КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Хліб – як сонце

В Івано-Франківську відбулося «Свято хліба»

Sviato HLIBAПерша неділя вересня у фестивальному календарі нашого міста має свої особливості. Цього дня вшановують хліб. Пекарі з усіх куточків з’їжджаються до Івано-Франківська, щоби продемонструвати свої вміння виготовляти основний продукт харчування. В неділю центральна площа біля міської ратуші стала справжньою пекарнею, адже на «Святі хліба» вперше  виставили аж дві міні-печі, в котрих випікали пряники і круасани.

«Щороку ми пропонуємо покупцям багато різних новинок. Сьогодні частуємо пирогом із різними начинками, котрі ми використовуємо для наших булочок, – каже директор Івано-Франківського хлібокомбінату Світлана Криворучко. – Крім того, проводимо майстер-клас із виготовлення медових пряників».

На свято завітало 15 хлібопекарських підприємств, які представили свою продукцію. Як зауважив  голова гільдії приватних пекарів та кондитерів Ростислав Кукурудз, серед гостей фестивалю – частина компаній, котрі вже вісім років поспіль співпрацюють і є постійними учасниками такого дійства. Крім того, щоразу до цієї когорти хлібопекарів приєднуються нові виробники. Цього разу це були виробники хліба із Львівської та Рівненської областей.
«Найбільше мені відрадно, що сьогодні на святі представлена одна маленька пекарня, котра почала свою діяльність лише цього року, – наголосив Ростислав Кукурудз. – У світі наша галузь має два напрямки – промисловий і ремісничий.  Довший час в Україні превалював саме промисловий сектор, а ремісничий гальмував. Сьогодні як в Івано-Франківську, так і по всій Україні спостерігаємо динаміку ремісничого сектора. Дедалі більше молодих людей хочуть долучатися до цієї галузі, бути пекарями».
Серед особливостей цьогорічного дійства Ростислав Кукурудз відзначив живий хліб, а також аналог фінського хліба, який презентували львівські пекарі. «Маємо сьогодні інтернаціоналізацію галузі.  Наші майстри представляють найкращі світові ідеї.  Тут ви можете знайти німецький, італійський, французький та фінський хліб», – знайомить із асортиментом товару на «Святі хліба» голова гільдії пекарів.
Такий широкий асортимент сприяє і вибору не лише традиційних соціальних видів хліба. «Споживач – як жінка. Сьогодні хоче одного, завтра – вже іншого, — зауважує пан Ростислав. – Якщо говорити про ремісничий хліб, то це значно більша вартість, цінується індивідуальність та руки пекаря. У промисловому виробництві ціна соціальна. І мова йде про хліб, який робить машина». Для себе Ростислав Кукурудз радить обирати саме той хліб, котрий більше до душі.
На сцені аматори народного мистецтва села Колінці Тлумацького району продемонстрували давній обряд обжинок. «Женці» закружляли танок навколо господаря свята – міського голови Руслана Марцінківа, а потім вручили йому символічний вінок із колосками як символ багатства і достатку. А вже потім працівники Івано-Франківського хлібокомбінату пригощали гостей свята великим пирогом.
Володимир БОДАК
Коментар
Світлана КРИВОРУЧКО, директор ПАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат»:
– Хоча ми і є найбільшим виробником хліба в області, однак не тільки стараємося зберегти наші традиції і досвід, але йдемо в ногу з часом. Цього року запровадили багато проектів щодо модернізації основного виробництва. Також ми оновили транспорт для того, щоби можна було доставляти продукцію вчасно, якісно і відповідно до всіх санітарних вимог. На першому місці у нас безпека продукції. Ми впевнено йдемо до того, щоби сертифікувати підприємство. Кілька кроків на цьому шляху ми вже подолали. Довелося змінити багато в організації виробництва. Думаю,  покупці та споживачі нашої продукції оцінять ці моменти.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники