КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

Хто і як може отримати статус учасника бойових дій

За даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, станом на 30 січня 2015 року на розгляд Міжвідомчої комісії внесено 14 139 справ, із них 13 628 учасникам АТО вже надано статус УБД (учасника бойових дій, детально — див. таблицю). Хто, куди та з якими документами може звернутися для отримання такого статусу — публікуємо інфографіку, яку за даними Генштабу ЗСУ та Міжвідомчої комісії підготував «Урядовий кур’єр», а також звернувся за коментарями  до фахівців.
Бракує інформації та часу
— Інколи за необхідності Міжвідомча комісія направляє документи на доопрацювання. Головна причина — неналежне оформлення документів, які визначено Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, — повідомив голова Держслужби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко.

І додав, що проблеми зазвичай виникають через непоінформованість людей. А ще тому, що інколи деякі посадовці або штаби військових частин не дотримуються визначених термінів, у які зобов’язані видавати довідки й готувати пакет документів.
Для дієвого їх розв’язання служба створила офіційний сайт, де зібрано всю необхідну інформацію: www.dsiv.gov.ua. Видано та направлено у військові підрозділи Збірку нормативно-правових та інформаційних матеріалів на допомогу учасникам антитерористичної операції.
— Щодо термінів, то Міжвідомча комісія упродовж тижня з дня надходження документів приймає рішення про надання особі статусу учасника бойових дій, інформує про це відомчу комісію. Хоча порядок передбачає для цього місячний термін. Отже, нашим фахівцям часто доводиться працювати по 12 годин на добу, часто у вихідні, — зазначив Артур Дерев’янко.
Питання ж отримання статусу УБД деякими цивільними посадовцями, зокрема державними службовцями високого рангу, перебуває, на переконання фахівця, у площині їхньої моралі та недосконалості чинного законодавства.
— Статус «учасник бойових дій» потребує розділення тих осіб, які брали безпосередню участь в АТО, на категорії: учасник бойових дій (комбатант) та учасник війни. Саме тому служба розробила пропозиції до законопроектів, які передбачають визнавати учасниками бойових дій виключно тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях в районах проведення Антитерористичної операції, — зауважив Артур Дерев’янко.

Про добровольців і волонтерів
Питання соціального захисту ветеранів війни, добровольців та волонтерів перебуває в центрі уваги уряду. Держслужба України у справах ветеранів та учасників АТО розробила законопроект, з ухваленням якого добровольці та волонтери матимуть належний соціальний захист держави. Його вже погоджено заінтересованими центральними органами виконавчої влади, нині він перебуває на остаточному опрацюванні в Мінфіні та Мінекономіки.
Цей документ пропонує також поширити чинність Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на сім’ї добровольців та працівників підприємств, установ чи організацій, які загинули (пропали безвісти) або померли від поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО.
Крім законопроекту, що розробила Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, у Верховній Раді зареєстровано й інші, які стосуються соціального та правового захисту учасників АТО. Це законопроекти народних депутатів Олександра Третьякова, Дмитра Яроша, Семена Семенченка та інших. Йдеться про проект закону про внесення змін до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, стосовно медичного забезпечення учасників бойових дій і статусу учасників бойових дій добровольців. Сподіваємось, що ВР розгляне їх найближчим часом.
Любомира КОВАЛЬ,  Ольга ПРОКОПЕНКО,   «Урядовий кур’єр»
КОМЕНТАР
Віталій ГОЛОТА,
начальник відділу військово-соціальної роботи соціально-психологічного управління Головного управління по роботі  з особовим складом Збройних сил, полковник:
— У Збройних силах багато бійців, які добровільно погодилися на мобілізацію. Де-юре вони військовослужбовці. Тому для них не існує жодних перепон, щоб отримати статус учасника бойових дій. Це передбачено Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». По закінченні терміну перебування в зоні АТО командування частини впродовж місяця оформляє на військовослужбовців відповідні документи і направляє в спеціальну комісію при Міноборони, далі документи потрапляють у Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників АТО. Інша річ з особами, які не є військовослужбовцями, працівниками Збройних сил чи правоохоронних органів. І потрапили вони в зону бойових дій шляхом самоорганізації. Визнати їх добровольцями немає законних підстав. Наразі є лише чотири законопроекти, які покликані врегулювати процедуру і можливість надання статусу учасника бойових дій саме цій категорії громадян.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники