КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Вічний малюнок на шкірі

Лідер франківського Євромайдану Максим Кицюк

Лідер франківського Євромайдану Максим Кицюк

Візерунки, різні за змістом й почерком фрази, імена коханих, ангели-охоронці, міфічні дракони й котики, метелики, сердечка, патріотичні символи… немає кінця переліку видів татуювань. Деякі з них мають цікаву історію й зміст, а деякі є необдуманою увічненою дурницею.

Що мотивує набивати татуювання
З початку свого існування малюнки на тілі були своєрідним повідомленням. Вони позначали статус людини у суспільстві, сімейний стан, деякі ідентифікували злочинців, рабів або солдат. Люди вірили у їх захисну силу або просто наносили для краси.

Сьогодні найпоширенішим мотивом є мода.  Люди бажають виділитися, самоствердитися й здивувати друзів оригінальністю. Тату може бути й вибриком «складного» підлітка, що хоче насолити батькам. Вічні малюнки на тілі роблять й представники різних субкультур, клубів тощо – ті, що сповідують якусь ідею. Дехто наколками хоче замаскувати власну скутість, слабкість й невпевненість у собі. Позитивом є можливість маскувати татуюваннями недоліки шкіри.

Слова фахівця
Тату-майстер Віталій у цій сфері працює 14 років. Розповідає: «За день буває 3-6 клієнтів, а це помітно більше ніж 3 роки тому. Ціни від 100 гривень, залежить від складності (кольорів, візерунків) і розміру. Роблять навіть на 4 тисячі.  Протягом року зріс попит на татуювання з патріотичною тематикою – вишивки, калину, написи «Слава Україні», козаків. Буває, що відмовляю робити татуювання, наприклад, на обличчі чи руках. Одна справа, коли ти музикант, інша, якщо хочеш працювати у банку, – можуть не взяти. Дехто каже записати вже, бо завтра може передумати, тоді також відмовляю. Раджу не спішити з вибором і запитати себе, для чого це і чи взагалі треба».

Татуйовані люди
Лідер франківського Євромайдану Максим Кицюк сказав про своє татуювання: «Це зображення української художниці Марисі Рудської. Я запитав у неї дозволу на використання, чому вона була дуже здивована, але приємно погодилась та надала мені ескізи свого зображення. Після цього я зробив це тату. Воно символізує коктейль молотова, з якого, наче вогонь, ростуть жовто-гарячі та червоні квіти. Це такий собі прототип поєднання протесту з українською культурою».
Франківчанин Богдан Кібюк має 6 татуювань, 4 з  яких об’єднані в одну (сліпий хіба не помітить). Він розповідає: «Першу набив у 14 років під впливом «тусовки», інші – це японська філософія та елементи кельтської культури. Люди бачать малюнок, який нічого для них не означає. Насправді ж кожна деталь несе певну інформацію, як от дракон на передпліччі – це відданість і сила. Є в мене й символи віри, благородності, якості, розуму тощо. Люди цікавляться, навіщо наколов, чому так багато. Відповідаю: «А чого ти не набив собі?»
Франківчанка Оксана Чиж говорить: «Маю 6 татуювань, це або малюнки або написи, які жодного символізму не несуть. Набивала їх під впливом миттєвих бажань і мені тоді здавалось, що це велике щастя зробити щось сміливе, те, чого безмежно хочеться. Не жалію про вчинене – це всього-на-всього людське тіло».

Але є але
Попри величезну кількість татуйованих людей, цей напрям мистецтва має й недоліки. По-перше, нанесення татуювання – це боляче. По-друге, якщо тату-машинка, голки на ній нестерильні, то є можливість занести інфекцію. Також фарба може викликати алергію. Буває, що робота тату-майстрів не відповідає очікуванням: хотіли одне, отримали інше – це по-третє. Деякі татуювання з часом розмиваються, що виглядає не зовсім естетично. Доросла людина може усвідомити недоречність малюнка на шкірі, зробленого по-дурості в юності. Мода ж змінюється. Це як у випадку із вкритою зморшками бабусею. Старенька просила зробити її написи тут «sexi», там чортика, ще десь сердечко і т.д. На питання «Навіщо?» відповіла: «Щоб моя онучка бачила, як це у старості безглуздо виглядатиме». З татуюванням на видному місці буває важко працевлаштуватися на роботу в офісі. Часто можна прогадати із значенням татуювання. Як-от популярний серед дівчат метелик символізує, з одного боку, витонченість, нове життя, з іншого – легковажну поведінку або й належність до кримінального світу.
Обридлі татуювання можна вивести. Але ця процедура є дорогою, болючою і не залишається непомітною. Видаляють «вічні зображення» лазером, за допомогою спеціального розчину, що видаляє пігменти фарби, стирають шар шкіри щіткою чи навіть вирізають. Також татуювання можна замаскувати іншим.
Ще одним недоліком є можливість розвинення синьої хвороби або, інакше кажучи, тату-залежності. Після одного татуювання хочеться інше, а потім ще і ще, і ще… Професор Техаського університету Мирна Л. Армстронг свого часу досліджувала це питання. За статистикою, 40% тих, хто зробив перше тату, повертався за наступним. Жертвою хвороби став уродженець Нової Зеландії Даймонд. Якщо мандрівники привозять після подорожей сувеніри, то він робив татуювання. Закінчилося тим, що тіло вкрите ними на 100%, а поверх старих з’являються нові.

Погляд церкви
Вихованець духовної семінарії Василь Деркач критично ставиться до такого явища. Обґрунтовує: «Церква також відноситься негативно до подібного. Апостол Павло говорить: «Хіба не знаєте, що тіла ваші – то храм Духа Святого». Людина створена Богом як особистість, що володіє фізичною цілісністю, яка не повинна порушуватися нічим. Тату – це свідчення і такого гріха, як, наприклад, марнославство, самолюбство. Воно виявляє невпевненість у собі тих, хто прагне проявити себе за допомогою подібних зовнішніх прийомів, а не своєю душевною і фізичною красою, даною Богом. Ніяким способом вираження волі це не є, бо така людина не вільніша за інших. Церква вчить християн, що треба бути красивими душею, і ця душевна краса відобразиться і на тілі».
Як ставитися до татуювань – справа кожного. Вплив оточення, бажання виділитися, підкреслити своє «Я», емоційний порив – байдуже, що вами керує. Якщо наважилися на цей крок, то він має бути обдуманим. Виберіть малюнок, за який соромно не буде. Якщо вам це треба.

Марія Борис

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники