КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Від слів до діла

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯкими будуть перші кроки прикарпатських нардепів у Верховній Раді

Сімка мажоритарників, яким прикарпатська громада надала мандат на відстоювання інтересів регіону в Києві – компанія політично і фінансово строката. У самий тил державної машини заслані: четверо висуванців Блоку Порошенка, двоє від «Народного фронту»  та партієць від «Волі», двоє бізнесменів, троє чинних нардепів, доброволець АТО та міський голова. Наймолодшому – 36, найдосвідченішому – 60.  Різниця у підтримці виборців на округах – від абсолютної більшості (70% голосів) до переможного відриву всього у піввідсотка.     
Виборця теж кожен «брав» по-своєму: харизмою, партійним брендом, політичною свіжістю, трохи «гречкою». Та усі без винятку – обіцянками. Позитивний для переможців результат виборів-2014  означає необхідність їх втілення. Питання полягає лише в тому, як саме вони це робитимуть.   

Окремі новоспечені нардепи (не з Прикарпаття) вже задекларували намір своїм першим парламентським завданням «набити морду» колезі. Чи так само «конструктивно» налаштовані наші лобісти? Про це їх розпитав «ЗК».

Михайло  Довбенко, народний депутат від округу №84,  м. Тисмениця, Блок Петра Порошенка:
– Перше, що потрібно зробити – підписати коаліційну угоду. Далі братися за виконання Угоди про асоціацію з ЄС. А це великий пласт роботи, яку треба починати вже. Наразі в мене є підготовлені підрахунки по адаптації економічної частини. Одне з пріоритетних завдань – це поправки до законодавства, які допоможуть зрушити економічні реформи в країні. Крім того, треба терміново готувати законодавство під децентралізацію влади, бо на черзі місцеві вибори. Треба  надати нові права з фінансовим підкріпленням громадам. Це наше першочергове триєдине завдання.  

Ігор Насалик, народний депутат від округу №85, м. Калуш, Блок Петра Порошенка:
– В мене вже підготовлений законопроект, який я внесу, як тільки прийму присягу – про депутатську недоторканність. Щоб нарешті розставити в цьому питанні всі крапки над «і». Друге – це децентралізація. Без цього будь-які реформи парламенту будуть «недореформами». Я займаюся адміністративно-територіальною реформою вже чотири роки. І Анатолій Ткачук, який зараз разом з Володимиром Гройсманом займається питаннями децентралізації в державі, займався підготовкою до децентралізації суто нашого округу. Відтак, другий законопроект,  який буде внесений мною, це можливість пілотного проекту по децентралізації. І третє, як міський голова, знаючи проблеми місцевого самоврядування, я буду наполягати, щоб власні доходи міст були виведені з казначейства і переведені в державні банки. Це теж абсолютно інший поступ до розвитку міст.

Юрій Тимошенко, народний депутат від округу №88, м. Коломия, «Народний фронт»:
– Завданням нової Верховної Ради є втілити у життя всі ідеї та мрії, за які ми стояли на Майдані.
Конкретно про свої першочергові кроки як парламентаря я обов’язково публічно скажу своїм виборцям. Але вже після того, як так би мовити ввійду в русло, детально ознайомлюся з напрацюваннями нашої команди.  Єдине, що можу сказати зараз, те, що я є член команди, а не самовисуванець. І всі свої рішення я буду приймати узгоджено з членами своєї команди і своїм штабом в Коломиї. Буду діяти за принципом «сім раз відмір», бо мені не хотілося б припускатися помилок з першого дня.  

Юрій  Дерев’янко, народний депутат від округу №87,   м. Надвірна, партія «Воля»:
– Першочерговими завданнями Верховної  Ради VIII скликання мають стати ті закони, які змінюватимуть систему, а результати змін мають відчуватись аж до кожного села. Серед перших кроків, які я разом зі своїми однопартійцями з «ВОЛІ» планую втілити у парламенті, наступні: внесення зміни до Конституції щодо  можливості  відкликання  виборцями народних депутатів та зняття з них  недоторканності. Розішлю законопроект  щодо відкликання народних депутатів  на підпис всім новим депутатам, щоби забезпечити підтримку. На мою думку, це буде тестом для парламенту нового скликання. Більше того, я готовий підтримати законопроект про зняття недоторканності з народних депутатів, оскільки саме це передбачають і ті зміни до Конституції, які зумовлять відкликання депутатів.
Також це децентралізація влади; закон про вибори нардепів за відкритими регіональними списками; впровадження обов'язкового декларування близькими особами чиновника своїх доходів, витрат та майна; відміна сумнозвісної «пенсійної реформи» Януковича-Азарова-Тігіпка; демонополізація та «деорлігархізація» економіки; створення системи безпеки і армії за зразком Ізраїлю та Швейцарії; постійний парламентський контроль за виконанням Закону України «Про очищення влади».

Юрій Соловей, народний депутат від округу №89,   м. Снятин,  Блок Петра Порошенка:
– Моїми першими кроками будуть законодавча ініціатива про можливість відкликання народного депутата України; закон про розширення статусу гірського населеного пункту в частині надання фінансової допомоги для відшкодування по кредитах підприємствам; робота над капітальним ремонтом доріг в межах округу та багато інших речей.  А що стосується першочергового завдання нової Верховної Ради загалом, то це бути єдиною і в жодному випадку не повторювати подій 2004 та 2010 років, коли вожді боролися за владу і в результаті привели до влади Януковича. Бо сьогодні ця боротьба може закінчитись тим, що приведуть Путіна.

Анатолій   Дирів, народний депутат від округу №86,  м. Долина, «Народний фронт»:
Стосовно мене – я вже вдруге народний депутат України. Заплановано дуже багато. Особисто буду робити все для того, щоб ми створили міцну коаліцію, до якої повинні увійти виключно демократичні сили. Коаліцію, яка не рухне в першу ж мить при захцянках Президента чи будь-якої політичної сили.
А загалом, першочерговим завданням нової Верховної Ради є зміна виборчого законодавства. Повинна бути виключно пропорційна виборча система, тобто така система, при якій голосування за кандидатів проводиться за партійними списками. «Мажоритарка» є злом. Це зло було породжене Партією регіонів, завдяки якому до влади прийшли вбивці Небесної сотні. Тому нова Рада повинна це змінити. На сьогоднішній день підготовлено понад 200 законодавчих ініціатив, які потрібно втілювати в закони. Ще раз повторюся – в першу чергу виборче законодавство.

Оксана ГЛУШКЕВИЧ

P.S. З Олександром Шевченком (народний депутат від округу №83, м. Івано-Франківськ, Блок Петра Порошенка) кореспонденту «ЗК» зв’язатися не вдалося, оскільки він перебував за кордоном.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники