КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Вартові освіти

ohorona-6Чи будуть у школах міста охоронці?
Зважаючи на ускладнену суспільно-політичну ситуацію в державі, деякі міста вже посилили заходи безпеки у навчальних закладах. Для цього запроваджуються посади охоронців, встановлюються спеціальні турнікети, відеоспостереження тощо. Втім, уся фінансова складова, як завжди, залежить від доброї на те волі батьківської громади.
Чи будуть охоронятися навчальні заклади нашого міста? Яка система найбільш оптимальна для Івано-Франківська?
Досвід у системі охорони навчальних закладів Івано-Франківськ вже має. Хоча й невеликий. Скажімо, на сьогодні вже працюють охоронці у п’ятьох школах міста, ще у п’ятьох закладах встановлено відеоспостереження за усім, що відбувається навколо навчального закладу та всередині. Крім того, одна школа має спеціальну «червону кнопку» охорони. У той же час ще три десятки навчальних закладів обходяться тим, що про безпеку школярів дбають техпрацівники або ж самі учні разом із учителями під час чергувань на перервах.

«У нас у школі все нормально, у коридорах тишина і порядок. Думаю, що охоронця не треба, бо з цими обов’язками цілком справляється техпрацівниця, котра й відповідає за подачу дзвінків. Вона завжди є у коридорі», – каже знайома вчителька однієї із міських шкіл.
Техпрацівниця із шваброю у руках добре знайома нам ще із радянського дитинства. Але у ті часи, як запевняють в міському управлінні освіти і науки, не було такої нагальної потреби охороняти навчальні заклади. Тепер така жіночка у шкільному коридорі навряд чи зможе зупинити зловмисника, котрий має на меті нашкодити. Очевидно, ментальність суспільства була не та. Зрештою, чиновники наголошують, що заходи безпеки слід посилювати після жахливих терактів у Сполучених Штатах. Ще одним вагомим стимулом бити на сполох стало погіршення ситуації на сході країни. Сьогодні в державі ніхто не може гарантувати безпеки. Саме тому навіть Міністерство освіти і науки України ще у вересні розіслало відповідного листа «щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів, студентів».
Таке явище дуже поширене в країнах Європи, там навіть у дитячих садочках встановлені камери спостереження.
«У нас, на жаль, ментальність трохи відрізняється. Тому-то ми готові лякатися присутності людей у військовій формі на території школи. У той час, коли, скажімо, у Канаді це явище загальнопоширене», – каже начальник управління освіти і науки Наталія Микула. Декілька років тому вона мала можливість на власному досвіді переконатися у ефективності роботи патрулів у навчальних закладах країни кленового листка.
Якщо у школі є охоронець, то він обов’язково повинен бути відповідно споряджений: гумовий кийок, рація, телефон, газовий балончик чи навіть додаткова кнопка виклику служби охорони. Але він не має жодного права застосовувати усі ці засоби проти школярів. В Івано-Франківську охоронців мають Природничо-математичний ліцей, а також 4, 10, 16 і 24 школи. Цілодобова охорона майна, контрольно-перепускний режим, безпека під час масових заходів. Такий невеликий перелік обов’язків вартового у школі оплачується із батьківської кишені.
Батьки маленьких школярів із школи №16 зізнаються, що їхній вартовий не випускає дітей на перерві до крамниці, а також зайвий раз не дозволяє родичам ходити коридорами під час уроків. Вони відзначають це як позитив. Батьки, котрі приходять забирати своїх чад із молодших класів, змушені чекати їх біля охоронця у холі, а до класу їм зась. Педагоги кажуть, що у тих навчальних закладах, де є охоронець, спрацьовує психологічний аспект. Як мінімум діти поводяться значно стриманіше.
Відеоспостереження також важливе для безпеки у навчальних закладах. Наразі технічно оснащеними школами міста є Українська гімназія №1, гімназія №2, СШ №5, СШ №11 та приватна школа «Перша ластівка». Це так звані серед батьківської громади «елітні» заклади.
Декілька років тому приватна структура виходила із пропозицією встановити у школах міста спеціальні пропускні термінали для учнів. Але ця ідея не отримала позитивного схвалення.
«До нас неодноразово звертався «ПриватБанк», їхні представники навіть приходили на семінар директорів. Нам візуально демонстрували, як це має відбуватися. Ми однозначно відповіли, що це має вирішувати тільки батьківська громада, – зауважує пані Микула. – Якщо немає такої системи у місті, значить немає на це згоди батьків». Начальник управління освіти наголошує, що таку систему можна побачити у деяких школах Миколаєва, де встановлені так звані установчі системи контролю доступу.  Вони схожі на турнікети в метро чи аеропорту. За допомогою спеціальних карток фіксується вхід і вихід учня.
В управлінні освіти наголошують, що безпека учнів у школах – це актуальна проблема, яка потребує належної уваги. У Канаді запровадили політику безпеки у школах на рівні міністерства. З початку цього навчального року охорону у школах запровадили у Львові, а тепер над питанням безпеки підростаючого покоління всерйоз задумалися ужгородці.
Найбільш оптимальним варіантом охорони навчальних закладів начальник управління освіти все-таки вважає присутність кваліфікованого охоронця. Він зможе миттєво відреагувати на будь-який інцидент, котрий потенційно, не дай, Боже, може статися на території школи. Наразі, як зауважує пані Микула, у наших школах не траплялося ніяких інцидентів. При цьому вона тричі стукає по столу (аби не зурочити). Систему оплати праці такого вартового мусить вирішувати кожен навчальний заклад індивідуально.
Нещодавно міське управління освіти отримало листа від управління Державної служби охорони із пропозицією надати людей для забезпечення порядку. Цілком можливо, що батьківська громада нашого міста перехопить ініціативу своїх однодумців зі Львова та Ужгорода і схоче, аби за їхніми чадами був пильний догляд, поки ті перебувають у школі. Одним словом, відповідальність за безпеку дітей у школі все одно лежить на батьках. Якщо ви хочете бути спокійними, то постарайтеся викласти додаткові кошти на охорону школи. Зовсім інша ситуація у дошкільних закладах освіти – діти перебувають у групах під постійним наглядом вихователів. Тому й у них немає такої гострої потреби в охороні.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники