КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Визначатися з управителями будинків треба,

OSBB-27але це можна зробити пізніше

Додатковий час на визначення мешканців багатоповерхівок з управителями своїх будинків дали зміни до закону «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку». А все через те, що за рік дії згаданого закону  уряд так і не спромігся розробити положення про порядок проведення конкурсу з визначення управителів, через що органи місцевого самоврядування і не можуть його оголосити. Тож, якщо досі йшлося про те, що мешканці  мають визначитися з  управителями своїх будинків  до 1 липня, то зараз це вже не обов’язково.  Доки вони  не створять ОСББ, або не оберуть, чи їм на конкурсних засадах все-таки не призначать іншого управителя, послуги з управління будинків надаватимуть організації, які досі їх утримували. Проте, якщо згодом  люди таки оберуть структуру, якій довірять управляти своїм будинком, то розірвати договір з попереднім управителем можна буде будь-коли, не чекаючи річного терміну.  Головне – попередити його про це за два місяці.

Продовження невизначеності
Зміни до закону «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» викликали неоднозначну реакцію. Одні їх підтримують, бо кажуть, що просто не мали об’єктивної змоги визначитися з управителями і взагалі не знають, хто і на яких умовах може надавати такі послуги. Інші ж вважають, що вони загальмують процес переходу від утримання будинків комунальними організаціями до управління ними різними структурами на конкурентних засадах. Зокрема, такої думки член міськвиконкому, колишній керівник «Єдиного розрахункового центру» Вадим Войтик, якого іще називають ідеологом комунальної реформи у Івано-Франківську.
«Ці зміни до закону я оцінюю негативно. Був термін і люди знали, що мали визначитися з управителями до 1 липня. Тепер його відсунули і вони розслабились, вважаючи, що якось буде. Приклад – приватизація, яка відкладалась, і багато квартир залишаються не приватизованими. Верховна Рада мала встановити чіткі терміни, а Кабмін не спромігся розробити положення про проведення конкурсу з визначення управителів, і органи місцевого самоврядування не можуть його оголосити. Але потреба у цьому нікуди не зникла і мешканцям треба буде визначатися», – наголошує В. Войтик.

Запізніла активність
Скільки будинків у Івано-Франківську визначилися з управителями або скільки за цей час створено ОСББ, достеменно довідатися виявилося не можливим.  Про кількість зареєстрованих в місті ОСББ у департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою повідомити не змогли і порекомендували звертатися у реєстраційну службу. Там сказали, що службу реорганізували, вони  такою інформацією не володіють і скерували до Центру надання адміністративних послуг. А його керівник Василь Струтинський пояснив, що форму звітності при передачі функцій реєстраційної служби з органів юстиції у них забрали і порекомендував звернутися в управління статистики. І лише там вдалося дізнатися, що станом на 1 квітня (бо звітність в статуправлінні поквартальна) у Івано-Франківську було зареєстровано 206 ОСББ.
Щоправда, як зазначив керівник управління житлової політики профільного департаменту міськвиконкому Геннадій Пономаренко, з того часу активність мешканців щодо створення ОСББ і визначення з управителями будинків значно зросла. За його словами, з цих питань у місті щоденно проходять десятки зборів, які організовують мешканці, «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» та інші організації, що пропонують людям свої послуги з управління будинками. Про їхні результати комунальники довідуються з запізненням, бо протоколи зборів до них ще надходять і, з огляду на зміни до закону, будуть надходити ще тривалий час, поки мешканці визначатимуться.
Це підтвердив і перший заступник директора «Муніципальної інвестиційної управляючої компанії» Олександр Качанко. За його словами, із шестиста будинків, які залишились на балансі компанії, мешканці третини з них вирішили й надалі залишатися з МІУК, а мешканці двох третин ще не визначились з управителями. Також за останній час до компанії надійшла інформація про створення 10 нових ОСББ. «За день відбуваються по 10-20 зборів. На деякі наші представники ходять по кілька разів, доносять до людей інформацію, пояснюють переваги муніципального управителя, наголошують, що ми працюємо за чітко встановленими міською радою правилами і можемо надавати якісні послуги, бо маємо штат кваліфікованих працівників, аварійну службу, працює цілодобова «гаряча лінія». Варіантів співпраці є дуже багато. Пропонуємо свої послуги тим же ОСББ. На жаль, мешканці іноді поспішно приймають рішення, не розуміючи всіх переваг муніципального управителя і ризиків та загроз управління будинками приватними структурами», – зазначив О. Качанко.
Труднощі і застороги
Перше, з чим доведеться стикнутись при зміні управителя чи створення ОСББ, – процедура передачі будинку. Юристи зазначають, що вона не визначена. Правда, є наказ профільного міністерства ще від 2009 року, яким затверджені відповідні правила. При передачі будинку комісія у складі представників мешканців,  попереднього і наступного управителів повинна скласти акт. Попередній управитель новому також має передати всю техдокументацію на будинок або відновити її, якщо вона втрачена. Але чимало івано-франківських будинків такої документації зараз просто не мають. Якщо у будинку створюють ОСББ чи мешканці беруть його на самоуправління, їхнім представникам необхідно буде укласти ряд угод з різними експлуатуючими організаціями. Наприклад, на експлуатацію і утримання в належному стані ліфтового господарства багатоповерхівки, на освітлення місць загального користування, на утримання, ремонти і експлуатацію будинкових мереж, зберігання і спільне зняття показників будинкових лічильників тощо.
Попри це, керівники успішних ОСББ стверджують, що насправді управляти будинком не так уже важко і страшно, як може видатися на перший погляд. Просто перед тим, як остаточно визначатися, чи брати будинок в самоуправління, створювати ОСББ чи наймати управляючу компанію, люди мають знати, які послуги і хто повинен буде їм надавати, які додаткові угоди і з якими організаціями доведеться укладати і скільки все це буде коштувати. Адже для належного утримання будинків, їхніх конструктивних елементів і мереж чи то управителю, чи голові ОСББ, чи уповноваженому представнику мешканців таки доведеться укладати додаткові угоди на виконання специфічних робіт з профільними організаціями. При цьому юристи радять добре вчитуватися у запропоновані угоди, щоб усвідомити хто, за що і яким чином відповідатиме.
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники