КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Від рад – до територіальних громад!

Semenuk MМикола   СЕМЕНЮК,   депутат  Івано-Франківської обласної ради

Заклик до зміни системи органів державної влади або державного устрою, чого так боїться існуюча система і чиновник, є законним!
Бо це вимоги повернути громадянину його власність і владу! Дух Майдану нікуди не дівся. Він в серцях тих, хто його скуштував. Тільки спить приспаний зрадами політиканів, вождів, вождиків і розчаруваннями. То ж треба розбудити його і нічого не боятися! Для зміни системи органів державної влади в Україні достатньо привести її у відповідність з діючою Конституцією  (ст. 5, 13, 14, 140, 141, 142, 143), в яких чітко і ясно прописані правила розбудови держави: створення територіальних громад. А це означає, що необхідно провести передачу власності і влади від органів влади, які безпардонно її привласнили, до справжнього власника і володаря влади – громадянина, територіальної громади. На Майданах (1990, 2004, 2013—2014 років) народився громадянин – господар, той, кого в «стійло» вже ніколи не загнати. Ми і так відстали в часі від змін в адміністративно-територіальному устрої. Реформа передбачає передачу влади в дієздатні органи місцевого самоврядування та громади. Прикладом для наслідування може слугувати сусідня Польща, яка в 1990 році провела таку адміністративно-територіальну реформу.

Найменша адміністративна одиниця в Польщі – гміна (спільнота, громада, община). По суті гміна є самоврядною громадою мешканців певної території. У сільських гмінах голова зветься війт, у невеличких містечках – бурмістр, а у великих – президент. З 1990 року гміна функціонує на підставі статуту, який визначає її устрій, права та обов’язки. Гміна може бути сільською, місько-сільською, міською. Гміна має право утворювати допоміжні додаткові структурні мікрорайони, які мають назви: дільниця, солтиство та поселення. Станом на 2007 рік на території Польщі функціонувало 2478 гмін, з них 1587 сільських, 584 сільсько-міських та 307 міських (при загальній кількості міст 891).
У Івано-Франківській області 14 сільських районів, 6 міст обласного підпорядкування, всього в області 15 міст, 24 селища міського типу та 765 сільських населених пунктів, з них 20 селищ та  745 сіл. У системі місцевого самоврядування 24 селищні ради, 15 міських рад, 14 районних рад і 477 сільських рад. За прогнозами автора української реформи децентралізації влади Юрія Ганущака, після реформи за рахунок розукрупнення нинішніх районів в Україні появиться 1300—1400 дієздатних громад. А вже нові райони, де будуть тільки осередки держслужбовців, укрупняться і за розміром будуть, як 5 нинішніх районів. Всього таких адміністративних одиниць буде біля сотні (зараз в Україні 488 районів та 176 міст обласного підпорядкування (враховуючи Крим). На рівні області усе залишиться як і було, оскільки конфігурація областей в нас ідеальна. Згідно з проектом, розробленим професором, депутатом Івано-франківської обласної ради, керівником обласної групи «Реформ» Дмитром Дзвінчуком, передбачається в області 74 адміністративно-територіальні громади, а центральні органи пропонують 46 таких формувань. В даний час в області проходять громадські слухання, йде копітка робота.
Реформа адмінустрою передбачає скорочення 50% апарату і набрання на нові посади 40% осіб. У цій системі, хто з чиновників повинен обиратися народом, а хто призначатися з центру? Якщо ідеться про держадміністрації, то призначення повинні бути із центру за поданням Кабміну, призначає Президент голів держ- адміністрацій (префектів) – районних та обласних. Для цих посад є обов’язковим спеціальний вишкіл (бо це вже не господарник, а законник)  і постійна ротація – не більше 3 років на одному місці. Щодо органів місцевого самоврядування, то вони класично будуть обиратися народом. На першому рівні будуть обиратися сільський, селищний, міський голови і ради. На другому – обласні, які обиратимуть голів ради і виконком, так само і в районі.
Пропонується абсолютно революційне рішення – розраховувати бюджет по доходах. Реформа передбачає створення трирівневої системи: громада, район, регіон.
Найголовніший ризик в проведенні адміністративно-територіальної реформи – зовнішній (неоголошена «гібридна війна» з РФ), він очевидний для всіх, а ризику для самої реформи – немає. Якщо є політична воля, то через рік після її впровадження усі будуть сміятись, що боялись. Насправді більш вдячної реформи немає, усі страхи є абсолютно надуманими. За оцінкою голови Асоціації малих міст України,  міського голови міста Українка Київської області Павла Козарєва: “Нову реформу, якщо її правильно пояснити людям, підтримають 100% мешканців України. Просто потрібно розв’язати громадам руки”.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники