КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Хабар чи підстава

Триває судовий процес у справі звинувачення у хабарництві очільника Фонду комунальної власності міста Богдана Чупірчука. Чиновник, за версією обвинувачення, вимагав та одержав  5 тисяч доларів США за позитивне вирішення питання щодо надання в оренду приміщення під центральною трибуною стадіону для здійснення підприємницької діяльності. Сам Богдан Чупірчук своєї провини не визнає.

Хабар
Минулого понеділка жінку, що вручила гроші очільнику Фонду комунальної власності, допитали  в якості свідка у суді. Олена Сірант, за її словами, з лютого минулого року працює менеджером по роботі з клієнтами ПП «Мегаполіс-континент» – фірми, що володіє товарним знаком львівської картинної галереї «Мадам Пальмгрен». Свідок підшукувала підходяще приміщення для відкриття галереї в Івано-Франківську. Відкинувши пропозиції приватних підприємців через високі ціни на оренду, Сірант обрала приміщення, що знаходиться у комунальній власності міста, на стадіоні «Рух».

«Пояснив процедуру і прийняв документи в мене особисто Богдан Чупірчук, – розповіла свідок. – І майже відразу мені почали створювати штучні умови для того, щоб я «подякувала». Документи повертали кілька разів, вимагаючи внести незначні правки та кожен раз натякаючи на хабар».
Спочатку йшлося про 3 тис. доларів США, про що жінці, як вона стверджує, було показано жестом.
«Чупірчук показав мені три пальці «нагору». Я так зрозуміла керівництву. Я перепитала – умовних одиниць? Він відповів – так». Ще  20 тис. грн. Чупірчук просив для учасників АТО і одну тисячу доларів собі, переконує свідок.
На запитання захисту, чому жінка звернулась до УБОЗу 2 березня, якщо «три пальці» Чупірчук показав їй 11 березня, а позитивне рішення виконкому про надання в оренду приміщення ПП «Мегаполіс-Континент» було прийнято ще 27 лютого, Сірант відповіла, що 27 лютого вона запитала у Чупірчука, чи вистачить їй трьох тисяч доларів на оренду приміщення, адже оренда коштує шість тисяч гривень на місяць. Чупірчук відповів ствердно, і Сірант зробила висновок, що той вимагає хабар.
Крім того, жінка зізналася, що за власною ініціативою вела аудіозапис всіх переговорів  із Богданом Чупірчуком ще до того, як подала заяву про вимагання в УБОЗ. Пізніше – відеозапис самого вручення хабара, уже за рішенням правоохоронних органів.
Наступне засідання по справі Чупірчука призначили на 12 серпня. Суд продовжив йому запобіжний захід у вигляді застави, розмір якої становить 97 440 гривень.

Підстава
Після судового засідання, під час якого відбувся допит головного свідка у справі, своє бачення подій у мережі «Фейсбук» висловив франківський художник Ігор Роп’яник. Його  картини виставляються у львівській галереї «Мадам Пальмгрен».
«Ну скажіть: яка може бути картинна галерея на околиці міста? Та ще й на стадіоні, куди ніхто не ходить! Під його трибунами! Ну не смішно? Хто розуміється на галерейному бізнесі, знає, що картинна галерея може мати успіх тільки тоді, коли вона в центрі міста, і ніхто задурно не візьме таке приміщення для галереї, а не те щоби ще й давати хабар», – припустив художник.
За його словами, Олені Сірант доручили всього лиш зібрати інформацію щодо наявності приміщень у центральній частині міста.
«Щодо останнього – не сумніваюсь, оскільки згадана мною галерея – одна з найуспішніших галерей Львова, яка, ще недавно маючи приміщення на людній, «ходовій» вулиці, все ж перейшла в інше – у самісінькому центрі неподалік ратуші. Тобто, давати хабар за приміщення на околиці Франківська вони точно не стали б, розуміючи важливість вибору місця для такого виду бізнесу», – пише Ігор Роп’яник.
Сірант після своєї «місії» у Франківську так і не з’явилась у львівську галерею відзвітувати, додає Роп’яник  і припускає, що вся ця історія з хабарем була «продуманою операцією певних кіл проти теперішньої міської влади». Гроші на хабар –  5 тисяч доларів – Сірант від галеристів не отримувала, як вона стверджувала під час допиту її у якості свідка. Як зазначає Ігор Роп’яник, в самому підприємстві «Мегаполіс-континент», від імені якого начебто діяла головний свідок обвинувачення, навіть не чули про цей судовий процес і про те, що назва їхнього ПП фігурує в справі. Існує навіть відповідь директора ПП «Мегаполіс-континент» Вікторії Рибак на запит, де вказано, що Олена Сірант ніколи не була працівником цього приватного підприємства.
«Я не захищаю нинішню владу.  Але якщо такими методами хтось рветься до мерського крісла, то це сумно», – підсумував Ігор Роп’яник.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

ДО ТЕМИ:
Цікава деталь. За словами свідка, обвинувачений у хабарництві 20 тисяч просив для учасників АТО. Чим не сюжет фільму про Дєточкіна, який викрадав автомобілі у заможних, тих, хто нажив їх не найчеснішим чином. Дєточкін ретельно вів досьє, збирав інформацію, обчислював хабарників і хапуг, а потім особисто вершив справедливість. Гроші Дєточкіна не цікавили –  виручені від продажу крадених машин гроші він цілком і повністю передавав дитячим будинкам.
Ми – не в кіно. Але сюжети сьогодення бувають ще більш заплутані,                  і хто герой, а хто антигерой – ось так відразу і не збагнеш.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники