КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Всі хочуть у Громадську раду при ОДА

Відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Івано-Франківській ОДА. Порядок денний стосувався створення, плану роботи та головних завдань координаційної ради на 2017 рік. Проте основна дискусія розгорнулася навколо пункту «Різне», а саме кількісного складу Громадської ради при ОДА.

Згідно із постановою Кабміну, у Громадську раду можна обрати не більше 35 осіб, яких напередодні і було обрано шляхом голосування бюлетенями. Це не влаштувало багатьох представників громадських організацій, адже в установчих зборах взяло участь 66 делегованих. Тому ряд ГО звернулися до голови обладміністрації Олега Гончарука з листом про доцільність входження до складу Громадської ради всіх представників громадських організацій, що подали відповідні документи.

«Західний кур’єр» звернувся за роз’ясненням ситуації до громадських активістів.

Віталій Перевізник, голова  ГО «Громадський інститут аналітики», голова Громадської ради при ОДА попереднього скликання:
– Нещодавно відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при обласній державній адміністрації. Під час роботи ініціативної групи висловлювались думки про залучення до складу Громадської ради всіх представників громадських організацій, що подали відповідні документи.
Прихильники такої позиції наводили аргументи, що не існує критеріїв, згідно з якими можна обрати у дорадчо-консультативний орган не більше 35 чоловік (ця кількість зафіксована у відповідній постанові Кабінету Міністрів). Таку позицію підтримала майже половина делегатів установчих зборів.
Безумовно,  ніхто не стверджує,  що розробники документа хотіли посварити між собою громадських активістів, однак саме життя показало, що будь-які обмеження стосовно кількісного складу Громадської ради збурюють суспільство, вносячи елементи деструктиву у діяльність громадянських інституцій. Саме тому вважаємо за потрібне звернутись до Прем’єр-міністра з проханням зняти обмеження стосовно чисельного складу Громадської ради у відповідній постанові Кабміну.

Марія Солодчук, член Ради обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»:
– На Установчих зборах з обрання нового складу Громадської ради при Івано-Франківській обласній державній адміністрації на 2017 – 2019 роки 23 березня 2017 року із 66 представників громадських організацій, які подали заявки на участь у зборах, все ж вибрали правовий напрямок.  Дотримуючись демократичних принципів, рішення приймались на основі думки більшості.  Також представники громадських організацій проявили свою національно-патріотичну свідомість жити в правовій державі. Відповідно до вимог чинного законодавства у новий склад Громадської ради при Івано-Франківській обласній державній адміністрації було обрано згідно з протоколом установчих зборів 35 представників ГО.

Юрій Вацик, голова ГО «Сила справедливості»:
– Будь-хто, хто не ввійшов до Громадської ради при ОДА, має право брати участь у її роботі. Закон їм не забороняє. Будь-хто, навіть ті, хто не був присутнім на установчих зборах, не висував своєї кандидатури на членство у Громадській раді, як організації, так і громадяни, всі, хто вважає себе членом громадянського суспільства, мають право брати участь у роботі. Засідання ради є відкритими, закритої форми не передбачено.
Крім того, якщо хтось із обраних 35 осіб вийде сам чи буде виключений із складу ради, то автоматично наступний за ним – 36-й  стає членом Громадської ради.
Для того й створена Громадська рада, щоб представити дух громадянського суспільства перед обласною адміністрацією. Членство у раді не дає жодних привілеїв, більше того, покладає на її членів моральний обов’язок працювати ефективно з метою контролю Івано-Франківської ОДА у рамках повноважень, які надані чинним законодавством.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники