КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Від слів до діла

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯкими будуть перші кроки прикарпатських нардепів у Верховній Раді

Сімка мажоритарників, яким прикарпатська громада надала мандат на відстоювання інтересів регіону в Києві – компанія політично і фінансово строката. У самий тил державної машини заслані: четверо висуванців Блоку Порошенка, двоє від «Народного фронту»  та партієць від «Волі», двоє бізнесменів, троє чинних нардепів, доброволець АТО та міський голова. Наймолодшому – 36, найдосвідченішому – 60.  Різниця у підтримці виборців на округах – від абсолютної більшості (70% голосів) до переможного відриву всього у піввідсотка.     
Виборця теж кожен «брав» по-своєму: харизмою, партійним брендом, політичною свіжістю, трохи «гречкою». Та усі без винятку – обіцянками. Позитивний для переможців результат виборів-2014  означає необхідність їх втілення. Питання полягає лише в тому, як саме вони це робитимуть.   

Окремі новоспечені нардепи (не з Прикарпаття) вже задекларували намір своїм першим парламентським завданням «набити морду» колезі. Чи так само «конструктивно» налаштовані наші лобісти? Про це їх розпитав «ЗК».

Михайло  Довбенко, народний депутат від округу №84,  м. Тисмениця, Блок Петра Порошенка:
– Перше, що потрібно зробити – підписати коаліційну угоду. Далі братися за виконання Угоди про асоціацію з ЄС. А це великий пласт роботи, яку треба починати вже. Наразі в мене є підготовлені підрахунки по адаптації економічної частини. Одне з пріоритетних завдань – це поправки до законодавства, які допоможуть зрушити економічні реформи в країні. Крім того, треба терміново готувати законодавство під децентралізацію влади, бо на черзі місцеві вибори. Треба  надати нові права з фінансовим підкріпленням громадам. Це наше першочергове триєдине завдання.  

Ігор Насалик, народний депутат від округу №85, м. Калуш, Блок Петра Порошенка:
– В мене вже підготовлений законопроект, який я внесу, як тільки прийму присягу – про депутатську недоторканність. Щоб нарешті розставити в цьому питанні всі крапки над «і». Друге – це децентралізація. Без цього будь-які реформи парламенту будуть «недореформами». Я займаюся адміністративно-територіальною реформою вже чотири роки. І Анатолій Ткачук, який зараз разом з Володимиром Гройсманом займається питаннями децентралізації в державі, займався підготовкою до децентралізації суто нашого округу. Відтак, другий законопроект,  який буде внесений мною, це можливість пілотного проекту по децентралізації. І третє, як міський голова, знаючи проблеми місцевого самоврядування, я буду наполягати, щоб власні доходи міст були виведені з казначейства і переведені в державні банки. Це теж абсолютно інший поступ до розвитку міст.

Юрій Тимошенко, народний депутат від округу №88, м. Коломия, «Народний фронт»:
– Завданням нової Верховної Ради є втілити у життя всі ідеї та мрії, за які ми стояли на Майдані.
Конкретно про свої першочергові кроки як парламентаря я обов’язково публічно скажу своїм виборцям. Але вже після того, як так би мовити ввійду в русло, детально ознайомлюся з напрацюваннями нашої команди.  Єдине, що можу сказати зараз, те, що я є член команди, а не самовисуванець. І всі свої рішення я буду приймати узгоджено з членами своєї команди і своїм штабом в Коломиї. Буду діяти за принципом «сім раз відмір», бо мені не хотілося б припускатися помилок з першого дня.  

Юрій  Дерев’янко, народний депутат від округу №87,   м. Надвірна, партія «Воля»:
– Першочерговими завданнями Верховної  Ради VIII скликання мають стати ті закони, які змінюватимуть систему, а результати змін мають відчуватись аж до кожного села. Серед перших кроків, які я разом зі своїми однопартійцями з «ВОЛІ» планую втілити у парламенті, наступні: внесення зміни до Конституції щодо  можливості  відкликання  виборцями народних депутатів та зняття з них  недоторканності. Розішлю законопроект  щодо відкликання народних депутатів  на підпис всім новим депутатам, щоби забезпечити підтримку. На мою думку, це буде тестом для парламенту нового скликання. Більше того, я готовий підтримати законопроект про зняття недоторканності з народних депутатів, оскільки саме це передбачають і ті зміни до Конституції, які зумовлять відкликання депутатів.
Також це децентралізація влади; закон про вибори нардепів за відкритими регіональними списками; впровадження обов'язкового декларування близькими особами чиновника своїх доходів, витрат та майна; відміна сумнозвісної «пенсійної реформи» Януковича-Азарова-Тігіпка; демонополізація та «деорлігархізація» економіки; створення системи безпеки і армії за зразком Ізраїлю та Швейцарії; постійний парламентський контроль за виконанням Закону України «Про очищення влади».

Юрій Соловей, народний депутат від округу №89,   м. Снятин,  Блок Петра Порошенка:
– Моїми першими кроками будуть законодавча ініціатива про можливість відкликання народного депутата України; закон про розширення статусу гірського населеного пункту в частині надання фінансової допомоги для відшкодування по кредитах підприємствам; робота над капітальним ремонтом доріг в межах округу та багато інших речей.  А що стосується першочергового завдання нової Верховної Ради загалом, то це бути єдиною і в жодному випадку не повторювати подій 2004 та 2010 років, коли вожді боролися за владу і в результаті привели до влади Януковича. Бо сьогодні ця боротьба може закінчитись тим, що приведуть Путіна.

Анатолій   Дирів, народний депутат від округу №86,  м. Долина, «Народний фронт»:
Стосовно мене – я вже вдруге народний депутат України. Заплановано дуже багато. Особисто буду робити все для того, щоб ми створили міцну коаліцію, до якої повинні увійти виключно демократичні сили. Коаліцію, яка не рухне в першу ж мить при захцянках Президента чи будь-якої політичної сили.
А загалом, першочерговим завданням нової Верховної Ради є зміна виборчого законодавства. Повинна бути виключно пропорційна виборча система, тобто така система, при якій голосування за кандидатів проводиться за партійними списками. «Мажоритарка» є злом. Це зло було породжене Партією регіонів, завдяки якому до влади прийшли вбивці Небесної сотні. Тому нова Рада повинна це змінити. На сьогоднішній день підготовлено понад 200 законодавчих ініціатив, які потрібно втілювати в закони. Ще раз повторюся – в першу чергу виборче законодавство.

Оксана ГЛУШКЕВИЧ

P.S. З Олександром Шевченком (народний депутат від округу №83, м. Івано-Франківськ, Блок Петра Порошенка) кореспонденту «ЗК» зв’язатися не вдалося, оскільки він перебував за кордоном.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники