КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Визначатися з управителями будинків треба,

OSBB-27але це можна зробити пізніше

Додатковий час на визначення мешканців багатоповерхівок з управителями своїх будинків дали зміни до закону «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку». А все через те, що за рік дії згаданого закону  уряд так і не спромігся розробити положення про порядок проведення конкурсу з визначення управителів, через що органи місцевого самоврядування і не можуть його оголосити. Тож, якщо досі йшлося про те, що мешканці  мають визначитися з  управителями своїх будинків  до 1 липня, то зараз це вже не обов’язково.  Доки вони  не створять ОСББ, або не оберуть, чи їм на конкурсних засадах все-таки не призначать іншого управителя, послуги з управління будинків надаватимуть організації, які досі їх утримували. Проте, якщо згодом  люди таки оберуть структуру, якій довірять управляти своїм будинком, то розірвати договір з попереднім управителем можна буде будь-коли, не чекаючи річного терміну.  Головне – попередити його про це за два місяці.

Продовження невизначеності
Зміни до закону «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» викликали неоднозначну реакцію. Одні їх підтримують, бо кажуть, що просто не мали об’єктивної змоги визначитися з управителями і взагалі не знають, хто і на яких умовах може надавати такі послуги. Інші ж вважають, що вони загальмують процес переходу від утримання будинків комунальними організаціями до управління ними різними структурами на конкурентних засадах. Зокрема, такої думки член міськвиконкому, колишній керівник «Єдиного розрахункового центру» Вадим Войтик, якого іще називають ідеологом комунальної реформи у Івано-Франківську.
«Ці зміни до закону я оцінюю негативно. Був термін і люди знали, що мали визначитися з управителями до 1 липня. Тепер його відсунули і вони розслабились, вважаючи, що якось буде. Приклад – приватизація, яка відкладалась, і багато квартир залишаються не приватизованими. Верховна Рада мала встановити чіткі терміни, а Кабмін не спромігся розробити положення про проведення конкурсу з визначення управителів, і органи місцевого самоврядування не можуть його оголосити. Але потреба у цьому нікуди не зникла і мешканцям треба буде визначатися», – наголошує В. Войтик.

Запізніла активність
Скільки будинків у Івано-Франківську визначилися з управителями або скільки за цей час створено ОСББ, достеменно довідатися виявилося не можливим.  Про кількість зареєстрованих в місті ОСББ у департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою повідомити не змогли і порекомендували звертатися у реєстраційну службу. Там сказали, що службу реорганізували, вони  такою інформацією не володіють і скерували до Центру надання адміністративних послуг. А його керівник Василь Струтинський пояснив, що форму звітності при передачі функцій реєстраційної служби з органів юстиції у них забрали і порекомендував звернутися в управління статистики. І лише там вдалося дізнатися, що станом на 1 квітня (бо звітність в статуправлінні поквартальна) у Івано-Франківську було зареєстровано 206 ОСББ.
Щоправда, як зазначив керівник управління житлової політики профільного департаменту міськвиконкому Геннадій Пономаренко, з того часу активність мешканців щодо створення ОСББ і визначення з управителями будинків значно зросла. За його словами, з цих питань у місті щоденно проходять десятки зборів, які організовують мешканці, «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» та інші організації, що пропонують людям свої послуги з управління будинками. Про їхні результати комунальники довідуються з запізненням, бо протоколи зборів до них ще надходять і, з огляду на зміни до закону, будуть надходити ще тривалий час, поки мешканці визначатимуться.
Це підтвердив і перший заступник директора «Муніципальної інвестиційної управляючої компанії» Олександр Качанко. За його словами, із шестиста будинків, які залишились на балансі компанії, мешканці третини з них вирішили й надалі залишатися з МІУК, а мешканці двох третин ще не визначились з управителями. Також за останній час до компанії надійшла інформація про створення 10 нових ОСББ. «За день відбуваються по 10-20 зборів. На деякі наші представники ходять по кілька разів, доносять до людей інформацію, пояснюють переваги муніципального управителя, наголошують, що ми працюємо за чітко встановленими міською радою правилами і можемо надавати якісні послуги, бо маємо штат кваліфікованих працівників, аварійну службу, працює цілодобова «гаряча лінія». Варіантів співпраці є дуже багато. Пропонуємо свої послуги тим же ОСББ. На жаль, мешканці іноді поспішно приймають рішення, не розуміючи всіх переваг муніципального управителя і ризиків та загроз управління будинками приватними структурами», – зазначив О. Качанко.
Труднощі і застороги
Перше, з чим доведеться стикнутись при зміні управителя чи створення ОСББ, – процедура передачі будинку. Юристи зазначають, що вона не визначена. Правда, є наказ профільного міністерства ще від 2009 року, яким затверджені відповідні правила. При передачі будинку комісія у складі представників мешканців,  попереднього і наступного управителів повинна скласти акт. Попередній управитель новому також має передати всю техдокументацію на будинок або відновити її, якщо вона втрачена. Але чимало івано-франківських будинків такої документації зараз просто не мають. Якщо у будинку створюють ОСББ чи мешканці беруть його на самоуправління, їхнім представникам необхідно буде укласти ряд угод з різними експлуатуючими організаціями. Наприклад, на експлуатацію і утримання в належному стані ліфтового господарства багатоповерхівки, на освітлення місць загального користування, на утримання, ремонти і експлуатацію будинкових мереж, зберігання і спільне зняття показників будинкових лічильників тощо.
Попри це, керівники успішних ОСББ стверджують, що насправді управляти будинком не так уже важко і страшно, як може видатися на перший погляд. Просто перед тим, як остаточно визначатися, чи брати будинок в самоуправління, створювати ОСББ чи наймати управляючу компанію, люди мають знати, які послуги і хто повинен буде їм надавати, які додаткові угоди і з якими організаціями доведеться укладати і скільки все це буде коштувати. Адже для належного утримання будинків, їхніх конструктивних елементів і мереж чи то управителю, чи голові ОСББ, чи уповноваженому представнику мешканців таки доведеться укладати додаткові угоди на виконання специфічних робіт з профільними організаціями. При цьому юристи радять добре вчитуватися у запропоновані угоди, щоб усвідомити хто, за що і яким чином відповідатиме.
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники