КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Вертикаль Гончарука

kolag-50Формування нового Кабміну дало зелене світло кадровому трамбуванню влади на місцях. Прикарпаття  прийняло естафету. Офі-ційне представлення нових заступників голови ОДА очікується з дня на день. Паралельно робота з кадрами кипить в районах. Публічні громадські слухання – перший етап попередньо оголошеного облдержадміністрацією відкритого конкурсу серед кандидатів на голів місцевих РДА завершився вчора.
Фінальну риску під результатами кастингу ще не підведено, однак сам по собі факт його проведення – загальнодержавний прецедент. Адже, нагадаємо, за чинним законодавством, кандидатури на посади голів районних державних адміністрацій вносяться на погодження Президента і Кабінету Міністрів головою  обласної державної адміністрації. Погодження з громадою, тим більше вільний конкурс претендентів, не передбачено. Однак на визначенні достойників для вручення районних штурвалів на Прикарпатті саме таким чином наполіг особисто Олег Гончарук. 

Причини такої лояльності, крім бажання відібрати дійсно найефективніших керівників, вкриті густим політичним туманом. Втримавшись у кріслі після парламентських виборів («Народний фронт» намагався відтиснути область у БПП), Олегу Гончаруку доводиться формувати свою вертикаль, буквально пробігаючи між краплями дощу: і фахівців відповідних відібрати, і президента не скривдити, і соломки підстелити саме там, куди доведеться падати у разі жорсткої подачі опонентів.

Без п’яти хвилин заступники
Керувати областю сьогодні – означає намагатися догодити всім: Банковій, «своїм», «чужим». І ще трохи — населенню. Якщо для заспокоєння люстраційних поривів з боку останнього Олег Гончарук вирішив піти на ризик, оголосивши вільний конкурс на посади голів прикарпатських РДА (детальніше про це йтиметься далі), то вакансії своїх заступників на карту не поставив. Тут все, як і раніше, «по-квотному». Але не без «родзинки». Губернатор, призначений на посаду більше трьох місяців тому, досі працює фактично без команди. Хоча з кандидатами на заступників визначився ще задовго до відмашки з Києва. Їхні імена одразу пакетом просочилися в місцеву пресу ще місяць тому: першим заступником стане Сергій Басараб, економічний блок куруватиме Володимир Кушнір, гуманітарний – Ігор Пасічняк. Олег Гончарук навіть не намагався віднікуватися, повідомивши тільки те, що офіційне представлення відбудеться після формування уряду. Тобто, з дня на день. Поки ж кандидати «зависли» на погодженні у столиці, усіх трьох призначили радниками голови ОДА.
Сергій Басараб, який лаштується у крісло першого заступника, –  депутат Івано-Франківської міської ради, підприємець, колишній директор будівельної компанії «Франківськміськбуд», яку заснував разом із Русланом Гусаком – екс-заступником голови ОДА за каденції Михайла Вишиванюка. Разом з Олегом Гончаруком у міській раді Басараб був членом фракції «За зміни». Призначити Сергія Басараба своєю правою рукою побажав особисто Олег Гончарук, таким чином заповнивши цю вакансію своєю квотою.
З корпусу франківської міськради у свої заступники Гончарук висмикнув ще одного депутата – Володимира Кушніра. У головний орган представницької влади Івано-Франківська він влився мажоритарником від УРП «Собор», згодом став членом фракції «УДАР-Громадський форум». Але, на відміну від Басараба, основна причина його призначення – політична доцільність. На виборах до парламенту він очолював міський виборчий штаб та обласну організацію партії «Солідарність», пізніше перейменовану в Блок Петра Порошенка. Після виборів Кушніру пророкували навіть крісло губернатора.
Майбутнього очільника гуманітарного блоку ОДА Ігоря Пасічняка також приписують швидше до штиків з партійної обойми БПП, аніж до самого голови ОДА. Його головний лобіст – екс-представник Президента  Порошенка в парламенті Руслан Князевич (в чинному скликанні він голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя). На президентських виборах Ігор Пасічняк працював керівником інформаційного забезпечення у регіональному штабі Порошенка, на виборах до ВР – у штабі БПП.
Ще одного заступника, теж за власною квотою, Олег Гончарук все ж призначив офіційно напередодні затвердження Кабміну, хоча і без представлення. Ним став Руслан Панасюк, екс-заступник міського голови Івано-Франківська, ще раніше директор міського ЦНАПу. Він був затверджений на посаду керівника апарату облдержадміністрації у кінці вересня і відтоді фактично завідує кадровою політикою голови ОДА. Саме він займається добором кандидатів на посади керівників департаментів та їхніх заступників.

Млинець чи грудка?  
Паралельно з кадровими рішеннями у найближчих до губернаторського кабінетах відбувається формування нових апаратів у районах. Тут ажіотажу значно більше і у пресі, і в кулуарах, і серед громадськості. Спровокував його сам особисто голова ОДА, оголосивши перший в Україні вільний конкурс на посади керівників районів, «без ніяких квот і політичних домовленостей».
Згідно з механізмом, розробленим ОДА, у конкурсі могли взяти участь усі охочі, надіславши документи на розгляд облдержадміністрації. Після цього постати перед вимогливими очима громади району та експертної комісії на публічних слуханнях та пройти крізь горнило народного схвалення (шляхом рейтингового голосування, що мало відбутися безпосередньо після заслуховування претендентів). Губернатор, поспостерігавши за народною реакцією на кандидатів та розглянувши висновки експертних комісій, найдостойніших запросить на співбесіду. І таким чином сформує владну вертикаль у районах.
Процес пішов минулого тижня, і на ділі не все вийшло гладенько-рівненько. Експериментальні слухання кандидатів, які пройшли у всіх районах області, десь видалися «млинцем», а десь – неапетитною «грудкою».
Приміром, якщо в Богородчанах три кандидати в результаті слухань мирно знялися на користь четвертого, а за Городенківщину «боролися» всього двоє, то у Косові слухання мало не зірвали чоловіки у камуфляжах, які представилися бійцями 5-го територіального батальйону Прикарпаття. Слухання на Долинщині активісти назвали зрежисованим фарсом, а один із кандидатів на найближчій сесії облради навіть пообіцяв надати докази того, що «там усе домовлено».  На Калущині «Правий сектор» вимагав, щоб кандидати на посаду офіційно відмовилися від участі у конкурсі, закликав ліквідувати  адміністрації обласного і районного рівнів загалом…
Той факт, що майже на всіх громадських слуханнях, попри попереднє декларування процедури, в тому числі у ЗМІ, присутні не мали можливості проголосувати за того чи іншого кандидата, теж доволі симптоматичний. Голова однієї з експертних комісій Володимир Кушнір на слуханнях у Долині пояснив це журналістам так: напередодні експертна комісія вирішила, що рішення про голосування було помилковим. Адже, по-перше, присутні на слуханнях люди не відображають думки усієї громади, а, по-друге, це не надто коректно, зважаючи на присутніх у залі працівників бюджетної сфери та можливі родинні зв’язки (а оголошувати про це у ЗМІ було коректно?). Тим не менше, про таке рішення експертної комісії в РДА, очевидно, не знали, адже виготовили і картки для голосування, і провели усю необхідну процедуру. Пізніше Кушнір уточнив громаді: дійство, на якому вони присутні, взагалі не має статусу громадських слухань.
Дорікнути чиновникам з ОДА начебто і немає за що: чинним  законодавством погодження кандидатів із громадськістю узагалі  не передбачено. Але після такого повороту головним аргументом для голови ОДА при остаточному відборі кандидатів будуть тільки висновки експертних комісій. А їх, окрім уже згаданого Володимира Кушніра, очолюють – хто б ви думали – два інші «без п’яти хвилин заступники» Олега Гончарука: Ігор Пасічняк та Сергій Басараб. Погодьтеся, на тлі таких розкладів закиди про «липу» на оголошеному кандидатському відборі не виглядають такими вже неспростовними…
Ініціатива голови ОДА провести «слухання щодо призначень» – неоднозначна. Навіть, якби він був справжнім мудрагелем і найчеснішою людиною, йому все одно не проконтролювати кожного із сотень своїх підлеглих і не догодити кожному з півтора мільйона своїх земляків. Йдучи на ризикований крок із добором кадрів на периферії, Олег Гончарук намагається бодай частково розділити відповідальність з громадою. Але чи виправданий ризик в нинішніх умовах самому вигадувати законодавчий «велосипед», якщо, за попередньо оголошеними намірами Києва, реформа децентралізації мала б стартувати вже у січні 2015 року? Відповідь на це питання отримаємо не раніше остаточного формування губернаторської вертикалі у вигляді кадрового наказу Президента та подальшої роботи команди Олега Гончарука.

Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники