КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Волонтери мимоволі

Українці вже три роки сплачують військовий збір,  але сумніваються у правильному використанні цих коштів

Vijskovyj zbirНемає нічого настільки постійного, як тимчасове. Так вже склалося, що в українців ця фраза чомусь завжди спрацьовує. Так сталося і з запровадженням у 2014 році військового збору.  Тоді державна влада пропонувала встановити новий вид податку терміном на півроку. Зрештою і  АТО обіцяли закінчити «впродовж кількох днів». Але…  Але у січні 2015 року військовий збір продовжили на невизначений термін. Зрештою новий податок громадяни України справно сплачують вже три роки поспіль. І це логічно, адже в країні досі тривають військові дії.

Державна фіскальна служба України прогнозує, що протягом 2017 року до держбюджету має надійти майже 13 мільярдів гривень від військового збору. Мало це чи багато? З мінімальної зарплати, котра станом на липень становить 3200 гривень, кожен українець сплачує як мінімум 48 гривень (1,5 відсотка). За рік такий вид податку нараховує 576 гривень з особи.
За даними Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області, в першому півріччі цього року на підтримку української армії платники податків Прикарпаття спрямували 127,5 мільйона гривень. Як запевняють податківці, ухилитися від сплати такого виду податку неможливо, адже його стягують автоматично при нарахуванні зарплати. А от відстежити, чи насправді зібрані кошти йдуть на потреби українського війська, неможливо. І все тому, що військовий збір потрапляє у загальнодержавний бюджет.
На що витрачаються гроші від військового збору? Питання залишається риторичним, адже повсюди додатково збирають кошти на потреби армії.
«Може, хтось подумає, що я скупа, але, повірте, з моєї зарплати і так вираховують півтора відсотка на армію. Я рахувала – це 48 гривень кожного місяця. На ті гроші я могла би щось купити. Виходить, що я вже допомогла. А тут ще просять. Звідки я можу набрати стільки грошей, щоби кожному подати. Після таких поборів скоро сама піду просити», – нарікає пані Ольга після того, як з приміського автобуса вже вийшов хлопець із скринькою для пожертв. А далі в автобусі починають точитися різні бесіди про волонтерів. Хтось їм симпатизує, бо вони роблять добру справу. Хтось дорікає, мовляв, вони на волонтерстві ще й заробляють.
Якщо для цивільного населення щоразу стає незрозумілим, чому військові бракує коштів, то самі військовослужбовці добре знають, чого їм вкрай не вистачає.
Військовий Збройних сил України, учасник АТО і донедавна прес-офіцер 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Юрій Лелявський у розмові з нами зауважив, що допомога від цивільного населення відчутна. За його словами, результатом спільного фінансування армії є хоча б те, що сьогодні українські військові мають добротну форму. «Звичайно, нашу форму ще важко порівняти із формою військових НАТО, – каже пан Юрій. – Але порівняно із 2014 роком поступ у матеріально-технічному забезпеченні військових є, і він суттєвий. А що стосується допомоги саме завдяки військовому збору, то рядові військові не можуть знати, звідки направляються кошти. Це питання вирішується наверху».
Щодо забезпечення війська, то Юрій Лелявський запевняє, що на сьогодні наша армія набагато краще стоїть, аніж це було ще три роки тому. Щоправда військовий каже, що вкрай необхідні оптичні прилади, хороші біноклі, монокуляри та прилади для саперів.
«Напевне, немає такої військової частини в Україні, котра би навідріз відмовилась від допомоги і повідомила, що забезпечена усім стовідсотково. Можливо, не в таких масштабах, як у 2014 році, але допомоги українська армія потребує і надалі», – зауважує військовий.
Щодо волонтерської допомоги, то, за словами пана Юрія, не завжди така підтримка надходила саме туди, де була нагальна потреба. Тому вже згодом була запроваджена так звана адресна допомога. Офіцери почали виходити безпосередньо на волонтерів і направляти допомогу відповідно до конкретних потреб. Про прямі грошові потоки безпосередньо у військові частини армійці воліють взагалі не згадувати. Кажуть, це робиться для того, аби мінімізувати можливі фінансові спекуляції. Саме з цією метою на сайті 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади розміщено застереження, що військові приймуть будь-яку допомогу, крім фінансової.
Дмитро ГУСАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники