КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Віртуальна «халява», або Чи можна виграти в Інтернет-конкурсах?

Two surprised students learning in library on laptop

Що би там не говорили, але подарунки люблять всі. Ще цікавіше отримувати подарунки, які самостійно «здобуті», тобто виграні, наприклад, в Інтернет-конкурсах. Щодня у Фейсбуці оголошується декілька десятків розіграшів та конкурсів. Умови не важкі: вподобати сторінку, поширити, написати простенький коментар і чекати, кого вибере генератор випадкових чисел Random чи інший.

А виграти можна багато корисного: косметику, парфуми (навіть від Ланком та Ніни Річчі), плаття, кофтинки, вишиванки, дитячий трикотаж, взуття, скатертини, сумки – від маленьких дамських до великих дорожніх, кухонний посуд та техніку, айфони, флешки, навушники, зарядні пристрої, велосипеди, дитячі іграшки, продукти харчування, ящики найрізноманітнішого вина, книжки, навіть меблі, ювелірні прикраси, паломницькі тури, путівки на відпочинок в Карпатах чи закордоном. Як тут встояти? І я не встояла – протягом лютого-квітня взяла участь у 220 конкурсах у Фейсбуці, навіть отримала репутацію «ловця призів».  А виграла тільки один раз – прегарну дитячу звукову книжку «Що чує кошеня?» на сторінці «Му skills – дитячий садок майбутнього», якраз для моєї внучки. Також виграла знижку 10% у магазин техніки, що у м. Кривому Розі, якою, звичайно, скористатися ніяк не зможу. Хоч виграшів мало, зате набула досвіду.

Не всі організатори проводять конкурси чесно. Буває, що конкурс оголошують з метою поширення сторінки у Фейсбуці, а призи навіть не планують вручати. Інколи конкурс оголошують, а результати знайти не можливо, або чітко не встановлюють дату завершення конкурсу. Трапляється, що виграють підставні особи, сторінки яких створені тільки для участі у конкурсі. Не завжди бачимо сам механізм вибору переможців комп’ютерною системою генерації випадкових чисел.
Проте найбезнадійнішим є  так званий «антиаукціон». Організатори встановлюють певну ціну за товар, а учасники повинні у коментарях знижувати її на одну позицію, кожного разу перезагружаючи сторінку, щоб  числа не повторювалися. Перебивати свою ставку (двічі підряд коментувати) заборонено. В одному з таких антиаукціонів я грала до пізньої ночі, а на ранок до конкурсу долучився хлопчина, який успішно дійшов до нуля – і виграв. Організатори зарахували виграш, хоч деякі учасники неодноразово порушували встановлені правила. Звичайно, все – тільки гра. Але у випадку антиаукціону забагато сил витрачається, щоб змиритися з програшем. Тож навіщо зайвий раз нервуватися?
Не варто серйозно сприймати конкурси, які оголошені у день обману, 1-го квітня. Так, на сторінці «Мій Львів» до Великодня оголосили розіграш 3-кімнатної квартири у Львові, навіть план житла надали – і… жодних результатів. А охочих виграти житло у Львові набралося майже 10 тисяч осіб! Коментують дотепер…
Але у більшості випадків розіграш відбувається чесно, і виграш залежить тільки від удачі. Надія на виграш обернено пропорційна вартості  призу – чим виграш дешевший, тим більший шанс на чесний розіграш. Зазвичай чесно проводять конкурси ЗМІ, видавництва, відомі фірми, які дорожать своєю репутацією.
Деякі організації проводять конкурси систематично, наприклад, раз на тиждень – завжди відомо, коли початок конкурсу і коли оголосять результат. Дуже зручно.
Найбезпечніше брати участь у «місцевих» конкурсах чи інтелектуальних вікторинах. Тут маємо найбільший шанс на чесний виграш.
Конкурси – це тільки гра, якою не потрібно замінювати реальне життя. Можливо, доцільніше час, витрачений на конкурси, віддати реальній роботі – тоді точно виграєш!
Наталія ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники