КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Хто заплатить за рахунком?

На відновлення безкоштовного харчування учнів 1-4 класів у Івано-Франківську необхідно 9 млн. 966 тис. грн.
Таку цифру під час сесії міськради озвучив депутат від фракції «УКРОП», директор ЗОШ № 18 Дмитро Чміль. «У перших-четвертих класах навчаються 11184 учні. Вартість сніданку – одинадцять гривень. До кінця навчального року залишився  91 робочий день. Отже, сума, яку потрібно виділити, щоб звільнити всіх учнів 1-4 класів від плати за сніданки та оплатити їхню вартість з міського бюджету,  складає 9 мільйонів 966 тисяч гривень. На тлі недавного ганебного рішення ситуативної більшості щодо поповнення на 39 мільйонів гривень на незрозумілі цілі статутного фонду наступника «Єдиного розрахункового центру» така сума на дитяче харчування виглядає цілком доступною для міського бюджету», – заявив він. Внести у порядок денний сесії проект рішення щодо врегулювання питань, пов’язаних з харчуванням у школах, пропонувала і фракція «Об’єднання «Самопоміч». Однак  більшість міськради цього не підтримала.

Міський голова Руслан Марцінків сказав, що розуміє стурбованість з цього приводу, але зазначив, що це «питання не по адресу», бо держава, мовляв, зняла освітню субвенцію і відмінила безкоштовне харчування учнів. Водночас мер наголосив, що у школах міста безкоштовним харчуванням з першого по одинадцятий клас забезпечуються всі діти пільгових категорій, а школи можуть самостійно звільняти від плати за харчування 10% учнів повністю і 15 % – на половину його вартості. Крім того, в окремих випадках матеріальної неспроможності батьків або осіб, що їх заміняють, за особистим зверненням на ім’я керівника навчального закладу, управління освіти і науки міськвиконкому прийматиме рішення щодо зменшення чи увільнення від оплати за харчування учнів 1-11 класів.
«Тут виступає «УКРОП», тому хочу сказати, що минулого року «Укрнафта», якою володіє олігарх Ігор Коломойський, не сплатила до бюджету 2 мільйони гривень акцизу на продаж бензину на своїх заправках. Фракція «Самопоміч» виступає, але «Маодот» (будівельна фірма, яку очолював керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Івано-Франківській обласній раді Тарас Виноградник) має 18 мільйонів заборгованості у бюджет з  пайової участі. Тому, давайте проголосуємо і доручимо Володимиру Олійнику (керівник фракції «УКРОП» в міськраді), аби він провів переговори з Коломойським, щоб той заплатив ці два мільйони, а фракції «Самопомочі» забезпечити переговори і сплату у міський бюджет 18 мільйонів, і всі ці кошти ми спрямуємо на дитяче харчування», – заявив Руслан Марцінків.
Це обурило депутата від «УКРОПу» Сергія Гаєвського. Він зазначив, що вести переговори від імені міста має міський голова, і нагадав, що Р.Марцінків сформував виконком і запропонував кандидатури заступників міського голови, тож, мовляв, нехай вони і домовляються з Коломойським. А якщо мер і його команда з цим не справляється, тоді «давайте цих депутатів введем до складу виконкому, зробим їх заступниками міського голови, дамо їм премії, як ви це зробили собі, щоб вони робили вашу роботу», – запропонував меру С. Гаєвський. Водночас згаданий мером  В.Олійник запропонував сесії доручити міському голові провести переговори з ЄРЦ, щоб кошти, передбачені на збільшення його статутного фонду, скерувати на харчування учнів і на наступній сесії про це доповісти. Але такі пропозиції «УКРОПівців» не знайшли підтримки у сесійній залі.
Додамо, що за інформацією міського управління освіти і науки, безкоштовним гарячим харчуванням у Івано-Франківську наразі охоплено  1 тис. 437 учнів, а загальна сума витрат на це складає 5 млн. 232 тис. 900 грн. Тим часом у Верховній Раді депутати від «Блоку Петра Порошенка» зареєстрували проект закону про безкоштовне шкільне харчування, який сприятиме поверненню права на безкоштовне харчування всіх учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів із малозабезпечених сімей. Автори законопроекту сподіваються, що їхня законодавча ініціатива знайде підтримку у більшості парламенту.
Левко КУТИНСЬКИЙ  

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники