них 17 людей померли. Сьогодні медики роблять акцент саме на цьому і вкотре попереджають батьків, що дитячі інфекційні захворювання можуть мати смертельні наслідки. Це є головною причиною, чому лікарі наполягають на вакцинації. Адже зараз досить багато випадків, коли діти заражаються від батьків і навпаки.
Але ставлення до вакцинації дітей протягом останніх кількох років істотно змінилось. «Ті, що за, і ті, що проти, були, є і будуть завжди», – каже Галина Бенько. Сьогодні вже набагато більше людей схиляється до думки,  що щеплення від основних інфекційних хвороб робити таки варто.
Лікарі не заперечують, що застосування вакцини може давати підвищення температури, одразу після щеплення може боліти місце уколу. Такі дискомфорти є нормальною реакцією і проходять протягом 2-3 днів. А батьки часто занадто серйозно сприймають це та спішать скаржитись на якість і безпечність вакцини. Багато побоювань викликають, зокрема, індійські препарати. Проте зараз в Україні використовують вакцини з Бельгії та Франції. Імунологи запевняють, що всі вакцини, які завозяться в Україну, мають міжнародний сертифікат якості та безпечні для дітей.
Вакцинація як така дає більше переваг, наголошують фахівці. Вакцинована дитина захворіти може, адже 100% гарантії жоден фахівець не дає. Проте щеплення запобігають смертельним випадкам, полегшують перебіг захворювання та запобігають ускладненням, які можуть спричинити інфекційні хвороби, зазначає імунолог.
Ще один чинник, який підвищує кількість батьків, які відмовляються від щеплень, – алергія у дитини. Це міф, кажуть лікарі, та ще й дуже небезпечний. Діти з алергією також мають проходити вакцинацію. Проте щеплення необхідно робити в період ремісії, коли немає загострення. Медичних протипоказань тут немає жодних.
Важливо, наголошують медики, щоб діти отримували дві дози вакцини проти кору, а також вакцини проти інших п’яти захворювань до того, як вони ідуть до школи.
Тож робити чи не робити щеплення – вибір батьків, але світова медична практика та досвід країн з високою якістю життя переконує, що вакцинація є найкращим шляхом.
Наталя ВИННИЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники