КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Хабар чи підстава

Триває судовий процес у справі звинувачення у хабарництві очільника Фонду комунальної власності міста Богдана Чупірчука. Чиновник, за версією обвинувачення, вимагав та одержав  5 тисяч доларів США за позитивне вирішення питання щодо надання в оренду приміщення під центральною трибуною стадіону для здійснення підприємницької діяльності. Сам Богдан Чупірчук своєї провини не визнає.

Хабар
Минулого понеділка жінку, що вручила гроші очільнику Фонду комунальної власності, допитали  в якості свідка у суді. Олена Сірант, за її словами, з лютого минулого року працює менеджером по роботі з клієнтами ПП «Мегаполіс-континент» – фірми, що володіє товарним знаком львівської картинної галереї «Мадам Пальмгрен». Свідок підшукувала підходяще приміщення для відкриття галереї в Івано-Франківську. Відкинувши пропозиції приватних підприємців через високі ціни на оренду, Сірант обрала приміщення, що знаходиться у комунальній власності міста, на стадіоні «Рух».

«Пояснив процедуру і прийняв документи в мене особисто Богдан Чупірчук, – розповіла свідок. – І майже відразу мені почали створювати штучні умови для того, щоб я «подякувала». Документи повертали кілька разів, вимагаючи внести незначні правки та кожен раз натякаючи на хабар».
Спочатку йшлося про 3 тис. доларів США, про що жінці, як вона стверджує, було показано жестом.
«Чупірчук показав мені три пальці «нагору». Я так зрозуміла керівництву. Я перепитала – умовних одиниць? Він відповів – так». Ще  20 тис. грн. Чупірчук просив для учасників АТО і одну тисячу доларів собі, переконує свідок.
На запитання захисту, чому жінка звернулась до УБОЗу 2 березня, якщо «три пальці» Чупірчук показав їй 11 березня, а позитивне рішення виконкому про надання в оренду приміщення ПП «Мегаполіс-Континент» було прийнято ще 27 лютого, Сірант відповіла, що 27 лютого вона запитала у Чупірчука, чи вистачить їй трьох тисяч доларів на оренду приміщення, адже оренда коштує шість тисяч гривень на місяць. Чупірчук відповів ствердно, і Сірант зробила висновок, що той вимагає хабар.
Крім того, жінка зізналася, що за власною ініціативою вела аудіозапис всіх переговорів  із Богданом Чупірчуком ще до того, як подала заяву про вимагання в УБОЗ. Пізніше – відеозапис самого вручення хабара, уже за рішенням правоохоронних органів.
Наступне засідання по справі Чупірчука призначили на 12 серпня. Суд продовжив йому запобіжний захід у вигляді застави, розмір якої становить 97 440 гривень.

Підстава
Після судового засідання, під час якого відбувся допит головного свідка у справі, своє бачення подій у мережі «Фейсбук» висловив франківський художник Ігор Роп’яник. Його  картини виставляються у львівській галереї «Мадам Пальмгрен».
«Ну скажіть: яка може бути картинна галерея на околиці міста? Та ще й на стадіоні, куди ніхто не ходить! Під його трибунами! Ну не смішно? Хто розуміється на галерейному бізнесі, знає, що картинна галерея може мати успіх тільки тоді, коли вона в центрі міста, і ніхто задурно не візьме таке приміщення для галереї, а не те щоби ще й давати хабар», – припустив художник.
За його словами, Олені Сірант доручили всього лиш зібрати інформацію щодо наявності приміщень у центральній частині міста.
«Щодо останнього – не сумніваюсь, оскільки згадана мною галерея – одна з найуспішніших галерей Львова, яка, ще недавно маючи приміщення на людній, «ходовій» вулиці, все ж перейшла в інше – у самісінькому центрі неподалік ратуші. Тобто, давати хабар за приміщення на околиці Франківська вони точно не стали б, розуміючи важливість вибору місця для такого виду бізнесу», – пише Ігор Роп’яник.
Сірант після своєї «місії» у Франківську так і не з’явилась у львівську галерею відзвітувати, додає Роп’яник  і припускає, що вся ця історія з хабарем була «продуманою операцією певних кіл проти теперішньої міської влади». Гроші на хабар –  5 тисяч доларів – Сірант від галеристів не отримувала, як вона стверджувала під час допиту її у якості свідка. Як зазначає Ігор Роп’яник, в самому підприємстві «Мегаполіс-континент», від імені якого начебто діяла головний свідок обвинувачення, навіть не чули про цей судовий процес і про те, що назва їхнього ПП фігурує в справі. Існує навіть відповідь директора ПП «Мегаполіс-континент» Вікторії Рибак на запит, де вказано, що Олена Сірант ніколи не була працівником цього приватного підприємства.
«Я не захищаю нинішню владу.  Але якщо такими методами хтось рветься до мерського крісла, то це сумно», – підсумував Ігор Роп’яник.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

ДО ТЕМИ:
Цікава деталь. За словами свідка, обвинувачений у хабарництві 20 тисяч просив для учасників АТО. Чим не сюжет фільму про Дєточкіна, який викрадав автомобілі у заможних, тих, хто нажив їх не найчеснішим чином. Дєточкін ретельно вів досьє, збирав інформацію, обчислював хабарників і хапуг, а потім особисто вершив справедливість. Гроші Дєточкіна не цікавили –  виручені від продажу крадених машин гроші він цілком і повністю передавав дитячим будинкам.
Ми – не в кіно. Але сюжети сьогодення бувають ще більш заплутані,                  і хто герой, а хто антигерой – ось так відразу і не збагнеш.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники