КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Встигнути в останній вагон

trolribusІвано-Франківськ може отримати останні виведені з експлуатації в Чехії тролейбуси «Шкода 14 і 15 Тр»
Переможцем тендера на постачання до Івано-Франківська вживаних тролейбусів «Шкода-14, -15 Тр» за найнижчою ціновою пропозицією визнано компанію  «ELERPRO. s.r.o», якій направили необхідні документи для підписання відповідної угоди.
Про це повідомив директор ДКП «Електроавтотранс» Леонід Яковець. За його словами, машини надвеликого класу «Шкода 15 Тр» ця компанія готова продати за 16,5 тис. євро, а великого класу «Шкода 14 Тр» – за 13,5 тис. євро. У цьогорічному міському бюджеті на придбання рухомого складу для ДКП «Електроавтотранс» загалом передбачено 2,5 млн. грн. Тож скільки вживаних тролейбусних вагонів вдасться отримати – залежатиме від курсу валюти. Найперше тролейбусники мають намір придбати чотири так звані «гармошки» надвеликого класу, які конче необхідні для належного обслуговування у години пік тролейбусних маршрутів № 2, 3, 7 та №10 з найбільшими пасажиропотоками. Крім них, сподіваються поповнити свій парк і одинарним тролейбусом «Шкода 14 Тр».

«Питання з фінансуванням зараз вирішується, – каже Л.Яковець. – Але якщо тролейбусів «Шкода 14 Тр» у Чехії ще достатньо, то виникли проблеми з «гармошками» 15 Тр, бо їх зараз масово скуповують навіть ті міста України, у яких чеських «Шкод» ніколи не було і де завжди працювали радянські «ЗіУ» та вітчизняні «ЮМЗ». Вони закуповують їх великими партіями по кілька десятків, бо чехи зараз розпродують останні тролейбуси цих моделей, і скоро ця «лавочка» закриється. А закуповувати потім по кілька тролейбусів різних марок і модифікацій, не маючи до них запчастин, це не вихід».
Нагадаємо, що перші чеські тролейбуси «Шкода 14 Тр» у нашому місті з’явилися через рік після відкриття тролейбусного руху, в 1984 році. Це були десять машин, які, за ініціативи Л.Яковця, тоді передали Івано-Франківську з Ворошиловграда (Луганська). До 1995 року, коли місто закупило 10 тролейбусів «ЮМЗ»,  це був основний тип рухомого складу, який обслуговував тролейбусні маршрути Івано-Франківська. Тож ДКП «Електроавтотранс» має чималий досвід їхньої експлуатації, а також резерв необхідних запасних частин до чеських тролейбусів, які є взаємозамінними до моделей 14 та 15 Тр та їхніх модифікацій. Крім того, як показує практика, вживані тролейбуси, які пройшли капремонт і модернізацію на чеських профільних підприємствах, перебувають у відмінному стані і, за оцінками фахівців, навіть мають всі шанси пережити на наших дорогах свої аналоги українського виробництва.
Зараз у Чехії масово виводять з експлуатації тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей кінця 90-х-початку 2000-х років випуску. П’ять міст уже повністю від них відмовилися і переходять на нову техніку. Чехи отримують від Євросоюзу величезні гранти на оновлення парку рухомого складу електротранспорту і купують нові тролейбуси. Наприкінці року місто Брно розпродуватиме тридцять тролейбусів «Шкода 14 Тр».
Варто зазначити, що шляхом придбання капітально відремонтованих тролейбусів, що вже були в експлуатації за кордоном, йдуть більшість трамвайно-тролейбусних управлінь України. Останніми роками вживані європейські тролейбуси з’явилися на вулицях Тернополя, Львова, Луцька, Рівного, Одеси, Харкова, Житомира та інших міст. Скажімо, сусідній Тернопіль зараз забирає останні «Шкоди» 14 і 15 Тр з чеського Зліна. Івано-Франківськ теж ще має шанс отримати останні виведені з експлуатації у Чехії тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей. Принаймні, міський голова Віктор Анушкевичус минулого тижня вкотре заявив, що місто розвиватиме комунальний транспорт і ще цього року зможе додатково поповнити парк тролейбусів. «У нас, дякувати Богу, бюджет виконується і перевиконується. І при перегляді бюджету, я думаю, депутати міськради також з розумінням до цього поставляться, ми виділимо кошти і будемо закуповувати техніку для нашого «Електроавтотрансу», – запевнив мер.

Стах МІРЧУК 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники