КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Встигнути в останній вагон

trolribusІвано-Франківськ може отримати останні виведені з експлуатації в Чехії тролейбуси «Шкода 14 і 15 Тр»
Переможцем тендера на постачання до Івано-Франківська вживаних тролейбусів «Шкода-14, -15 Тр» за найнижчою ціновою пропозицією визнано компанію  «ELERPRO. s.r.o», якій направили необхідні документи для підписання відповідної угоди.
Про це повідомив директор ДКП «Електроавтотранс» Леонід Яковець. За його словами, машини надвеликого класу «Шкода 15 Тр» ця компанія готова продати за 16,5 тис. євро, а великого класу «Шкода 14 Тр» – за 13,5 тис. євро. У цьогорічному міському бюджеті на придбання рухомого складу для ДКП «Електроавтотранс» загалом передбачено 2,5 млн. грн. Тож скільки вживаних тролейбусних вагонів вдасться отримати – залежатиме від курсу валюти. Найперше тролейбусники мають намір придбати чотири так звані «гармошки» надвеликого класу, які конче необхідні для належного обслуговування у години пік тролейбусних маршрутів № 2, 3, 7 та №10 з найбільшими пасажиропотоками. Крім них, сподіваються поповнити свій парк і одинарним тролейбусом «Шкода 14 Тр».

«Питання з фінансуванням зараз вирішується, – каже Л.Яковець. – Але якщо тролейбусів «Шкода 14 Тр» у Чехії ще достатньо, то виникли проблеми з «гармошками» 15 Тр, бо їх зараз масово скуповують навіть ті міста України, у яких чеських «Шкод» ніколи не було і де завжди працювали радянські «ЗіУ» та вітчизняні «ЮМЗ». Вони закуповують їх великими партіями по кілька десятків, бо чехи зараз розпродують останні тролейбуси цих моделей, і скоро ця «лавочка» закриється. А закуповувати потім по кілька тролейбусів різних марок і модифікацій, не маючи до них запчастин, це не вихід».
Нагадаємо, що перші чеські тролейбуси «Шкода 14 Тр» у нашому місті з’явилися через рік після відкриття тролейбусного руху, в 1984 році. Це були десять машин, які, за ініціативи Л.Яковця, тоді передали Івано-Франківську з Ворошиловграда (Луганська). До 1995 року, коли місто закупило 10 тролейбусів «ЮМЗ»,  це був основний тип рухомого складу, який обслуговував тролейбусні маршрути Івано-Франківська. Тож ДКП «Електроавтотранс» має чималий досвід їхньої експлуатації, а також резерв необхідних запасних частин до чеських тролейбусів, які є взаємозамінними до моделей 14 та 15 Тр та їхніх модифікацій. Крім того, як показує практика, вживані тролейбуси, які пройшли капремонт і модернізацію на чеських профільних підприємствах, перебувають у відмінному стані і, за оцінками фахівців, навіть мають всі шанси пережити на наших дорогах свої аналоги українського виробництва.
Зараз у Чехії масово виводять з експлуатації тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей кінця 90-х-початку 2000-х років випуску. П’ять міст уже повністю від них відмовилися і переходять на нову техніку. Чехи отримують від Євросоюзу величезні гранти на оновлення парку рухомого складу електротранспорту і купують нові тролейбуси. Наприкінці року місто Брно розпродуватиме тридцять тролейбусів «Шкода 14 Тр».
Варто зазначити, що шляхом придбання капітально відремонтованих тролейбусів, що вже були в експлуатації за кордоном, йдуть більшість трамвайно-тролейбусних управлінь України. Останніми роками вживані європейські тролейбуси з’явилися на вулицях Тернополя, Львова, Луцька, Рівного, Одеси, Харкова, Житомира та інших міст. Скажімо, сусідній Тернопіль зараз забирає останні «Шкоди» 14 і 15 Тр з чеського Зліна. Івано-Франківськ теж ще має шанс отримати останні виведені з експлуатації у Чехії тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей. Принаймні, міський голова Віктор Анушкевичус минулого тижня вкотре заявив, що місто розвиватиме комунальний транспорт і ще цього року зможе додатково поповнити парк тролейбусів. «У нас, дякувати Богу, бюджет виконується і перевиконується. І при перегляді бюджету, я думаю, депутати міськради також з розумінням до цього поставляться, ми виділимо кошти і будемо закуповувати техніку для нашого «Електроавтотрансу», – запевнив мер.

Стах МІРЧУК 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники