КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Від рад – до територіальних громад!

Semenuk MМикола   СЕМЕНЮК,   депутат  Івано-Франківської обласної ради

Заклик до зміни системи органів державної влади або державного устрою, чого так боїться існуюча система і чиновник, є законним!
Бо це вимоги повернути громадянину його власність і владу! Дух Майдану нікуди не дівся. Він в серцях тих, хто його скуштував. Тільки спить приспаний зрадами політиканів, вождів, вождиків і розчаруваннями. То ж треба розбудити його і нічого не боятися! Для зміни системи органів державної влади в Україні достатньо привести її у відповідність з діючою Конституцією  (ст. 5, 13, 14, 140, 141, 142, 143), в яких чітко і ясно прописані правила розбудови держави: створення територіальних громад. А це означає, що необхідно провести передачу власності і влади від органів влади, які безпардонно її привласнили, до справжнього власника і володаря влади – громадянина, територіальної громади. На Майданах (1990, 2004, 2013—2014 років) народився громадянин – господар, той, кого в «стійло» вже ніколи не загнати. Ми і так відстали в часі від змін в адміністративно-територіальному устрої. Реформа передбачає передачу влади в дієздатні органи місцевого самоврядування та громади. Прикладом для наслідування може слугувати сусідня Польща, яка в 1990 році провела таку адміністративно-територіальну реформу.

Найменша адміністративна одиниця в Польщі – гміна (спільнота, громада, община). По суті гміна є самоврядною громадою мешканців певної території. У сільських гмінах голова зветься війт, у невеличких містечках – бурмістр, а у великих – президент. З 1990 року гміна функціонує на підставі статуту, який визначає її устрій, права та обов’язки. Гміна може бути сільською, місько-сільською, міською. Гміна має право утворювати допоміжні додаткові структурні мікрорайони, які мають назви: дільниця, солтиство та поселення. Станом на 2007 рік на території Польщі функціонувало 2478 гмін, з них 1587 сільських, 584 сільсько-міських та 307 міських (при загальній кількості міст 891).
У Івано-Франківській області 14 сільських районів, 6 міст обласного підпорядкування, всього в області 15 міст, 24 селища міського типу та 765 сільських населених пунктів, з них 20 селищ та  745 сіл. У системі місцевого самоврядування 24 селищні ради, 15 міських рад, 14 районних рад і 477 сільських рад. За прогнозами автора української реформи децентралізації влади Юрія Ганущака, після реформи за рахунок розукрупнення нинішніх районів в Україні появиться 1300—1400 дієздатних громад. А вже нові райони, де будуть тільки осередки держслужбовців, укрупняться і за розміром будуть, як 5 нинішніх районів. Всього таких адміністративних одиниць буде біля сотні (зараз в Україні 488 районів та 176 міст обласного підпорядкування (враховуючи Крим). На рівні області усе залишиться як і було, оскільки конфігурація областей в нас ідеальна. Згідно з проектом, розробленим професором, депутатом Івано-франківської обласної ради, керівником обласної групи «Реформ» Дмитром Дзвінчуком, передбачається в області 74 адміністративно-територіальні громади, а центральні органи пропонують 46 таких формувань. В даний час в області проходять громадські слухання, йде копітка робота.
Реформа адмінустрою передбачає скорочення 50% апарату і набрання на нові посади 40% осіб. У цій системі, хто з чиновників повинен обиратися народом, а хто призначатися з центру? Якщо ідеться про держадміністрації, то призначення повинні бути із центру за поданням Кабміну, призначає Президент голів держ- адміністрацій (префектів) – районних та обласних. Для цих посад є обов’язковим спеціальний вишкіл (бо це вже не господарник, а законник)  і постійна ротація – не більше 3 років на одному місці. Щодо органів місцевого самоврядування, то вони класично будуть обиратися народом. На першому рівні будуть обиратися сільський, селищний, міський голови і ради. На другому – обласні, які обиратимуть голів ради і виконком, так само і в районі.
Пропонується абсолютно революційне рішення – розраховувати бюджет по доходах. Реформа передбачає створення трирівневої системи: громада, район, регіон.
Найголовніший ризик в проведенні адміністративно-територіальної реформи – зовнішній (неоголошена «гібридна війна» з РФ), він очевидний для всіх, а ризику для самої реформи – немає. Якщо є політична воля, то через рік після її впровадження усі будуть сміятись, що боялись. Насправді більш вдячної реформи немає, усі страхи є абсолютно надуманими. За оцінкою голови Асоціації малих міст України,  міського голови міста Українка Київської області Павла Козарєва: “Нову реформу, якщо її правильно пояснити людям, підтримають 100% мешканців України. Просто потрібно розв’язати громадам руки”.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники